پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲

کی‌روش نصف ملی‌پوشان استقلال را حذف کرد

مدافعان ساپینتو آری، مهاجمان نه

مدافعان ساپینتو آری، مهاجمان نه

نامنتظر هم نبود که بعد از اعلام نام 27 بازیکن تیم ملی برای سفر به اتریش، استقلال ریزش قابل توجهی داشته باشد. حتی می‌شد حذف نفرات بیشتری را هم در این برهه محتمل دانست اما کی‌روش در نهایت تصمیم گرفت سه استقلالی را با خود به اتریش ببرد و سه بازیکن را حذف کند.

نامنتظر هم نبود که بعد از اعلام نام 27 بازیکن تیم ملی برای سفر به اتریش، استقلال ریزش قابل توجهی داشته باشد. حتی می‌شد حذف نفرات بیشتری را هم در این برهه محتمل دانست اما کی‌روش در نهایت تصمیم گرفت سه استقلالی را با خود به اتریش ببرد و سه بازیکن را حذف کند.
مهدی مهدی‌پور، مهدی قایدی و محمد محبی، سه عنصر هجومی آبی‌ها در تهران خواهند ماند و با استقلال تمرین خواهند کرد. شاید ساپینتو از این تصمیم حس رضایتمندی بسیاری داشته باشد چون سه بازیکن مهمش را در تعطیلات در اختیار خواهد داشت و با هماهنگی بیشتر به مصاف گل‌گهر خواهد رفت اما بدون شک حذف از تیم ملی خوشایند این سه بازیکن نخواهد بود و شانس رفتن به جام جهانی را به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داد و آنها را از چرخه بازیکنان ملی دورتر خواهد کرد.
شاید اگر این سه بازیکن در اردوی اتریش حضور داشتند، می‌شد اقبال بیشتری برای‌شان در نظر گرفت. به مانند حردانی، جلالی و حسینی که اکنون در کنار دیگر ملی‌پوشان قرار دارند. اما حذف در این مقطع نشان می‌دهد کارلوس کی‌روش نسبت به مردان هجومی استقلال چندان احساس نیاز نمی‌کند که تصمیم به کنار گذاشتن آنها گرفته است.
البته ممکن است در نهایت از مجموعه کنونی استقلال نفرات آنچنانی در جام جهانی حضور نداشته باشند. حتی بیم آن می‌رود که استقلال در جام جهانی بدون سهمیه باشد. هر چند که به نظر می‌رسد در میان سه بازیکنی که در اردوی تیم ملی باقی مانده‌اند شانس حسینی بیشتر است، چون این دروازه‌بان به لحاظ آمادگی وضعیت مناسبی دارد و محتمل است که سرمربی تیم ملی در نهایت تصمیم به حفظ او در اردوی تیم ملی بگیرد و حسینی را با خود به جام جهانی ببرد.
سیدحسین برای رسیدن به این مرحله باید با امیر عابدزاده و پیام نیازمند مبارزه کند. درباره اینکه کی‌روش کدام‌یک از این دروازه‌بان‌ها را حذف می‌کند روایت‌های متعددی به گوش می‌رسد. برخی معتقدند که عابدزاده کنار گذاشته خواهد شد و یکی از میان حسینی و نیازمند به جام جهانی خواهند رفت و برخی هم بر این باورند که عابدزاده می‌ماند و نیازمند حذف می‌شود.
اگر این تحلیل‌ها را نزدیک به واقعیت بدانیم حسینی شانس مناسبی برای رفتن به جام جهانی خواهد داشت تا استقلال بدون سهمیه نباشد اما بد ماجرا آنجا است که همه این روایت‌ها غلط باشد و حسینی حذف شود و در نهایت نیازمند و عابدزاده در کنار بیرانوند بی‌رقیب در قطر حاضر شوند.
دو ملی‌پوش دیگر استقلال نیز وضعیت پیچیده‌ای برای سفر به جام جهانی دارند. حردانی جایگاهش را در ترکیب استقلال از دست داده و در عین حال باید در ادوی ملی با رامین رضاییان که به محض بازگشت کی‌روش به تیم ملی دعوت شده و صادق محرمی رقابت کند. حضور محرمی در جام جهانی به دلیل تجربیاتش در اروپا قطعی به نظر می‌رسد و با توجه به اینکه حداکثر دو بازیکن در این پست با تیم ملی به جام جهانی می‌روند، باید یکی از میان رضاییان و حردانی کنار گذاشته شود. رضاییان در جام جهانی قبل حضور داشته و از این منظر با تجربه‌تر به نظر می‌رسد و چنانچه نیمکت‌نشینی‌های حردانی در استقلال ادامه داشته باشد، هیچ بعید نیست اقبالش برای سفر به قطر به حداقل برسد.
در سوی مقابل نیز ابوالفضل جلالی با بودن نورافکن، محمدی و حاجی‌صفی مأموریت دشواری برای حضور در جام جهانی خواهد داشت. البته نا‌آمادگی محمدی موجب افزایش شانس جلالی خواهد شد. ضمن اینکه نورافکن نیز با سپاهان روزهای خوبی را سپری نمی‌کند و اگر جلالی در اردوهای تیم ملی نمایش اطمینان‌بخشی داشته باشد، کی‌روش را متقاعد خواهد کرد تا از میان گزینه‌های موجود او را برگزیند. به هر حال اولویت سرمربی تیم ملی بازی گرفتن از بازیکنانی است که در اروپا صاحب تجربه هستند و همین وضعیت جلالی را قدری پیچیده خواهد کرد.
تکمله: دو بازی تدارکاتی مقابل اروگوئه و سنگال پرده از افکار سرمربی تیم ملی و میزان شانس استقلالی‌ها خواهد برداشت. تا آن روزها باید صبر کرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.