سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲

اول فصل با بازیکنان قول و قرار گذاشتیم

کعبی: روی هیچ تابلویی ننوشتیم قهرمان می‌شویم

کعبی: روی هیچ تابلویی ننوشتیم قهرمان می‌شویم

تیم فولاد در فصل جاری با توجه به بازیکنانی که به خدمت گرفته انتظارات هوادارانش را افزایش داده و حالا آنها به رتبه‌ای خیلی بهتر از سال گذشته فکر می‌کنند. حسین کعبی مربی فولاد می‌پذیرد که بازیکنان قابلی را جذب کرده‌اند اما مثل تمام مربیان قول قهرمانی نداده‌اند. البته او بر این باور است که تیمش نیاز به زمان دارد و هر چه از لیگ بگذرد فوتبال باکیفیت‌تری را از فولاد خواهیم دید.

تیم فولاد در فصل جاری با توجه به بازیکنانی که به خدمت گرفته انتظارات هوادارانش را افزایش داده و حالا آنها به رتبه‌ای خیلی بهتر از سال گذشته فکر می‌کنند. حسین کعبی مربی فولاد می‌پذیرد که بازیکنان قابلی را جذب کرده‌اند اما مثل تمام مربیان قول قهرمانی نداده‌اند. البته او بر این باور است که تیمش نیاز به زمان دارد و هر چه از لیگ بگذرد فوتبال باکیفیت‌تری را از فولاد خواهیم دید.

 

از شرایط تیم‌تان بگو.
اگر چه مصدومیت فرشید اسماعیلی اتفاق تلخی بود و خیلی می‌توانست به ما کمک کند و جایش خالی است اما خدا را شکر به لحاظ تیمی شرایط خوبی داریم.
با توجه به نفرات جذب شده تیم خوبی دارید.
بله همان طور که اشاره کردید بازیکنان باکیفیتی را جذب کردیم که نیازی به اسم بردن و تعریف من نیست. از طرفی تقریباً قرارداد بازیکنان اصلی را هم تمدید کردیم. من مطمئنم که هر چه بگذرد شرایط‌مان بهتر می‌شود چرا که بچه‌ها نیاز به زمان دارند.
شاید به همین خاطر بعضی‌ها معتقدند شما باید مدعی اصلی قهرمانی باشید.
ما نه قول قهرمانی دادیم و نه در این باره صحبت کردیم. بدون شک هر چه بیشتر تلاش کنیم و عرق بریزیم نتیجه‌اش را می‌گیریم. تیم فولاد هم دست ما امانت بوده و باید در این فصل که تیم‌هایی مثل پرسپولیس، استقلال و سپاهان خیلی باکیفیت و خوب بازی می‌کنند مبارزه کنیم. ما روی هیچ تابلویی ننوشتیم که قهرمان می‌شویم اما هواداران می‌دانند که برای موفقیت و شادی آنها همه تلاش‌مان را به کار می‌گیریم، به همین دلیل الان خیلی زود است که بخواهیم درباره قهرمانی صحبت کنیم اما اگر بازیکن به حرف مربی‌اش گوش کند قطعاً نتیجه‌اش را هم می‌بیند.
بازی‌تان با ملوان برگزار نشد و انزلی‌چی‌ها نسبت به این موضوع گلایه داشتند.
به نظر من ناظر بازی بهترین شخص برای صحبت کردن درباره لغو بازی است. ما از هر نظر آماده مسابقه بودیم و برگزاری بازی دست ما نبود. به هرحال داور و ناظر بازی قبل از مسابقه کیفیت زمین را بررسی می‌کنند و نظر می‌دهند.
متأسفانه اعتراض به داوری‌ها را مثل سال‌های گذشته در لیگ امسال هم خیلی زیاد شاهدیم.
به نظرم باید سیستم VAR را راه‌اندازی کنند چون در این صورت بازیکن، مربی و تماشاگر آرامش پیدا می‌کنند. فقط ما هم نیستیم که بعضی وقت‌ها اعتراض می‌کنیم، شما نیمکت تیم‌های دیگر را هم ببینید که مربیان‌شان چه واکنش‌هایی را به تصمیمات داوران نشان می‌دهند. با این که ما در پایان بازی از آنها عذرخواهی می‌کنیم اما متأسفانه بعضی‌های‌شان هم با لحن بدی صحبت می‌کنند.
اما داور بازی شما با سپاهان فغانی بود و...
ما می‌دانستیم دیدار سختی در پیش داریم. برای تک‌تک ثانیه‌های بازی برنامه داشتیم و می‌دانستیم چه می‌خواهیم. بازیکنان هرچه کادرفنی خواسته بودند را مو به مو انجام دادند تا هیچ موقعیتی به سپاهان ندهیم. خیلی هم خوش شانس بودیم که ایشان بازی ما را سوت زدند. باور کنید در تمام 90 دقیقه هر دو نیمکت آرامش خاصی داشتند، چون قضاوت آقای فغانی فوق‌العاده بود. بی‌دلیل نیست که ایشان بارها برای جام جهانی انتخاب شده و بازی‌های بزرگی را سوت زده‌اند. من فکر می‌کنم شکل قضاوت آقای فغانی می‌تواند یک الگو و نمونه خوب برای جامعه داوری باشد.
از اهواز هم هوادارانتان آمده بودند؟
بله، تعدادی از هواداران از اهواز و دیگر شهرهای خوزستان و حتی از اصفهان برای حمایت تیم به ورزشگاه فولادشهر آمدند، ممنون آنها هستیم و خوشحالیم که توانستیم جواب حمایت نود دقیقه‌ای آنها را با سه امتیاز بدهیم. شش بازی ابتدایی را پشت سر گذاشتیم اما این شروع کار ماست و باید با قدرت در هفته‌های آتی به مصاف رقبا برویم.
یکی از پیشکسوتان فوتبال خوزستان مدعی شده که شایعه رفتن نکونام به تیم ملی روی کار فنی بازیکنان تأثیر گذاشته است.
بچه‌های تیم آن قدر باتجربه و باهوش هستند که این مسائل روی کارشان تأثیر منفی نگذارد. ما و آنها در ابتدای فصل به هم قول دادیم که پشت هم باشیم تا به امید خدا اتفاقات خوبی برای تیم بیفتد. من دوست دارم به موضوعی غیر از فولاد هم اشاره کنم.
بفرمایید.
من برای تعطیلات به رشت آمدم جایی که مردم خوبش همیشه به من لطف داشتند. اما وقتی شرایط ورزشگاه سردار جنگل را دیدم خیلی ناراحت شدم. این حق هواداران فوتبال در این شهر نیست که رسیدگی خوبی به ورزشگاه‌شان نمی‌شود. امیدوارم مسئولان فوتبال استان توجه بیشتری به این مهم داشته باشند.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.