شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

درخشان: با چند بازی درخشان نباید بازیکن را ستاره بدانیم

کی‌روش آمد حالا مردم انتظار بیشتری دارند

کی‌روش آمد حالا مردم انتظار بیشتری دارند

حمید درخشان، هافبک سابق پرسپولیس معتقد است با چند بازی محدود نباید به یک بازیکن لقب ستاره داد و عنوان ستاره دادن به یک بازیکن را منوط به گذشتن چندین بازی‌اش می‌داند. البته دلیل بیشتر به چشم آمدن برخی بازیکنان را به‌دلیل فقر فوتبال ایران در چند سال اخیر از بازیکنان بزرگ می‌داند.

تحلیل فنی‌تان از بازی‌های ابتدای این فصل پرسپولیس چیست؟

مسلماً نسبت به بازی‌های اول پرسپولیس، شرایط این تیم بهتر شده و تا حدودی تغییر کرده است. بازیکنان شناخت بیشتری از هم پیدا کرده‌اند و هماهنگی‌ها هم تا حدودی بیشتر شده است. در این بین مهاجمان پرسپولیس هم در حال رسیدن به شرایط بهتری هستند و در حال جا افتادن و ثمردهی به شکل مطلوب هستند. هر چند در این رابطه به آمادگی بدنی خوبی نیاز دارند.
فکر می‌کنید در کوتاه مدت مربی پرسپولیس به هدفش رسیده؟
در هر حال مربی قصد دارد به هدفش که همان برنده شدن و کسب سه امتیازها است دست یابد که در این زمینه تا حدودی موفق بوده. البته مربی در نظر دارد تا پله به پله با موفقیت به جلو پیش برود و امتیازها را جمع کند که بخش مهم کار است.
به نظرتان در طول فصل تیمی مانند فولاد با پرسینگ شدید و بستن راه‌های نفوذ پرسپولیس می‌تواند باز هم موجب توقف پرسپولیس شود؟
در این رابطه بهتر است روی توسعه تاکتیکی به شکل مطلوب‌تری کار شود و تنها مسأله قابل اتکا روی خلاقیت تمرکز نباشد. توسعه تاکتیکی هم بر اساس کار تاکتیکی میسر خواهد شد تا زمانی که تیمی مقابل یک تیم دفاع‌کننده گرفتار می‌شود با به کار بستن روش‌های تاکتیکی متنوع بتواند از سد حریف یا حریفانی که بسته بازی می‌کنند، بگذرد.
در رابطه با ستاره‌های این فصل پرسپولیس نظیر سعید صادقی که در حد ستاره نشان داده‌اند چه نقدی دارید؟
با یک بازی درخشان بازیکنی نمی‌توان به او لقب ستاره داد. پرسپولیس همیشه از گذشته بهترین بازیکنان ایران را داشته است و تفاوت فوتبال حالا این است که ما در حال ستاره‌سازی هستیم و واقعیت دیگر هم این است که فوتبال ما آن قدر فقیر شده که بازیکنی با توانایی‌های قابل قبول را ستاره می‌نامیم. این در حالی است که نباید با یک جرقه بازیکن را ستاره بدانیم و فرصت بدهیم تا بازیکن بتواند ارزش‌های خودش را به شکل کامل نشان دهد.
در خصوص زوج رویایی لوکادیا و دیاباته چه نظری دارید؟
تا زمانی که لوکادیا و دیاباته کنار هم بازی نمی‌کنند قادر نیستیم در خصوص آنها پیشگویی کنیم و از دادن القاب مختلف به آنها پرهیز کنیم.
فکر می‌کنید تیم فعلی پرسپولیس با مشکلی مواجه نیست؟
پرسپولیس این فصل که خوب کار کرده و تا حدوی رضایت‌ها را به همراه داشته است اما به نظرم تعطیلی بعد از هفته ششم به ضرر پرسپولیس تمام خواهد شد چون پرسپولیس روند خوبی را در پیش گرفته بود و روی دور نتیجه‌گیری افتاده بود.
اما شاید از این بابت که دو مهاجم خارجی پرسپولیس با توجه به تعطیلی شرایط بهتری پیدا می‌کنند به سود پرسپولیس باشد.
نه به نظرم بازیکن در جریان مسابقات به شرایط بهتری می‌رسد و می‌توان او را به گونه خوبی ساخت و تنها با تمرینات نمی‌توان انتظار رسیدن به شرایط آرمانی را از یک بازیکن داشت.
در رابطه با کنار گذاشتن اسکوچیچ چه نقدی دارید و آیا کی‌روش در جام جهانی موفق خواهد شد؟
در هر حال تصمیمی بود که گرفته شد و با حضور کی‌روش انتظار مردم از تیم ملی بالاتر می‌رود.

به نظرتان نحوه کنار گذاشتن اسکوچیچ درست بود؟
من معتقدم باید از اسکوچیچ به نحو شایسته قدردانی می‌شد و بخوبی با او قطع رابطه می‌کردیم مربی که تیم ملی ما را با دو شکست بد تحویل گرفت و در مقابل ما را بدون دغدغه به جام جهانی رساند.

با توجه به دو بازی قوی در فیفا دی و بازی با روسیه ما می‌توانیم مقابل سه تیم بسیار خوب در جام جهانی به دور دوم صعود کنیم؟
همه تیم‌ها در جام جهانی قوی‌اند. پیش‌بینی هم کار سختی است اما به هر حال باید کار کرد و در این مدت کم باقی مانده به بهترین شکل و با بیشترین تعهد و تمرکز کار کرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.