شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱

واکنش رئیس فدراسیون کشتی به استعفای سرمربی فرنگی

دبیر: با آبروی بنا بازی نکنیم، قول می‌دهم جبران کنیم

دبیر: با آبروی بنا بازی نکنیم، قول می‌دهم جبران کنیم

رئیس فدراسیون کشتی گفت: محمد بنا جزو مربیان خوب دنیا است. او را راحت بدست نیاورده‌ایم که بخواهیم با آبرویش بازی کنیم و خواهش من این است که حرمت‌ها را حفظ کنیم.

به گزارش ایران ورزشی، علیرضا دبیر در خصوص انتقادات از محمد بنا اظهار داشت:

محمد بنا جزو مربیان خوب دنیا است. او را راحت به دست نیاورده‌ایم که بخواهیم با آبرویش بازی کنیم و خواهش من این است که حرمت‌ها را حفظ کنیم.
وی ادامه داد:

در نتایج تیم‌ ملی کشتی فرنگی، کشتی‌گیران و مربیان تیم ملی هم ایراداتی داشتند، اما اینکه بخواهیم همه تقصیرها را به گردن محمد بنا بیاندازیم این بی‌انصافی است.

رئیس فداسیون کشتی تصریح کرد:

یادمان نرود او در پیکارهای جهانی سال گذشته ۴ مدال طلا کسب کرد و همان کسی است که در بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن ۳ مدال طلا برای ما آورد. او تیم یازدهم دنیا در سال ۲۰۱۸ را با اما و اگری که همه می‌دانیم چگونه یک مدال برنز گرفته بود را تحویل گرفت و تیم را سال بعد و در جهانی ۲۰۱۹ با اختلاف کمی به جایگاه چهارم رساند. او به همراه تیم ملی در المپیک ریو ۲ برنز و در توکیو نیز یک طلا و یک برنز به دست آورد که می‌توانست بیشتر هم باشد.
دبیر خاطرنشان کرد:

تیم هیچ شانسی در توکیو نداشت و اگر شرایط کرونا نبود و المپیک به تعویق نمی‌افتاد معلوم نبود چه بلایی در المپیک توکیو سر تیم می‌آمد. تیم او سال گذشته در جهانی نروژ ۶ مدال کسب کرد و با اختلاف ۲ امتیاز نایب‌قهرمان جهان شد. حالا کشتی روی دیگرش را نشان داده، ولی حتما ایراداتی بوده و باید بررسی کنیم.
دارنده طلای بازی‌های المپیک ۲۰۰۰ سیدنی ادامه داد:

همیشه گفته‌ام محمد بنا طلاست، او را قبول دارم و انسان بسیار خوبی است. کاری ندارم او می‌خواهد ادامه بدهد یا نه، اما اول باید خودش تصمیم بگیرد. او جزو مربیان خوب جهان است. یادمان نرود بنا برای این کشور چه افتخاراتی کسب کرده است. توقع داشتم کمک‌های بنا بیشتر به او کمک‌ می‌کردند.
دبیر در خصوص تعیین تکلیف سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت:

تا دوشنبه هفته بعد که در صربستان هستیم، وقتی که برگشتیم، خیلی سریع جمع‌بندی خواهیم کرد.
رئیس فدراسیون کشتی یادآور شد:

همیشه گفته‌ام که بردها برای همه و قبلی‌هاست که سینه جلو می‌دهند و باخت‌ها هم برای من. مردم به بزرگی خودشان ببخشند و ان‌شاءالله جبران می‌کنیم، ولی بدانید من و همه بچه‌ها جانمان را گذاشتیم تا تیم موفق بشود و قول می‌دهم کشتی به زودی جبران خواهد کرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.