دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

خلیلی: غیرقانونی برکنارم کردند!

خلیلی: غیرقانونی برکنارم کردند!

رییس فدراسیون سوارکاری پس از تعیین سرپرست از سوی وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد که به فدراسیون جهانی سوارکاری و کمیته ملی المپیک در خصوص این اتفاق نامه‌نگاری خواهد کرد.

به گزارش ایران ورزشی، مسعود خلیلی در گفت و گو با خبرنگاران ورزشی، درباره‌ی انتخاب سرپرست برای فدراسیون سوارکاری از سوی وزارت ورزش و جوانان، ‌اظهار کرد: بنده در جلسه انتخابات کمیته ملی المپیک رای داده‌ام و باید بدانیم که سرپرست‌ها امکان رای دادن ندارند و در جلسه کمیته ملی پارالمپیک نیز رای داده‌ام و این نشان می‌دهد که رییس بوده‌ام.

وی ادامه داد: اگر رییس بوده‌ام آیا وزارت ورزش و جوانان می‌تواند طبق اساسنامه سرپرست تعیین کند یا خیر؟ اساسنامه می‌گوید یک سوم مجمع باید درخواست تغییر رییس را داشته باشند و عملا اساسنامه مصوبه دولت که قانون است از سوی وزارت ورزش و جوانان زیر پا گذاشته شده و ما به صورت قانونی مسئله را پیگیری می‌کنیم.

رییس برکنار شده فدراسیون سوارکاری تاکید کرد: اگر بنده سرپرست بوده‌ام در انتخابات کمیته ملی المپیک حق خسروی وفا تضییع می‌شود، چون اختلاف رای یک مورد بوده و اگر رییس بوده‌ام نیز طبق اساسنامه نمی‌توانند سرپرست تعیین کنند.

وی با بیان اینکه طبق اساسنامه باید قانون رعایت شود و بدون یک سوم رای مجمع نمی‌توان سرپرست تعیین کرد، تصریح کرد: هم به فدراسیون جهانی سوارکاری و هم به کمیته بین‌المللی المپیک نامه خواهم نوشت، چرا که باید اقدمات قانونی مدنظر قرار گیرد و اساسنامه ملاک کار باشد، مگر می‌شود قانون را زیر پا گذاشت؟

خلیلی در مورد جلسه برگزار شده بین خودش، وزیر ورزش و جوانان و رییس کمیته ملی المپیک، گفت: باید به حرفی که می‌زنیم پایبند باشیم و به تصمیمات گرفته شده عمل کنیم که متاسفانه این اتفاق از سوی وزارت ورزش و جوانان مدنظر قرار نگرفته است.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.