دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

تغییرات مهم در لیست جدید تیم ملی

بازگشت حاجی‌صفی، کریم، رامین، عزت اللهی و پورعلی‌گنجی

بازگشت حاجی‌صفی، کریم، رامین، عزت اللهی و پورعلی‌گنجی

با تغییراتی که در کادر فنی تیم ملی به وجود آمده و کارلوس کی‌روش جانشین دراگان اسکوچیچ شده، تغییراتی در فهرست اردوی اتریش به وجود آمده است. مرتضی پورعلی‌گنجی و رامین رضاییان از میان بازیکنان داخلی و سعید عزت‌اللهی، احسان حاجی‌صفی و کریم انصاری‌فرد از بین لژیونرها وارد لیست شده‌اند. همچنین قرار است تغییرات دیگری نیز به وجود بیاید تا تیم ملی با تفکرات کارلوس کی‌روش به این اردوی اروپایی سفر کند.

 برای برگزاری اردوی تیم ملی در اتریش، دراگان اسکوچیچ لیستی تهیه کرده بود که نام چند لژیونر مطرح و یکی دو بازیکن خوب داخلی در آن دیده نمی‌شد. در شماره چهار روز قبل ایران ورزشی در همین صفحه، به این موضوع اشاره شد، همراه با کدهایی درباره بازیکنان مورد نظر. با این حال اتفاقات رخ داده در کادرفنی تیم ملی و حضور کارلوس کی‌روش باعث شده تا لیست دچار تغییراتی بزرگ شود. بخصوص که کی‌روش تجربه موفقی از همکاری با چند بازیکنی دارد که در طول یکی دو سال اخیر و یا حداقل برای اردوی اتریش جایی در تفکرات اسکوچیچ نداشتند.
بعد از پایان همکاری کارلوس کی‌روش با فدراسیون فوتبال، رامین رضاییان از جمله بازیکنانی بود که فقط یک بار به اردوی تیم ملی دعوت شد. این یک دعوت هم مربوط می‌شد به دوران مربیگری مارک ویلموتس بلژیکی. بعد از انتخاب دراگان اسکوچیچ، این مربی کروات هرگز نام رضاییان را در لیست خود ننوشت و هر بار دلیلی برای عدم دعوت از این مدافع راست تراشید. مرد مورد اطمینان اسکوچیچ برای دفاع راست، صادق محرمی بود که به رضاییان ترجیح داده شد. با بازگشت کی‌روش اما نام رضاییان دوباره در لیست مدعوین قرار گرفته و او برای دریافت ویزا در زمان کوتاه باقیمانده باید به سفارت اتریش در ایران برود.
مرتضی پورعلی‌گنجی دیگر بازیکنی است که اسکوچیچ قصد نداشت در اردوی اتریش از او استفاده کند. مدافع باتجربه‌ای که این فصل و بعد از پایان آسیب‌دیدگی به پرسپولیس آمد تا برای بازی در جام جهانی آماده شود. پورعلی‌گنجی با اینکه زمان اسکوچیچ به تیم ملی دعوت می‌شد و البته دومین بازی خود را برای پرسپولیس انجام داد اما جایی در تفکرات اسکوچیچ نداشت و فدراسیون فوتبال برای دریافت ویزا او را به سفارت اتریش دعوت نکرد. حالا که کی‌روش آمده، پورعلی‌گنجی هم به لیست برگشته و قرار است در اردوی اتریش تیم ملی را همراهی کند. بدون شک تجربه بالای او از بازی در تیم ملی و همچنین آشنایی با جو قطر می‌تواند کمک بزرگی برای ایران در جام جهانی باشد.
نام سه لژیونر هم در لیست اسکوچیچ برای حضور در اردوی پیش روی تیم ملی دیده نمی‌شد. احسان حاجی‌صفی، کریم انصاری‌فرد و سعید عزت‌اللهی. حاجی‌صفی یکی از بازیکنان قدیمی تیم ملی محسوب می‌شود که با توجه به اختلاف نظرهای پیش آمده از برنامه‌های اسکوچیچ خارج شد و قرار نبود در این اردو تیم ملی را همراهی کند. حتی بحث خط خوردن او از لیست نهایی هم مطرح بود که حالا با تغییرات کادرفنی منتفی شده و کی‌روش نام حاجی‌صفی را در لیست جدید تیم ملی گنجانده است.
ماجرای کریم انصاری‌فرد و سعید عزت‌اللهی نیز به همین شکل است. آنها قرار نبود در اردوی اتریش همراه تیم ملی باشند. اسکوچیچ هم بهانه‌هایی در مورد این دو بازیکن آورده بود که منطق خاصی نداشت. با این حال نام این دو نیز به لیست مدعوین به تیم ملی اضافه شده. سعید عزت‌اللهی بخصوص در زمان مربیگری کارلوس کی‌روش یکی از بازیکنان کلیدی تیم ملی بود و البته جایگزین خاصی در ترکیب اصلی نداشت. با توجه به بازگشت او به بازی‌های وایله و البته این مسأله که او جداگانه نیز تمرینات اختصاصی انجام می‌دهد، همه و همه باعث شده تا سعید بازگشتی ویژه به اردوی تیم ملی داشته باشد.
نکته اساسی اینکه حاجی‌صفی، انصاری‌فرد و عزت‌اللهی با توجه به در اختیار داشتن ویزای شینگن، مشکلی برای صدور روادید و سفر به اتریش ندارند و به همین دلیل نیازی نیست به ایران بیایند. بنابراین مورد خاصی درباره این سه بازیکن وجود ندارد. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.