سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

نصیرزاده: مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال کاملا قانونی بود

نصیرزاده: مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال کاملا قانونی بود
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی، هوشنگ نصیرزاده امروز (سه‌شنبه) در حاشیه مجمع انتخابات فدراسیون فوتبال در ارزیابی خود از تصمیم شب گذشته کامرانی‌فر دبیرکل فدراسیون فوتبال برای لغو مجمع و این‌که آیا این تصمیم قانونی بود یا خیر، اظهار کرد: این سوال را باید از خود ایشان بپرسید، ولی با توجه به آیین‌نامه، برگزاری مجمع انتخاباتی کاملا قانونی بود و آرای اخذ شده با نظارت فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا کاملا بی‌عیب و نقص بود و در مجموع، شائبه‌ای در انتخابات وجود نداشت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا احتمال لغو این انتخابات وجود خواهد داشت یا خیر افزود: خیر. در حال حاضر رئیس قانونی مستقر است و هیئت رئیسه کاملا قانونی است و مشکلی از این حیث نیست. با توجه به این که رئیس فدراسیون، همزمان نایب رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا هم هست، فکر می‌کنم در حال حاضر فدراسیون به نسب قبل از اقتدار بیشتری برخوردار است.

نصیرزاده در واکنش به این احتمال که اگر اثبات شود کمیته بدوی در تایید صلاحیت نامزدها دچار اشتباهاتی شده، چه اتفاقی خواهد افتاد، گفت: تایید صلاحیت افراد براساس مقررات انتخاباتی فدراسیون فوتبال صورت می‌گیرد. مقررات صراحت دارد که افراد بعد از احراز سوابق و مدیریت‌شان باید برگه عدم سوءپیشینه داشته باشند. در کشور ما برگ عدم سوءپیشینه به مفهوم اثبات این مسئله است که فرد دارای سوابقی در سیستم قضایی کشور هست یا نه. آن‌چه به دست کمیته بدوی رسیده، عدم سوءپیشینه افرادی بود که امروز برایشان رای‌گیری شد و در این خصوص مسئله خاصی وجود نداشت. اگرچه در مقررات انتخاباتی فیفا این موضوع وجود دارد که ممکن است فردی پرونده باز داشته باشد ولی با این توصیف در مقررات انتخاباتی فدراسیون فوتبال ایران که به تایید فیفا هم رسیده، آن‌چه مهم است برگه عدم سوءپیشینه است که تمامی افرادی که امروز در مجمع رای آوردند، این برگه را داشتند.

کارشناس مدیریتی و حقوقی فوتبال در ارزیابی چگونگی حضور شهره موسوی در پست نایب رئیسی بانوان فدراسیون فوتبال با توجه به سوابق کیفری و اینکه هنوز در زندان است، توضیح داد: در خصوص او یا باید کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال تصمیم بگیرد و یا در ماده ۳۳ اساسنامه فدراسیون شیوه آن توضیح داده شده و گفته می‌شود اگر فردی ۴ بار در جلسات غیبت داشته باشد، هیئت رئیسه می‌تواند فرد دیگری را به جای او معرفی کند. با توجه به سوابقی که از هیئت رئیسه کنونی از سال‌های دور دارم، به نظرم هیئت‌رئیسه قوی است. موسوی یک جلسه غیبت داشته و اگر این غیبت سه جلسه دیگر ادامه داشته باشد، هیئت رئیسه می‌تواند فرد جایگزین را معرفی کند.

نصیرزاده بدهی فوتبال ایران به ویلموتس، احتمال آمدن کی‌روش و پرداخت هزینه احتمالی به اسکوچیچ را چنین ارزیابی کرد: فوتبال یک پدیده غربی است و الزاما باید از مربیان خارجی برای این ورزش استفاده شود. ورود ما به جام جهانی، ابلاغ توانمندی ماست. ممکن است هیئت رئیسه این تصمیم را بگیرد که فردی که توانمندی بیشتری دارد، وارد شود. بهتر است در این خصوص افراد مرتبط صحبت کنند.

وی درباره دلایل ترک باشگاه تراکتور را هم چنین تشریح کرد: قرار بود در این باشگاه عضو هیئت مدیره باشم اما ۲ سالی هست که نیستم. خطیر هم قرار بود یکی از اعضای هیئت مدیره باشگاه باشد که در ثبت شرکت‌ها تغییراتی حاصل شد و درنهایت او نیست. او فرد توانمندی است و می‌تواند در جای دیگری کار کند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.