شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

اسبقی: کارلوس ایران و جام جهانی را می‌شناسد

کی‌روش تماس بگیرد نمی‌توانم «نه» بگویم

کی‌روش تماس بگیرد نمی‌توانم «نه» بگویم

پویا اسبقی که سابقه سرمربیگری در گوته‌بورگ سوئد، تیم ملی زیر 21 ساله‌های این کشور و همچنین بارنزلی در چمپیونشیپ را در کارنامه دارد، درباره بازگشت کارلوس کی‌روش به نیمکت تیم ملی ایران صحبت‌های جالبی می‌کند. این مربی 37 ساله و ایرانی- سوئدی معتقد است شناخت کی‌روش از تیم ملی و همچنین جام جهانی می‌تواند باعث کسب نتایجی بهتر از سوی ایران باشد. او از مکالمه قدیمی خود با کی‌روش پرده بر می‌دارد و مدعی است اگر پیشنهاد همکاری با او را دریافت می‌کرد، حتماً آن را می‌پذیرفت.

حتماً خبر‌ داری که دراگان اسکوچیچ از نیمکت تیم ملی ایران جدا شد و کارلوس کی‌روش جای او را گرفت. نظرت درباره این تغییر چیست؟
این یک اتفاق خوب برای تیم ملی ایران است. کی‌روش کارهای خوب زیادی در گذشته انجام داده و حالا هم می‌تواند در جام جهانی روزهای موفقی را با ایران رقم بزند. درست است زمان کمی تا آغاز جام جهانی مانده اما کی‌روش هم شناخت زیادی روی بازیکنان تیم ملی ایران دارد و چنین  تورنمنتی را می‌شناسد و با ریزه‌کاری‌های موفقیت در این مسابقات آشنا است. بنابراین او یک انتخاب مطمئن برای تیم ملی ایران است.
با توجه به زمان کمی که تا جام جهانی وجود دارد، آیا کی‌روش می‌تواند تفکراتش را در تیم ملی ایران پیاده کند؟
قطعاً اگر زمان بیشتری در اختیار کی‌روش بود، بهتر می‌توانست تیم ملی را آماده حضور در مسابقات کند. مثلاً اگر او دو سال زمان داشت، بهتر از حالا می‌شد که دو ماه وقت دارد. با این حال من خوشبینم که تیم ملی ایران بتواند با حضور او کارهای بزرگی انجام بدهد.
تیم ملی ایران در گروه سختی همراه با انگلیس، امریکا و ولز قرار دارد. با کی‌روش می‌توانیم مدعی صعود از این گروه باشیم؟
چرا که نه. به نظرم انگلیس حریف سرسختی است که می‌تواند به‌عنوان تیم اول صعود کند. با این حال ایران هم شانس دارد که به‌عنوان تیم دوم راهی مرحله حذفی شود.
پروژه دفاعی کی‌روش که در انجام آن تبحر دارد، تا چه حد می‌تواند در جام جهانی روی نتایج ایران تأثیر بگذارد؟
انجام درست امور دفاعی یکی از دلایل اصلی موفقیت تیم‌ها است. در این تورنمنت مهم است که شما گل نخورید و اگر توانستید گل برتری را وارد دروازه حریف کنید. تیم‌های قهرمان هم همیشه در دفاع عملکرد درخشانی به نمایش گذاشته‌اند. نمونه‌اش ایتالیا که در جام جهانی 2006 به بهترین شکل ممکن دفاع کرد و قهرمان شد. پس تجربه کی‌روش در بازی دفاعی و ضد حمله در جام جهانی هم کارساز خواهد بود.
خودت چه شناختی از کی‌روش داری؟
وقتی سرمربی گوته بورگ بودم، چندین بار با او صحبت کردم. حرف‌های ما هم بیشتر درباره بازیکنان ایرانی بود که من دوست داشتم از آنها در تیمم استفاده کنم. کی‌روش مشاوره‌های خوبی به من داد. او خیلی به من کمک کرد و در کل آدم مهربانی است. من خاطرات خوبی از او دارم و امیدوارم بتواند با تیم ملی ایران به موفقیت برسد و در جام جهانی 2022 نتایج درخشانی کسب کند.
اگر پیشنهادی برای همکاری در تیم ملی ایران به شما بدهد، آیا قبول می‌کنید؟
اگر کارلوس کی‌روش با من تماس بگیرد، نمی‌توانم به او جواب ندهم. صددرصد بهترین پاسخ را به او می‌دهم. چون علاقه‌مند بودم و هستم با او همکاری کنم. هر چند فعلاً که چنین شرایطی به وجود نیامده و نمی‌دانم آیا پیش خواهد آمد یا نه؟

اگر کارلوس کی‌روش با من تماس بگیرد، نمی‌توانم به او جواب ندهم. صددرصد بهترین پاسخ را به او می‌دهم. چون علاقه‌مند بودم و هستم با او همکاری کنم. هر چند فعلاً که چنین شرایطی به وجود نیامده و نمی‌دانم آیا پیش خواهد آمد یا نه؟

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.