چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

علیرضا منصوریان: سپاهان هوشمندانه بازی کرد؛ از خودم ناراضی هستم

علیرضا منصوریان: سپاهان هوشمندانه بازی کرد؛ از خودم ناراضی هستم

علیرضا منصوریان، سرمربی تیم فوتبال تراکتور می گوید بچه ها جانفشانی کردند اما از عملکرد خودم مقابل سپاهان ناراضی هستم.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از فارس، علیرضا منصوریان پس از شکست یک بر صفر تیم تراکتور مقابل سپاهان اظهار داشت:

به سپاهان تبریک می گویم که به سه امتیاز مدنظرش رسید. بازی را خیلی خوب شروع کردیم و سعی داشتیم از روی ضربات ایستگاهی، کرنر و کارهای تاکیکی به گل برسیم. موقعیت هم به دست آوردیم اما نتوانستیم در 10،15 دقیقه ابتدایی به گل برسیم.

وی افزود:

سپاهان در نیمه اول و پس از به ثمر رساندن گل بهتر از ما کار کرد و برتری داشت. برنامه های کادر فنی این تیم، ما را به خوبی کنترل کرد. بخشی از نفرات ترکیب امروز تراکتور سال گذشته در ذوب آهن با من کار کردند و اکبر ایمانی را هم در راس وسط داشتیم. به همین دلیل در نیمه دوم سیستم خود را تعویض کرده و مدیریت بازی را دست گرفته ایم. جریان نیمه دوم را خیلی خوب کنترل کردیم و بچه های ما خیلی خوب بازی کردند. تک موقعیت هایی هم روی ارسال های سعید مهری و میلاد فخرالدینی داشتیم اما طبیعی بود سپاهان با عقب نشینی بخواهد از گل خود مراقبت کند.

سرمربی تراکتور ادامه داد:

اواخر کار  و حدود دقیقه 90 هم فکر می کنم از زاویه ای که من نگاه می کردم، یک توپ به دست بازیکن سپاهان خورد که سبب اعتراض بچه های ما شد. همچنان در اوایل و اواخر بازی در اتمام موقعیت و گلزنی مشکل داریم و باید با زحمت و تلاش این نقیصه را برطرف کنیم. نسبت به دو دیدار قبلی از خودم ناراضی هستم زیرا بازیکنانم جانفشانی کرده و زحمت می کشند. البته از مجموعه تراکتور انتظار بیشتری داشتم اما حریف هم خوب بازی را کنترل کرد.

منصوریان درباره لزوم حضور مربی بومی در کادرفنی تراکتور خاطر نشان کرد:‌

همه جای ایران سرای کسی است که به خاک وطنش علاقه دارد و به آن احترام می‌گذارد. مربی که سال گذشته کنار ساکت الهامی بود یعنی علی مرادی را در اختیار داریم که از حدود هشت سال قبل در تبریز حضور دارد. با توجه به تجاربش، از فلسفه تیم‌های تبریزی اطلاعات زیادی را درباره تراکتور، گسترش فولاد سابق و ماشین‌سازی به ما گفته است. خودخواهی نداریم و صرفا نمی‌گوییم تنها مربیانی که با من آمده‌اند می‌توانند به تراکتور کمک کنند.

وی افزود:

مشاور فنی تیم ما یکی از مدرسان بزرگ فوتبال ایران یعنی عباس چمنیان است. قدم هر آدمی که بتواند در تبریز به گروه فنی ما کمک کند، روی چشم ماست و به حسن‌آقای آذرنیا که بزرگتر ما است گفته‌ام اگر احساس می‌کنید تیم در برخی حوزه‌ها کمبود دارد و فردی می‌تواند مسائل درون شهری را به ما تذکر بدهد، با صلاحدید خود به تراکتور اضافه کنید. هیچ دغدغه‌ای نداریم که در کادر فنی ما همه اعضا از تهران، مشهد یا اصفهان باشند و موضوع جزو دغدغه‌های آخر ما است زیرا اولویتمان حفظ شأن و شخصیت تراکتور و هواداران است.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور خاطرنشان کرد:

