سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

مطهری: باید مقابل استقلال بزرگی‌مان را نشان دهیم

مطهری: باید مقابل استقلال بزرگی‌مان را نشان دهیم

به گزارش ایران ورزشی، حمید مطهری در نشست خبری قبل از بازی با استقلال اظهار داشت: قبل از هر چیز وظیفه خودم می‌دانم به بانوان محترم هوادار تیم نساجی خوش آمد بگویم‌ که فردا در ورزشگاه حضور پیدا می‌کنند‌‌. توقع دارم مسئولان ذی ربط ساز و کاری اندیشیده و بتوانند بانوان ما به ورزشگاه شور انگیز وطنی هم بیایند. باید این فضا را مهیا کنند تا آنها با حضور در ورزشگاه بازی تیم محبوب شان را از نزدیک ببینند‌. این آرزوی قلبی برای همه ما است‌.

وی افزود: بانوان هوادار نساجی برای اولین بار است به ورزشگاه می‌آیند و امیدوارم بازی خوبی را برای آنها رقم بزنیم تا شاد شوند. ورزشگاه آزادی برای خودم هم خاطره‌انگیز است. همراه با پرسپولیس قهرمانی‌های خوبی در این ورزشگاه داشتم، ضمن اینکه تیم من هم سال گذشته در همین ورزشگاه قهرمان جام حذفی شد. بچه‌های نساجی در آزادی خیلی زحمت کشیدند و قطعا فردا خاطرات خوبی برای آنها زنده می‌شود. خیلی خوشحال هستیم که فردا در ورزشگاه آزادی بازی می‌کنیم، منتظر این بازی بزرگ بودیم.

سرمربی تیم نساجی خاطرنشان کرد: این موضوع را هم من و هم بازیکنانم درک می‌کنیم که بازی بزرگی است و اگر می‌خواهیم بزرگی خودمان را نشان بدهیم باید فردا تیم قابل احترامی باشیم و فوتبال خیلی خوبی بازی کنیم. با تیم قابل احترامی بازی داریم و استقلال را خیلی خوب آنالیز کرده‌ایم. امیدوارم بازی خیلی خوب و تاکتیکی شود و اطمینان دارم همین طور خواهد شد. امیدوارم هر تیمی که شایستگی برد را دارد موفق باشد و 3 امتیاز را کسب کند.

مطهری در خصوص اینکه فردا اولین بازی است که هواداران بانوی هر دو تیم در ورزشگاه حضور دارند و این موضوع را چگونه ارزیابی می‌کند، گفت: قطعا با این اتفاق فضای استادیوم زیبا و خوب خواهد شد. یک بار هم پیش از این صحبت کردم و کار قشنگ این بود که بانوان به ورزشگاه آمدند، فارغ از اینکه از کجا چنین اتفاقی رقم خورد. با ورود این عزیزان از لحاظ کار فرهنگی 20 سال جلو می‌افتیم و فضای استادیوم پالایش می‌شود، زیرا خیلی رعایت می‌کنند، من چنین حسی دارم و حتما بانوان هم از این بازی لذت می‌برند و حس خیلی خوبی دارم.

وی در خصوص اینکه در لیگ برتر ایران مربیان استقلالی مقابل پرسپولیس انگیزه‌های خاصی دارند و آیا خودش به عنوان یک مربی پرسپولیسی انگیزه خاصی برای تقابل با آبی‌پوشان پایتخت دارد، گفت: در صحبت‌هایم گفتم فردا بازی بزرگی است، اما نه از این جهت که حضور در پرسپولیس عقبه من بوده است. من در آن تیم بازی و مربیگری

مطهری در خصوص وضعیت روحی بازیکنانش پس از برتری مقابل مس کرمان، گفت: خدا را شکر پس از بازی با مس کرمان که منجر به پیروزی ما شد، و می‌دانید در هفته‌های قبلی نیز لیاقت بردن داشتیم، و در آن سه مسابقه 5 امتیاز از تیم من گرفته شد، باید در صدر جدول قرار می‌گرفتیم یا دست‌کم در بالای جدول بودیم. ایرادی ندارد، همه این مسائل را دور ریخته‌ایم و مدام به آینده و بازی فردا فکر می‌کنیم. اگر ادعا داریم که تیم ما باید بالای جدول باشد باید این بزرگی را فردا در زمین مسابقه هم نشان بدهیم. باید خوب و آبرومند بازی کنیم، اما خدا می‌داند چه نتیجه‌ای رقم می‌خورد.

وی در مورد نفرات غایب تیمش برای بازی فردا اظهار داشت: حامد شیری در مچ پایش مشکل دارد و به همین دلیل فردا ما را همراهی نمی‌کند.

سرمربی تیم نساجی در خصوص بازگشت کارلوس کی‌روش به تیم ملی کشورمان اظهار داشت: این انتخاب را به کی‌روش تبریک می‌گویم، در یک برنامه تلویزیونی هم گفتم در این مقطع زمانی چنین انتخابی اشتباه بود. البته این نظر من است اما شاید از نظرگاه دوستان درست باشد. من اعتقاد داشتم می‌توانیم با توجه به محدودیت زمانی از مربیان خوب داخلی استفاده کنیم. با توجه به زمان محدود و شناختی که برخی مربیان داخلی ما از بچه‌های تیم ملی و شناختی که از لژیونرها داشتند، می‌توانستیم از مربی داخلی هم استفاده کنیم.

