سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲

اولین سؤال بعد از رونمایی از لیست کی‌روش

مسافران قطر کدامند؟

مسافران قطر کدامند؟

لیست نهایی کارلوس کی‌روش برای اردوی اتریش و دو بازی تدارکاتی مقابل اروگوئه و سنگال اعلام شد. بزرگ‌ترین سؤال اما بعد از رونمایی از این لیست این است که چند نفر از این لیست، در میان مسافران نهایی قطر خواهند بود؟ آیا شگفتی خاصی به سبک کی‌روش در انتظار بازیکنان خواهد بود؟

لیست نهایی کارلوس کی‌روش برای اردوی اتریش و دو بازی تدارکاتی مقابل اروگوئه و سنگال اعلام شد. بزرگ‌ترین سؤال اما بعد از رونمایی از این لیست این است که چند نفر از این لیست، در میان مسافران نهایی قطر خواهند بود؟ آیا شگفتی خاصی به سبک کی‌روش در انتظار بازیکنان خواهد بود؟

کارلوس کی‌روش بعد از اعلام لیست اولیه‌اش که از بین بازیکنان داخلی لیگ انتخاب شده‌ بودند، لیست نهایی مدنظر خود را برای اردوی اتریش اعلام کرد. مهدی شیری، عارف آقاسی، سامان فلاح، آرمین سهرابیان، مهدی‌پور، محمد کریمی، مهدی حسینی، یاسین سلمانی، خدابنده‌لو، رضا اسدی، محمد محبی، مهدی قایدی، سعید صادقی و شهریار مغانلو بازیکنانی هستند که کی‌روش خط زد تا به لیست فعلی برسد.

