پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱

نامه کمیسیون اخلاق ورزش به تاج

نامه کمیسیون اخلاق ورزش به تاج

کمیسون اخلاق ورزش کشور در نامه‌ای به رئیس فدراسیون فوتبال از رفتارهای مغایر اخلاق برخی تماشاگران در ورزشگاه‌ها ابراز نگرانی کرد.

به گزارش ایران ورزشی، کمیسیون اخلاق ورزش کشور در نامه‌ای به مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به انتشار برخی تصاویر و بروز برخی رفتارهای نابهنجار از سوی تعدادی از تماشاگران فوتبال در ورزشگاه‌ها که موجب دغدغه و تشویش خاطر جامعه اخلاق مدار ایران اسلامی شده است، به رئیس فدراسیون فوتبال تذکر داده و خواستار اتخاذ تدابیری برای مدیریت صحیح حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها شده است.
 
در این نامه با اشاره به پذیرش مسئولیت اتفاقات درون ورزشگاه‌ها توسط مدیران ذی‌ربط، برخورد با هنجارشکنان و رفتارهای خلاف فرهنگ و اخلاقی در ورزشگاه‌ها  مورد تاکید قرار گرفته است.
 
متن کامل این نامه به این شرح است:
 
«برادر گرامی جناب آقای تاج
ریاست محترم فدراسیون فوتبال
با سلام و احترام
ضمن تبریک انتصاب جنابعالی به عنوان ریاست فدراسیون فوتبال، به آگاهی می‌رساند احترام به قوانین و ارزش‌های اخلاقی و فرهنگی هر کشور جزء لاینفک مقررات بین‌المللی منجمله در حوزه ورزش می‌باشد و انطباق الزامات فدراسیون‌های جهانی با هنجارهای فرهنگی و ارزش‌های اخلاقی پذیرفته شده جامعه از وظایف مدیران ورزش کشور می‌باشد.
 
انتشار برخی تصاویر مرتبط با حضور بانوان در مسابقات لیگ برتر حاکی از هنجارشکنی و رفتارهای مغایر ارزش‌های اخلاقی توسط تعدادی از تماشاگران بوده و این امر موجب تشویش خاطر جامعه اخلاق مدار کشور گردیده است.
 
بر همین اساس ضمن درک تعهدات بین‌المللی و لزوم پاسخگویی به مطالبات جامعه، انتظار است تمهیدات لازم برای مدیریت صحیح حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها  فراهم گردیده و ضمن مسئولیت‌پذیر نمودن مدیران ذی‌ربط، با هرگونه هنجارشکنی و رفتارهای خلاف فرهنگ و ارزش‌های اخلاقی برخورد گردد.
 
سید مجتبی قاسمی
دبیر کمیسیون اخلاق ورزش کشور»
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.