مطهری افزود: امیر قلعه‌نویی، یحیی گل محمدی و علی دایی شایستگی سرمربیگری تیم ملی را داشتند. می‌توانستیم از مربیان داخلی خودمان استفاده کنیم، اما درنهایت باید به انتخاب کی‌روش احترام گذاشت. پیش از این هم گفتم امیدوارم بازیکنان تیم‌های دیگر هم در کنار بازیکنان تیم‌های بزرگ دیده شوند. واقعا برخی نفرات تیم ما و تیم‌های دیگر خیلی خوب کار می‌کنند. در نشست قبلی هم از بچه‌هایی که لیاقت دارند نام بردم و امیدوارم همه دیده شوند. باید به نظرات مربی تیم ملی هم احترام بگذاریم و امیدوار باشیم بهترین انتخاب‌ها را داشته باشد.

کرده‌ام، هم در دوران بازیگری در پرسپولیس قهرمان شدم و هم در مربیگری، ولی واقعا نه، اکنون سرمربی نساجی هستم و سعی می‌کنم رفتار حرفه‌ای داشته باشم. از این جهت گفتم بازی بزرگی داریم که واقعا دیدار با استقلال بزرگ است، اما این موضوع ارتباطی به عقبه پرسپولیسی من ندارد.

سرمربی تیم نساجی اظهار داشت: حساسیت‌ها همیشه در فوتبال وجود دارد اما به عنوان سرمربی نساجی سعی می‌کنم به تیم خودم و قواعد بازی تیم خودمان فکر کنم. خیلی درگیر این موضوعات نیستم، اگر جایی به این موضوع پروبال می‌دهند لطف عزیزان رسانه و هواداران است.

مطهری در خصوص اینکه با وجود آنکه اذعان می‌کند به داوری اعتراض ندارد، اما بیشترین اعتراضات داوری متعلق به تیم نساجی است و البته این اعتراض‌ها بحق نیز هست، توضیح داد: من هیچ‌گاه به داوری اعتراض نکردم. در دو بازی نساجی مقابل سپاهان و ملوان اشتباهات فاحش داوری وجود داشت، اما وقتی به کنفرانس آمدم گفتم صحبتی در باره این موضوع ندارم. اما در بازی سوم از زمانی که سه هفته متوالی اشتباهات وحشتناک رقم خورد و این اشتباهات مربوط به یک اوت و خطا نبود، و ببینید چه اشتباهاتی بوده است، در شرایطی که باید پنالتی و اخراج گرفته می‌شد، وقتی خطا برای ما نگرفتند، نباید از حق تیمم دفاع کنم؟ اعتراض نکردم.

وی افزود: واقعا مشکلی با داوری ندارم، اما در مورد اشتباهات تاثیرگذار داوری صحبت کردم، ان هم در شرایطی که واقعا هوادار نساجی از من می‌خواست و می‌گفت چرا سکوت می‌کنی؟ واقعا دوست نداشتم درمورد داوری صحبت کنم. من دوست داشتم این رویه را ادامه بدهم، اما برخلاف میل باطنی مجبور به این کار شدم که پس از بازی با پیکان که پنالتی و اخراج دروازه‌بان حریف را نگرفتند و بازیکن من را اخراج کردند، نمی‌توانم باز هم بگویم در باره داوری صحبت نمی‌کنم. در این حالت آن هوادار در مورد من  چه می‌گوید؟ اصول و روحیات من این نیست که درباره داوری صحبت کنم، اما باید از حق تیم خود دفاع کنم.

سرمربی تیم نساجی اضافه کرد: من چیزی نخواستم، فقط خواستم عدالت رعایت شود. بازی هفته گذشته ما مقابل مس کرمان را ببینید، علیرضا فغانی در آن مسابقه قضاوت کرد. هر دو تیم راضی بودند. ما هم بازی را بردیم، اما شرایط آن بازی را هم ببینید که هیچ تیمی اعتراض نکرد. قبل از بازی هم گفتم؛ هر اتفاقی بیفتد به روی چشمم می‌گذارم حتی اگر مساوی می‌کردیم و یا می‌باختیم. زیرا می‌دانیم قضاوت شجاعانه‌ای می‌شود. از داور بازی فردا هم می‌خواهم شجاعانه قضاوت کند.

مطهری افزود: یکی از دلایلی که فغانی به اینجا رسید و فوق‌العاده بودنش شجاعت او است. برایش فرقی نمی‌کند در چه زمینی و برای چه تیمی قضاوت می‌کند. دوست دارم همه داوران شجاع باشند. این موضوع به پیشرفت خودشان و فوتبال ما کمک می‌کند. باز هم تاکید می‌کنم روحیات من این گونه نیست که اعتراض کنم و اصول را زیر پا بگذارم.

وی در مورد اینکه هفته گذشته استقلال 90 دقیقه مقابل پیکان به در بسته خورد و این تصور ایجاد شده که این تیم نمی‌تواند مقابل تیم‌های دفاعی کارایی خاصی داشته باشد و اینکه آیا با این تفاسیر دیدار هفته گذشته استقلال با پیکان تاثیری روی بازی فردا دارد، گفت: عادت دارم که بازی تیم حریفم را حداقل 5 بار ببینم. خیلی برای دیدن فیلم تیم‌ها وقت می‌گذارم. نکات خوبی هم از آن مسابقه درآوردم. هر سبکی در فوتبال قابل احترام است. پیکان و تیم‌های دیگر بضاعت خاصی دارند. همه سبک‌ها و تیم‌ها قابل احترام هستند، ما هم سبک خودمان را داریم. در این پنج هفته نشان دادیم تیم پرجنب‌وجوش و پرنشاطی هستیم. دوست داریم فوتبال خوب و رو به جلویی بازی کنیم اما قواعد هر بازی متفاوت است. تاکتیک مناسبی هم برای بازی فردا داریم.

سرمربی تیم نساجی در خصوص متهم شدن خود به حمید ضدفوتبال خاطرنشان کرد: مطمئن باشید این اتفاق نمی‌افتد. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.