سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

مهاجری: یک نه، دو پنالتی ما را برابر پرسپولیس نگرفتند / چرا نباید در شرایط برابر رقابت کنیم؟

مهاجری: یک نه، دو پنالتی ما را برابر پرسپولیس نگرفتند / چرا نباید در شرایط برابر رقابت کنیم؟

به گزارش ایران ورزشی؛ رضا مهاجری، سرمربی تیم نفت مسجد سلیمان در گفتگو با ایلنا درباره شکست مقابل پرسپولیس اظهار داشت: بعد از بازی مقابل نفت، زمان کمی برای آماده سازی داشتیم. رطوب بالای 90 درصد شهر آبادان به قدری برای بچه‌ها سخت بود که برای این مسابقه یک ریکاوری ذهنی فقط انجام دادیم. پرسپولیس را به خوبی آنالیز کردیم و بازی را خیلی هم خوب پیش بردیم.

او ادامه داد: خداراشکر یک گل تاکتیکی خیلی زیبا را به ثمر رساندیم. اگر شما به ویدیوی گل رجوع کنید متوجه می‌شوید که تمامی آیتم‌های یک گل زیبا را داشت. به نظرم این گل می تواند یکی از گل‌های برتر این فصل باشد. ما در نیمه اول خیلی خوب بازی کردیم.

سرمربی نفت مسجد سلیمان اضافه کرد: در نیمه دوم پیش از این اتفاق پرسپولیس را با تمام قدرتی که داشت کنترل کردیم که آن اخراج اتفاق افتاد. بعد از آن به نظرم تیم ما بهم ریخت و ورق برگشت. متاسفانه درحالیکه 10 نفره بودیم گل آفساید خوردیم و حتی موفق شدیم موقعیت هم ایجاد کنیم و ضربه پنالتی ما هم اعلام شد. یک پنالتی هم نه، دوپنالتی ما مقابل پرسپولیس اعلام نشد. یک خطا روی سامان نریمان جهان اتفاق افتاد که زانوی بازیکن حریف به کمر نریمان جهان برخورد کرد و صحنه خطا روی حسین شنانی که هم کاملا واضح بود.

رضا مهاجری با اشاره به اشتباهات گفت: مگر ما چقدر توان و زور داریم؟ ما یک تیمی هستیم که آمدیم با حداقل هایی که وجود دارد فوتبال بازی کنیم و خودمان را ثابت کنیم. این اتفاق وقتی می افتد شکل خوبی ندارد اشتباهات تاثیرگذار نتیجه بازی را عوض کند. قبول داریم که اشتباهات داوری هم جزوی از بازی است اما نه به شکلی که همه می بینند ولی تیم داوری آن را نادیده می‌گیرند. بعد از 10 نفره شدن یک گل آفساید خوردیم و دو پنالتی را هم اعلام نکردند. ما 10 نفره هم پرسپولیس را کنترل کردیم و بازی خوبی ارائه کردیم اما ناراحتیم که نتیجه بازی که حداقل باید به تساوی می‌رسید به سود پرسپولیس تمام شد.

سرمربی نفت مسجد سلیمان درمورد تفاوت مهره‌های تیمش با پرسپولیس گفت: من همیشه گفته‌ام که نمی‌شود از تیم‌های بزرگ ایران ایراد گرفت. در فوتبال حرفه ای آن ها از تمامی پتانسیل ها برای تقویت خودشان استفاده می کنند. اینجا اشکال از ماست. ما و تیم آبادان زیر نظر وزارت نفت هستیم. باید این مشکلات را برطرف کنیم تا در شرایط برابر با این تیم ها رقابت کنیم. شرایط ما برابر نیست و وزارت نفت خواسته یا ناخواسته این نابرابری را رقم می‌زند.

وضعیت مالی نفت همچنان نابسامان است؟ مهاجری در این خصوص گفت: ما هنوز این مشکلات را داریم، امسال یک درصد کمی را به بچه ها دادیم اما حقیقتا لقمه را دور دهان خودمان می‌چرخانیم. این چرخاندن لقمه ریخت و پاش دارد. مثلا یک بودجه 10 میلیارد تومانی که باید به حساب باشگاه واریز شود، می چرخد و یکباره 30 درصد از آن کسر می شود تا به دست ما برسد. از جاهای دیگر تا به دست ما برسد، کم می شود. یا وزارت نفت این تیم را می خواهد یا نه. ما اسم مان نفت مسجد سلیمان هست یا نه؟ مگر تیم های دیگر دولتی نیستند؟ چرا خودمان را گول می زنیم. من هیچ زمان بابت هزینه کردن سایر تیم ها ناراحت نیستم و نخواهم بود. ما چرا نباید در شرایط برابر رقابت کنیم؟ تیم ما کم هزینه‌ترین تیم در لیگ برتر ایران است شاید از برخی تیم های لیگ یکی هم کمتر باشد. ما باید با تیم هایی رقابت کنیم که تا دندان مسلح هستند.

به عنوان سرمربی جدایی دراگان اسکوچیچ را چطور ارزیابی می‌کنید؟ مهاجری در این باره عنوان کرد: آقای اسکوچیچ زحمت زیادی برای تیم ملی کشید، چندین سال با هم در ارتباط هستیم. متاسفانه وضعیت به شکلی پیش رفت که اعتماد جامعه فوتبال ایران از ایشان سلب شد و تیم به طور کلی از دستش خارج شد. اینکه بازیکنان استوری گذاشتند نشان دادند صلابت سرمربی تیم ملی از بین رفته است. اگر بنا بود که او جدا شود باید با شرایط بهتری جدایی رقم می خورد. او قرارداد داشت و باید شخصیت او حفظ می شد. اینکه وقتی سرمربی هنوز حضور دارد و با یک سرمربی دیگر مذاکره می‌کنید، در فرهنگ و مرام ما ایرانی‌ها جایی ندارد.

مهاجری درمورد بازگشت کارلوس کی روش به تیم ملی ایران گفت: تنها آرزویم این است که در جام جهانی از اعتبار فوتبال مان دفاع کنیم. هر چهار سال یکبار به جام جهانی می رویم و امیدوارم که بتوانیم بهترین نتایج را به دست بیاوریم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.