یکشنبه، ۱۴ خرداد ۱۴۰۲

https://inn.ir

عجیب اما واقعی

بازی بدون شماره پیراهن در سال جام جهانی!

در یکی از مسابقات، تیم‌های استقلال خوزستان و شهرداری همدان در اهواز به مصاف هم رفتند که این بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید. پس از عدم صدور مجوز بازی تیم شهرخودرو به‌دلیل بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه حالا نوبت به دزدی پیراهن یکی از تیم‌های دسته اولی آن هم در روز روشن رسید.
دیدار استقلال خوزستان و شهرداری همدان علاوه‌ بر اینکه حاشیه‌هایی نظیر اعتراض بازیکنان استقلال خوزستان به اتلاف وقت بازیکنان حریف داشت، اتفاق عجیبی چون دزدی لباس تعدادی از بازیکنان شهرداری همدان را به خود دید تا حاشیه‌های لیگ یک در همین هفته نخست پررنگ‌تر شود. این دو بازیکن که در نیمه دوم مسابقه نیز وارد زمین شدند، پشت پیراهن خود هیچ شماره‌ای نداشتند و نکته جالب توجه اینکه ناظر مسابقه و تیم داوری با این شرایط مجوز ورود به زمین و بازی آنان را صادر کرد.

جمشیدیان: این کار
سابقه داشته است
احمد جمشیدیان، سرمربی شهرداری همدان در این باره می‌گوید: «همیشه در بازی‌هایی که در گرما برگزار می‌شود، چنین اتفاقی رخ می‌دهد و در همه جای دنیا هم مرسوم است که بازیکنان به علت گرمای بیش از اندازه با کاور گرم کنند. بازیکنان ما هم از این قاعده مستثنی نبودند. آنها به علت گرمای بیش از اندازه اهواز، لباس‌های بازی خودشان را روی نیمکت گذاشتند و با کاور گرم کردند اما پس از بازگشت از رختکن به زمین متوجه نبود لباس‌هایشان شدند. طبق آنچه من از مسئولان سؤال کردم این اتفاق پیش از این هم رخ داده اما به خاطر اینکه تیم مذکور لباس اضافه داشته است این ماجرا رسانه‌ای نشده بود.»
باید از احمد جمشیدیان پرسید که چطور از سرپرست تیم و مدیریت باشگاه نخواسته که طبق قانون و عرف، یک دست لباس دیگر همراه‌شان باشد. اصلاً فرض بر اینکه در جریان بازی لباس یک بازیکن پاره می‌شد آن وقت تکلیف چه بود؟ واقعاً در سال جام جهانی وقوع این اتفاقات در نوع خود عجیب است. چرا جمشیدیان که جزو مربیان جوان و با دانش فوتبال ما است و خودش سال‌ها در تیم‌های بزرگ لیگ بازی کرده و ملی‌پوش هم بوده پیگیر این موضوع نشده است؟
او انتظار دارد که این اتفاقات دیگر تکرار نشود. البته ما هم انتظار داریم که مربیان جوان ما و البته سرپرست تیم‌ها هم بیشتر حواس‌شان باشد. جمشیدیان ادامه داد: «امیدوارم با مساعدت مسئولان مربوطه دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم. جالب اینکه مسئولان مسابقه هم از رخ دادن این اتفاق غافلگیر شدند. به هر حال از ناظر بازی و تیم داوری تشکر می‌کنم که کمک کردند ما با بازیکنان بدون شماره بازی کنیم می‌توانستند این رضایت را ندهند. این اتفاقی بود که من در این ۲۰ الی ۲۵ سالی که فوتبال بازی کردم ندیده بودم.»
اما محسن فریمانی ناظر داوری بازی استقلال خوزستان و شهرداری همدان در خصوص شماره نداشتن پیراهن دو بازیکن شهرداری همدان این‌طور توضیح می‌دهد: «در نیمه اول مشکلی نبود، اما در نیمه دوم دو بازیکن شهرداری همدان پیراهنشان شماره نداشت، دلیل شماره نداشتن پیراهن دو بازیکن را وقتی از مسئولان شهرداری جویا شدیم در پاسخ گفتند که پیراهن دو بازیکن را تیم میزبان دزدیده و به مینی بوس برده است. چون شورت ورزشی بازیکنان شماره داشت منع قانونی برای ادامه بازی وجود نداشت، اما ای کاش داوران در تعویض اول متوجه این موضوع می‌شدند در حالی که در تعویض سوم متوجه این نکته شدند.»
هوشنگ نصیرزاده کارشناس مسائل داوری هم در این خصوص می‌گوید: «اگر داور مسابقه قدرت شناسایی دو بازیکن مورد نظر را داشته باشد منعی برای ادامه مسابقه نخواهد بود.»
حالا اینکه داور چقدر روی دو بازیکن شهرداری همدان شناخت داشته و در جریان بازی هم در این خصوص دچار اشتباه نشده باید از خودش پرسید. اما ایراد اصلی فقط و فقط به تیم شهرداری همدان وارد است که یک تیم فوتبال را با کادرفنی، تدارکات و پزشکی با این هزینه‌های زیاد به خوزستان می‌فرستند اما غافل از اینکه یک دست لباس ورزشی اضافه که باید همراه‌شان باشد، ندارند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.