شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

غیبت سه بازیکن در اردوی اتریش

حامیان تاج، دور از لیست اسکوچیچ

حامیان تاج، دور از لیست اسکوچیچ

درباره لیست جدید تیم ملی اخبار فراوانی وجود دارد. شنیده می‌شود دو سه بازیکن تیم ملی که اتفاقاً در جام جهانی 2018 درخشیدند و بازیکنان مهمی برای ایران بودند، در لیست جدید جایی ندارند. این بازیکنان در گروه موافق بازگشت مهدی تاج بودند و حتی یکی از آنها بازگشت خبرساز و کوتاهی به ایران داشت. با این حال مشخص نیست اردوی تیم ملی که اواخر شهریورماه در اتریش برگزار می‌شود، با حضور اسکوچیچ و غیبت آنها خواهد بود یا برعکس، غیبت اسکوچیچ و حضور این بازیکنان؟

بعد از پایان انتخابات فدراسیون فوتبال و بازگشت مهدی تاج به صندلی ریاست، بحث بر سر تغییر سرمربی تیم ملی جدی‌تر از همیشه شده است. گروهی معتقدند دراگان اسکوچیچ روی نیمکت تیم ملی می‌ماند و برخی هم بر این تصورند که کارلوس کی‌روش برمی‌گردد و برای سومین جام جهانی متوالی روی نیمکت ایران می‌نشیند. با این حال مهدی تاج هنوز اظهارنظر صریحی در این باره نداشته و فعلاً همه چیز در حد حرف باقی مانده است.
مهدی تاج بی‌علاقه نیست کارلوس کی‌روش را به تیم ملی برگرداند اما فشار برخی رسانه‌ها و همچنین مصاحبه‌های گاه و بیگاه گروهی از پیشکسوتان باعث شده تا فعلاً بازگشت مربی پرتغالی در هاله‌ای از ابهام باشد. بخصوص که تیم ملی تنها یک فیفادی دیگر در پیش دارد و دو بازی تدارکاتی مقابل اروگوئه و سنگال که می‌تواند تکلیف لیست نهایی بازیکنان و همینطور کادرفنی را روشن کند.
اگر فدراسیون فوتبال بر این عقیده باشد که دراگان اسکوچیچ نمی‌تواند روی نیمکت تیم ملی بنشیند، باید همین حالا دست به کار شود و تصمیمی فوری بگیرد. چون سرمربی بعدی هم با اینکه از بازیکنان شناخت کامل دارد اما زمان می‌خواهد تا بتواند افکار تاکتیکی خود را در تمرینات و بازی‌های تدارکاتی پیاده و به تیم تزریق کند. با این حال و به احتمال فراوان همه چیز ظرف روزهای آینده مشخص می‌شود و پیش‌بینی این است که حمایت از اسکوچیچ یا تغییر او، در همین هفته انجام خواهد شد.
تمام این نکته‌ها را اگر در کنار اخباری که پیرامون لیست آینده تیم ملی وجود دارد، بگذاریم بیشتر به شرایط بغرنج موجود پی می‌بریم. شنیده می‌شود اسکوچیچ به دلیل برخی اتفاقات فضای مجازی قصد دارد لیست تیم ملی را تغییر بدهد و در این راه هم دست روی دو سه بازیکن باتجربه گذاشته و به بهانه‌های مختلف دوست ندارد آنها را در اردوی اتریش کنار خود داشته باشد. به عنوان نمونه یکی از بازیکنان باتجربه که ظرف روزهای اخیر خبرساز شده و البته نشان داده در تیم مهدی تاج قرار دارد، فعلاً از لیست تیم ملی دور مانده. او که سال‌هاست در اردوهای تیم ملی حضور دارد، در فهرست اسکوچیچ نیست و بازگشت خبرساز و کوتاهش به ایران هم باعث شده تا بیشتر از قبل مورد غضب سرمربی تیم ملی قرار بگیرد.
دو بازیکن دیگری که در لیست حضور ندارند، جزو بازیکنانی هستند که آنها هم سال‌ها در تیم ملی حضور داشته و جزو بازیکنان کلیدی ایران در جام جهانی قبل بودند. یکی از آنها به تازگی تیم جدید خود را انتخاب کرده و دیگری هم هر وقت در ترکیب تیم ملی قرار گرفته درخشیده و نشان داده مربیان مختلف می‌توانند روی او حساب ویژه‌ای باز کنند. حذف چند بازیکن از لیست اسکوچیچ می‌تواند به بروز مشکلاتی بزرگ منجر شود و دو سه ماه مانده به جام جهانی شرایطی پیچیده را به وجود بیاورد.
ماجرا وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانیم این سه بازیکن از طیف بازیکنانی هستند که مهدی تاج را مورد حمایت قرار دادند. حالا اگر چنین اتفاقی رخ بدهد، اعتبار تاج هم میان آنها از بین می‌رود. بنابراین وجود چنین لیستی می‌تواند مسئولان جدید فدراسیون فوتبال را به تکاپو بیندازد تا برای پایان دودستگی در تیم ملی اقدامی فوری انجام بدهند و تصمیمی بگیرند که منافع فوتبال ایران را تأمین کند. یا اسکوچیچ را حفظ کنند و با او برای از بین بردن اختلاف‌ها جلسه بگذارند یا مربی جدیدی بیاورند تا او لیستی جدید تهیه کند و اسامی بازیکنان مورد نظرش را به فدراسیون فوتبال ارائه بدهد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.