یکشنبه، ۱۴ خرداد ۱۴۰۲

https://inn.ir


نمره قبولی در نقل و انتقالات و تغییر جهت فشارها به سمت یحیی

درویش؛ از خلع «پرز» تا رسیدن به «لاپورتا»!

خوشبختانه فصل نقل و انتقالات تابستانی تمام شد و دیگر هیچ‌کس برای پرسپولیس، مدیران و سرمربی‌اش نسخه نمی‌پیچد که فلان بازیکن را جذب کنید، در فلان پست کمبود بازیکن داریم و برای خرید بازیکن خارجی مد نظرشان که هم رزومه خوبی دارد، هم تحت قرارداد نیست و هم قیمتی ندارد دست بجنبانید.
در این دو سه ماه تا دل‌تان بخواهد از این حرف‌ها شنیدیم و با قاطعیت می‌توانیم بگوییم تعداد پست‌ها و نظرات مربوط به نقل و انتقالات پرسپولیس می‌تواند یک رکورد را در فضای مجازی جابه‌جا کند. حالا حساب کنید این رکوردشکنی چه بلایی سر مدیران باشگاه و کار فنی آورده و چقدر آنها را تحت فشار گذاشته است.

شروع فوق‌العاده، انفعال
دو ماهه
یادمان نرفته درویش و باشگاه پرسپولیس چه شروع فوق‌العاده‌ای در نقل و انتقالات داشتند و چقدر مورد تمجید هواداران قرار گرفتند اما بعد از انفعال و سکون طولانی مدت‌شان، چه بلایی سرشان آمد و چقدر حرف شنیدند و آماج انتقاد و حملات مجازی شدند. درویش خیلی زودتر از سایر باشگاه‌ها و بخصوص مدعیان قهرمانی دست جنباند و بیرانوند، پورعلی‌گنجی، محمدمهدی احمدی، دانیال اسماعیلی‌فر، گئورگی گولسیانی، سروش رفیعی و سعید صادقی را خرید. باشگاه بعد از وقفه‌ای کوتاه موفق شد سینا اسدبیگی را هم به‌عنوان بکاپ هافبک دفاعی جذب کند اما بعد از آن حدود دو ماه برای به خدمت در آوردن مهاجم خارجی وقت صرف کرد که در این دو ماه هر چقدر دل‌تان بخواهد درباره گزینه‌ها، نام و نشان، رزومه و قیمت‌شان و نحوه مذاکره با آنها شنیدیم.
یک ماه که از انفعال باشگاه گذشت انتقادها نسبت به درویش و عملکردش در نقل و انتقالات جدی‌تر و پررنگ‌تر شد تا جایی که او از لقب «پرز» خلع شد و همه او را مدیری ناکام خطاب کردند که نمی‌تواند خواسته هواداران و کادر فنی را برآورده کند و در رقابت با دیگر مدیران باشگاه‌های مدعی قافیه را باخته اشت.

وقتی ورق برگشت
با جذب یورگن لوکادیا اما درویش قدم بزرگی برای بازگشت دوباره به قلب هواداران برداشت و حتی ماجرای ناآماده بودن این مهاجم هلندی تغییری در شرایط نداد. رزومه لوکادیا و اینکه پرسپولیس تاکنون نتوانسته بود بازیکنی از لیگ‌های معتبر را به خدمت درآورد باعث شد تا درویش سرش را بالا بگیرد اما حتی این هم برای صاف شدن دل هواداران با او کافی نبود.
حدود دو هفته فشار روی درویش زیاد شد که تیم یک مهاجم خارجی دیگر می‌خواهد و نام دیاباته از دل همین فضای مجازی بیرون آمد و سر آخر حضور این بازیکن در پرسپولیس نهایی شد تا بالاخره هواداران راضی شوند. حالا هواداران پرسپولیس در فضای مجازی با سرافرازی و خوشحالی تصاویر دو مهاجم خارجی تازه‌واردشان را کنار دو مهاجم این فصل استقلال، پیمان بابایی و سجاد شهباززاده می‌گذارند و به عملکرد خودشان (برای تحت فشار گذاشتن باشگاه) و درویش می‌بالند. آنها می‌گویند شهباززاده و بابایی همان مهاجمانی بودند که یحیی آنها را می‌خواست – هر چند در مورد دومی گل‌محمدی این مسأله را تکذیب کرد- اما قسمت بود که این بازیکنان (که در چهار هفته ابتدایی کاری از پیش نبردند) به پرسپولیس نیایند و دو مهاجم خارجی با رزومه و سابقه درخشان به پرسپولیس
بپیوندند.

