دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲

ادامه بحران در فوتبال به نفع کیست؟

ادامه بحران در فوتبال به نفع کیست؟

سازمان صداوسیما به‌عنوان رسانه ملی، وظیفه دارد فارغ از گرایش و تمایل صنفی و فکری افراد، دقیقاً به چیزی توجه نشان دهد که آحاد مردم علاقه‌مند به آن هستند؛ اما برنامه‌های ورزشی صداوسیما در این چند هفته و بخصوص بعد از مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال، بیشتر به‌دنبال تسویه حساب‌های شخصی با رئیس فعلی فدراسیون فوتبال بوده‌اند که می‌خواستند نباشد و هست.
برنامه‌ای که در شب برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال، همه توانش را برای تخریب رئیس فعلی و همین طور حمایت از لغو مجمع گذاشته بود، پنجشنبه شب در سوگواره‌ای زشت، همچنان روی ریل خود راند و فرصت طلبانی که از بی‌صاحبی فوتبال نهایت استفاده را برده و نام‌شان را در فهرست مسافران کانادا جا زده بودند برای فوتبال ایران نسخه پیچیدند.
آیا زمان تسویه حساب‌های شخصی تمام نشده است؟ به این عدد توجه کنید. فقط 79 روز تا جام جهانی باقی مانده. تقریباً 11 هفته دیگر باید در عظیم‌ترین تورنمنت فوتبالی دنیا از اعتبار نام ایران دفاع کنیم و برنامه‌های مختلف رسانه ملی هنوز بر طبل تفرقه و تشکیک می‌دمند و مشغول تسویه حساب‌اند؛ غافل از آنکه ما کیلومترها از رقبا عقب افتاده‌ایم.
پول‌های بلوکه شده ما به‌دلیل تحریم در فیفا و کنفدراسیون آسیا مسدود است و تیم‌هایی که سیاستمداران‌شان دلیل اصلی این تحریم هستند، همگروه ما شده و تا بن‌دندان مجهزند. با این همه تهدید آیا رواست برنامه‌های شبکه3 هم تشکیلات فوتبال را بکوبد و تمرکز را از مدیران فوتبال بگیرد؟ اگر مهدی تاج هر گناهی مرتکب شده به خودش مربوط است و دستگاه قضا.  او در انتخاباتی پیروز شده که دولت برگزار کرده است.
اصلاً چرا دستوری که وزیر وقت ورزش برای استفاده از انجمن دوستی ایران و هلند و استخدام ویلموتس داده پای تاج نوشته شده و اگر هم تاج جرمی مرتکب شده چرا پرونده 33 ماه قبل هنوز باز است و به سرانجام نرسیده؟
حالا مهدی تاج از مجمع قانونی فوتبال ایران، رأی گرفته و رئیس فدراسیون فوتبال است و وظیفه دارد با بالاترین تمرکز برای فوتبال ملی ما برنامه‌ریزی کند؛ اما آیا این گونه می‌شود؟
اکنون زمان تسویه حساب با اوست؟ حالا باید به فکر درمان زخم‌های فراوان پیکر فوتبال باشیم یا نمک پاشیدن به آن؟ دود این تفکر به چشم مهدی تاج می‌رود یا مردم ایران که منتظر نمایش‌های تیم ملی در جام جهانی هستند؟
می‌شود ترمز خودخواهی‌های مکرر برنامه‌سازان‌ کشیده شود تا این چند روز کنار مردم قرار بگیرند و فقط چند روز درباره لزوم یکپارچگی همه اقشار تا جام جهانی حرف بزنند؟
سازمان صداوسیما مأموریت به اتحاد همه مردم ایران دارد و برخی مدیران زیر مجموعه دقیقاً برخلاف این سند راهبردی برنامه می‌سازند. ما باید با بالاترین تمرکز و با متحدترین تیم به جام جهانی برسیم و شاید این خواسته برخی برنامه‌سازان نیست. مجمع تمام شد و تاج رأی آورد.
حالا آرامش و قدرت فوتبال ایران از هر موضوعی مهمتر است و همه رسانه‌ها وظیفه دارند به منافع ملی و آبروی ایران در جام‌جهانی فکر کنند. آنچه در یک سال و نیم اخیر بر فوتبال گذشت فقط آشوب بود و بحران. اجازه ندهیم دریای فوتبال ما از این متلاطم‌تر شود. همه به‌عنوان ایرانی وظیفه داریم به آرامش در فوتبال و فراهم شدن بستری مناسب برای اقتدار تیم ملی کمک کنیم و در این میان مدیران ارشد صدا و سیما به‌عنوان ایرانی‌های وطن‌دوست، مأموریتی
ویژه دارند.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.