شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱

مس 2-2 گل گهر؛ جدال جذاب های لیگ برتر برنده نداشت

مس 2-2 گل گهر؛ جدال جذاب های لیگ برتر برنده نداشت
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی؛ در چارچوب رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور و در هفته چهارم مسابقات، مس کرمان و گل گهر به مصاف هم رفتند.

 این دیدار در شرایطی از ساعت ١٩:٣٠ دقیقه در ورزشگاه باهنر کرمان آغاز خواهد شد که شاگردان فرزاد حسینی با تجربه دو شکست و یک پیروزی در خانه به دنبال سه امتیاز این مسابقه هستند. البته سوی دیگر این مسابقه امیر قلعه‌نویی و تیمش قرار دارند که با کسب دو تساوی و یک پیروزی از سه مسابقه ابتدایی فصل به این دومین دربی کرمان رسیده‌اند.

 شرح گل:

مس کرمان ( 1-0 ): یک پاس قطری بلند و سریع توسط دفاعی میانی مس کرمان در سمت چپ خط دفاعی گل‌گهر به امین قاسمی نژاد رسید و این بازیکن هم با یک چرخش بدون اینکه محوطه جریمه را به درستی ببینند، توپ را به محوطه شش قدم فرستاد تا عارف رستمی که برای زدن ضربه کمین کرده بود، جلوتر از مدافع گل گهر روی تیرک دوم به محل فرود توپ برسد و با یک ضربه بغل پای سرضرب دروازه محسن فروزان را به زیبایی در دقیقه 43 باز کرد.
گل گهر ( 1-1): هنوز دو دقیقه بیشتر از گل مس کرمان نگذشته بود که اینبار محمد خدابنده‌لو که پاسی رو به جلو را در سمت راست خط دفاعی مس دریافت کرده بود، در حین حرکت با کنترلی دیدنی توپ را مهار کرد و در مسیر خود قررار داد تا با عبور از مدافع مس و پاسی زیبا با بیرون پا مرتضی تبریزی را در محوطه شش دم در موقعیت تک به تک قرار بدهد. تبریزی هم اشتباه نکرد و با یک ضربه بغل پای زمینی با پای راست خیلی زود گل مس را پیش از سوت پایان نیمه اول جبران کرد.

مس کرمان ( 2-1): ضربه ایستگاهی ای که از نزدیکی های نقطه کرنر در سمت راست خط دفاعی گل گهر نصیب مس شده بود با ارسال دقیق و سریع عارف رستمی و ضربه سر شروین بزرگ روی تیرک اول که توپ را با دقتی مثال زدنی به تیر دورتر فرستاد گل دوم تیم میزبان را در دقیقه 70 ثبت کرد.

 

لحظات حساس:

دقیقه 7: ارسال خطرناک مهدی تیکدری در شرایطی عرض دروازه خالی مس کرمان را رد کرد که کی‌روش مهاجم برزیلی گل‌گهر یک بدن برای قطع کردن این توپ و به ثمر رساندن اولین گل فصلش فاصله داشت.

دقیقه 27: ضربه ایستگاهی گل گهر از موقعیت مناسبی توسط رضا شکاری به شکل زیبایی زده شد ولی تیرک عمودی دروازه مانع از گل شدن ضربه مهاجم تیم میهمان شد.

دقیقه 34: باز هم رضا شکاری در بطن یک موقعیت بسیار خطرناک دیگر از گل گهر بود ولی ارسالی که روی تیرک دوم فرود آمد روی پای شکاری جفت و جور نشد تا سومین فرصت آبی پوشان سیرجانی هم در این مسابقه در سی دقیقه ابتدایی از دست برود.

دقیقه 57: ضربه مرتضی تبریزی به شکل بسیار خطرناکی پس از یک رفت وبرگشت در محوطه جریمه مس راهی اوت شد.

حاشیه:

*این مسابقه به دلیل مشکل که در پخش زنده تصاویر در مرکز کرمان ایجاد شده، شرایط پخش تلویزیونی را پیدا نکرده و تا حالا که به دقیقه 20 نزدیک می‌شویم این مشکل ادامه دار است.

*یکی از نکات ویژه این مسابقه بازگشت امیر قلعه‌نویی به ورزشگاهی است که یک سال بسیار خوبی را پس از جدایی از تیم ملی در آن تجربه کرد. در آن مقطع سرمربی فعلی مس کرمان یکی از شاگردان اثرگذار نارنجی‌پوشان کرمانی بود که سرمربی گل‌‎گهر در نشست خبری پیش از مسابقه به تمجید از او و صعودش با مس تیز پرداخت.

*از دقیقه 20 مشکل پخش تصاویر زنده تلویزیونی حل شد تا علاقمندان کرمانی از طریق گیرنده های خود این مسابقه را دنبال کنند.

*حضور هواداران کرمانی در ورزشگاه باهنر یکی دیگر از اتفاقات ویژه این دربی است. شاگردان حسین خانی در اولین بازی خانگی فصل مقابل پیکان بدون حضور هواداران بازی کردند.

*این دهمین مسابقه تاریخ دو باشگاه کرمانی در لیگ به شمار می رود. طی مسابقات قبلی 6 پیروزی سهم گل گهر بوده و یک پیروزی سهم مس، سه بار هم مسابقات این دو تیم به تساوی انجامیده است. با این حال آخرین تقابل مس و گل گهر فصل گذشته در جام حذفی بود و شاگردان امیر قلعه نویی در وقت های اضافی موفق شدند گل پیروزی بخش را به ثمر برسانند و به با نتیجه 2 بر 1 به مرحله بعدی صعود کردند.

*مهدی تیکدری و علیرضا آرتاکه در ترکیب اصلی گل گهر مقابل مس کرمان حضور دارند از آکادمی مس به فوتبال ایران معرفی شده اند.

*در شرایطی که در نیمه اول یکی از مربیان مس کرمان به دلیل اعتراض به داور مسابقه کارت زرد گرفته بود، در شروع نیمه دوم نیز هاشم بیک زاده به همین دلیل با کارت زرد داور جریمه شد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.