تغییر جهت مطالب از درویش به سمت یحیی
حالا مخاطب مطالب هواداران پرسپولیس در فضای مجازی از روی درویش برداشته شده و به سمت یحیی نشانه رفته است تا جایی که خیلی‌ها می‌گویند درویش موفق شده پرستاره‌ترین تیم فصول اخیر پرسپولیس را ببندد و با این شرایط یحیی هیچ بهانه‌ای برای نتیجه نگرفتن و قهرمان نشدن ندارد. در عین حال به نظر می‌رسد درویش هم با خیال راحت و با خاطری آسوده و بعد از حدود دو ماه و نیم پرفشار، راحت سرش را روی بالش بگذارد و منتظر نتایج درخشان یحیی و تیمش باشد.
حالا شرایط به گونه‌ای است که همه پیشکسوتان پرسپولیس با تمجید از عملکرد درویش در فصل نقل و انتقالات حتی اگر نامی از یحیی نبرند ناخودآگاه منتظرند ببینند او چه می‌کند چرا که دیگر هیچ جای بهانه‌ای برای او باقی نمانده و پرسپولیس در هر پست دو بازیکن خوب دارد. پیشکسوتان پرسپولیس که سعی کردند فصل گذشته هم هوای یحیی را داشته باشند و میزان انتقادها یک دهم حمایت‌ها از او و کادرش نبود حالا در کنار هواداران از این تیم پرستاره توقع قهرمانی دارند و حتی اگر این را مستقیم نگویند، با تشکر و قدردانی از عملکرد باشگاه و رضا درویش، به‌صورت غیرمستقیم یحیی را تحت فشار می‌گذارند که باید با این تیم نتیجه بگیرد و حتی بهانه‌های فصل قبل پذیرفتنی نیست.

درویش مثل رئیس موفق بارسلونا
در عین حال درویش که زمانی از لقب پرز رئیس موفق باشگاه رئال مادرید خلع شد بود حالا می‌تواند با لقب خوان لاپورتا رئیس موفق باشگاه بارسلونا که در نقل و انتقالات تابستانی کولاک کرد دوباره مورد ستایش قرار بگیرد. درویش هم مثل لاپورتا موفق شد تیم پرستاره‌ای بسازد و هیچ بهانه‌ای برای نتیجه نگرفتن به سرمربی تیمش ندهد. البته فرق لاپورتا و درویش به خاطر مناسبات مالی و درآمدهای دو باشگاه بارسلونا و پرسپولیس بسیار است اما هوادار فقط این را می‌بیند که درویش موفق به خرید 10 بازیکن شده که 9 تا از آنها ستاره‌اند و وزن تیم را بالا برده‌اند. آن طرف دنیا هواداران بارسلونا هم همین حس را دارند و آنها هم از 8 خرید فوق‌العاده باشگاه‌شان برای به چنگ آوردن قهرمانی دروباره لالیگا فوق‌العاده خوشحالند و به این فکر نمی‌کنند که رئیس باشگاه‌شان قرض کرده، قرارداد بسته یا چطور توانسته آنها را جذب کند. آنها مثل هواداران پرسپولیس از قدرتمند شدن تیم‌شان با جذب ستاره‌های جدید خوشحالند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.