پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱

مخالفت اوکراین از دیدار دوستانه روسیه - بوسنی

مخالفت اوکراین از دیدار دوستانه روسیه - بوسنی

فدراسیون فوتبال اوکراین ضمن ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال بوسنی، یوقا و فیفا بر لغو دیدار دوستانه روسیه و بوسنی تاکید کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از خبرگزاری تاس، اتحادیه فوتبال اوکراین  با درخواست از فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) و اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) خواستار جلوگیری از بازی دوستانه روسیه و بوسنی و هرزگوین شد که قرار است ۲۸ آبان  در سن پترزبورگ برگزار شود.

اتحادیه فوتبال اوکراین هم‌چنین نامه‌ای به فدراسیون فوتبال بوسنی ارسال کرد. سران فوتبال اوکراین معتقدند که تصمیم فدراسیون بوسنی برای برگزاری این مسابقه به نظر می‌رسد با هدف حمایت از عملیات نظامی در اوکراین است. در این نامه آمده است: ما از شما می‌خواهیم در تصمیمی که به تصویر کشور شما و روابط بین فدراسیون‌های ما آسیب می‌زند، تجدید نظر کنید.

چند روز گذشته بود که اتحادیه فوتبال بوسنی در بیانیه‌ای اعلام کرد: بوسنی پیشنهاد بازی دوستانه بین‌المللی با روسیه را پذیرفته است. تصمیمی که باعث شد ستاره‌های این تیم از جمله ادین ژکو و میرالم پیانیچ به برگزاری آن اعتراض کنند.

رادیو سارایوو گزارش داد که تصمیم برای برگزاری بازی با روسیه توسط کمیته اضطراری اتحادیه فوتبال بوسنی اتخاذ شده است. پنج عضو کمیته (ویکو زلیکوویچ، ایوان بیوس، میلوش برکیچ، دراگان سولدو و فواد چلپا) رای موافق دادند و یک نفر مخالف بود. تنها کسی که رای منفی داد، عرفان دوریچ، نایب رییس اتحادیه فوتبال بوسنی بود.

به نوشته این سایت روسی، یوفا هیچ مشکلی در برگزاری دیدار روسیه و بوسنی ندیده است. بازی‌های دوستانه در حیطه مسئولیت یوفا نیست. بنابراین، هرگونه مجوز برای برگزاری در چنین بازی‌های دوستانه‌ای در اختیار یوفا نیست.

به گزارش ایران ورزشی، پیش از این سایت فدراسیون فوتبال روسیه از برگزاری دیدار دوستانه با ایران خبر داده بود.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.