مسافران جام جهانی قطر در نهایت قرار است از میان این بازیکنان انتخاب شوند یا احتمال دارد که سرمربی تیم ملی در لیست نهایی‌اش برای جام جهانی با دعوت یا خط زدن بازیکنی شاخص، شگفت‌زده‌مان کند؟
کارلوس کی‌روش در دو دوره قبلی جام جهانی، نشان داده که اغلب به آخرین لیست دعوتی‌اش پایبند مانده و اسکلت کلی تیم را که بر پایه لژیونرها بوده، حفظ کرده است. اعتقاد کی‌روش به لژیونرها که دیگر برکسی پوشیده نیست اما این علاقه کاری کرده بود که او برای جام جهانی 2014 برزیل با دعوت از بازیکنانی چون دانیال داوری و استیون بیت‌آشور در لیست نهایی‌‌اش همه را شگفت‌زده کند. او اما از بازیکنانی که در اردوی آفریقای جنوبی و اتریش پیش از جام جهانی تیم را همراهی می‌کردند، سردار آزمون، سوشا مکانی، محمدرضا خلعتبری، مهدی شریفی، علیرضا بیرانوند و رضا نوروزی را خط زد.
در سال 2018 که تعداد لژیونرهای تیم ملی نسبت به سال 2014 بیشتر شده بود، دست کی‌روش هم برای خط زدن بازیکنان و تهیه لیست نهایی بازتر بود. او با 14 لژیونر و 9 بازیکن داخلی راهی روسیه شد و با خط زدن بازیکنانی چون سیدجلال حسینی و وریا غفوری و حضور خانزاده همه را شگفت‌زده کرد. از بین بازیکنانی که در سال 2018 کی‌روش در لیست نهایی‌اش خط زد، تنها 3 بازیکن لژیونر بودند و 9 بازیکن دیگر از بازیکنانی بودند که در لیگ داخلی بازی می‌کردند. او پیش از سفر به روسیه، سیدحسین حسینی (استقلال)، کاوه رضایی (شارلروا بلژیک)، علی قلی‌زاده (سایپا)، سروش رفیعی (الخور قطر)، سیدجلال حسینی و محمد انصاری (پرسپولیس)، امید نورافکن، علی کریمی و سعید آقایی (سپاهان)، پژمان منتظری و وریا غفوری (استقلال) و استیون بیت‌آشور (باشگاه فوتبال لس‌آنجلس) را از لیست نهایی خط زد.
حالا کارلوس کی‌روش برای اردوی اتریش و پیش از جام جهانی 2022 قطر لیستی را اعلام کرده که باز هم بر پایه لژیونرهاست. حضور سعید عزت‌اللهی از وایله دانمارک، کریم انصاری‌فرد از اومانیا قبرس و بازگشت مجید حسینی که سال‌ها دور از تیم ملی بود و در کایسری اسپور توپ می‌زند، یک بار دیگر اعتقاد راسخ او را به لژیونرها اثبات می‌کند و این احتمال را قوت می‌بخشد که این بار هم حذف شده‌ها از جمع بازیکنان داخلی باشند. هرچند که بدون شک عملکرد این بازیکنان در اردوی اتریش و دو بازی دوستانه مقابل اروگوئه و سنگال، در تصمیم کی‌روش برای انتخاب نهایی مسافران قطر تأثیرگذار خواهد بود.
بزرگ‌ترین علامت سؤال‌ها درباره بازیکنانی که در نهایت از سفر به قطر جا می‌مانند در پست‌های دروازه‌بان، خط دفاعی و خط میانی است؛ از میان دروازه‌بان‌های دعوت شده آیا سیدحسین حسینی بالاخره شانس حضور در جام جهانی را پیدا می‌کند؟ در خط دفاعی آیا شجاع خلیل‌زاده که شگفتی لیست جدید کی‌روش است و از لیست سیاه خارج شده است، مسافر قطر خواهد بود یا به لیست سیاه برمی‌گردد؟ شانس ابوالفضل جلالی و صالح حردانی برای جلب اعتماد کی‌روش چقدر است؟
رقابت اصلی اما شاید در خط میانی باشد و خطر جدی بالای سر دو بازیکن داخلی در این پست؛ میلاد سرلک از پرسپولیس برای نخستین بار در لیست کی‌روش قرار گرفته اما می‌تواند در اردوی اتریش ادامه حضورش را در لیست این سرمربی تضمین کند؟ و بالاخره وحید امیری که قرار است در این اردو زیر نظر کادرپزشکی باشد تا در صورت تأیید پزشکان و بهبود مصدومیتش مسافر قطر شود.

لیست نهایی کی‌روش برای اردوی اتریش

دروازه‌بان‌ها:
علیرضا بیرانوند (پرسپولیس)، امیر عابدزاده (پونفرادینا اسپانیا)، حسین حسینی (استقلال)، پیام نیازمند (سپاهان)
مدافعان:
رامین رضاییان (سپاهان)، صادق محرمی (دیناموزاگرب کرواسی)، صالح حردانی (استقلال)، حسین کنعانی‌زادگان (الاهلی قطر)، مجید حسینی (کایسری اسپور‌ ترکیه)، مرتضی پورعلی‌گنجی (پرسپولیس)، شجاع خلیل‌زاده (الاهلی قطر)، ابوالفضل جلالی (استقلال)، میلاد محمدی (آاک یونان)، امید نورافکن (سپاهان)
هافبک‌ها:
امید ابراهیمی (الوکره قطر)، سعید عزت‌اللهی (وایله دانمارک)، میلاد سرلک (پرسپولیس)، سامان قدوس (برنتفورد انگلیس)، احمد نوراللهی (الاهلی امارات- تا این لحظه ویزا صادر نشده)، احسان حاجی‌صفی (آاک یونان)، وحید امیری (پرسپولیس)
مهاجمان:
علی قلی‌زاده (شارلروا بلژیک)، علیرضا جهانبخش (فاینورد هلند)، مهدی ترابی (پرسپولیس)، مهدی طارمی (پورتو پرتغال)، کریم انصاری‌فرد (اومانیا قبرس)، سردار آزمون (بایرلورکوزن آلمان)

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.