در نیمه دوم دیدار با سپاهان سیستم تیم را چهار دفاعه کرده و از تک هافبک دفاعی خود برای سه رأس بالا استفاده کردیم. قبل از بازی هم گفتم مقابل سپاهان از لحاظ فیزیکی به فرم ایده‌آل می‌رسیم. شک نکنید امسال مثل سال‌های گذشته نیست که با حمایت پرشورها دومین گل تراکتور تبدیل به سومین گل شود و حتی گل‌های بیشتری به ثمر برسانیم. با توجه به اینکه فشار جمعیت وجود ندارد، تیم‌ها در بیشتر بازی‌ها با یک گل از روی یک ضربه ایستگاهی به گل یا حتی برتری می‌رسند

منصوریان تصریح کرد:‌

بیشتر مسابقات تک گله است و وقتی تیمی به گل می‌رسد، خیلی سخت می‌تواند آن را از لاک دفاعی بیرون آورد. در دوران کرونا فوتبال‌مان به حدی است که گویا بازی دوستانه سطح بالا انجام می‌دهیم زیرا هوادار و تماشاگر در ورزشگاه حضور ندارد و انگار یک بازی بسیار مدرن دوستانه برگزار می‌شود. به همین دلیل با توجه به اینکه فشار هوادار روی حریف نیست تیم مقابل می‌تواند با به ثمر رساندن یک گل از فشار بازی فرار کند

وی درباره ناکامی تراکتور در سه بازی ابتدایی لیگ گفت:

در این سؤال یک فضای ناامیدی وجود دارد. بار دیگر تأکید می‌کنم دیدار ما با سپاهان یک بازی فشرده و نزدیک بود زیرا هر دو تیم مدعی هستند. متأسفانه در هفته گذشته 2 بازیکن خود را به دلیل کرونا و 2 نفر را هم به دلیل مصدومیت در زمین چمن مصنوعی از دست دادیم

سرمربی تیم فوتبال تراکتور عنوان کرد:

در خط دفاعی محمد خانزاده و مهدی تیکدری را از دست دادیم و نفرات جایگزین با وجود عملکرد خوب‌شان برای رسیدن به ریتم آن 2 بازیکن نیاز به زمان دارند. ضمن اینکه سعید مهری هم شب گذشته تست کرونایش منفی شد و توانست به تیم اضافه شود. برخی مواقع خیلی از دیدارهایی که فکر می‌کنید ایده‌آل شما است، با نحوه بازی حریف به هم می‌ریزد. سپاهان هم شکل حمله ما را به هم زد و در به هم ریختگی فضای تهاجمی تراکتور تأثیرگذار بود.

وی با اشاره به بازی سپاهان گفت

سپاهان امروز خیلی باهوش فوتبال بازی کرد. باید با خودمان روراست باشیم چرا که تمام نقاط حمله ما را بسته بود. در دیدارهای مختلف نسبت به تیم حریف بازی می کنیم. اگر احساس کنیم ترکیب دفاع سه نفره در بازی آینده نمی تواند کمکی کند، چهار دفاعه کار می کنیم. روش های دیگری هم داریم. دستمان برای تغییر سیستم خیلی باز است چون سه کاپیتان تیم ملی و جوانان خیلی خوبی داریم. ولی بعضی روزها ناگهان یتم بازیمان به هم می  ریزد. این اولین بازی بود که احساس کردم حریف کاملا راه های نفوذ ما را بسته است.

سرمربی تراکتور عنوان کرد:

در خیلی از زمان ها حتما مهاجم نباید گل بزند. خیلی اوقات هافبک ها کار را تمام می کنند. دچار نبود مهاجم شش دانگ نیستیم. دچار اتمام موقعیت هستیم. یعنی در فینیشینگ دچار مشکلیم چون خیلی از مواقع مهاجمان برای هافبک ها شانس ایجاد می کنند. فرقی نمی کند چه هافبک من موقعیت را تمام نکند و چه مهاجم، در مجموع فاکتور آن برای مهاجم تیم نوشته می شود.

منصوریان ادامه داد:

نمی توانیم تمام مجموعه را روی سر مهاجمان هوار کنیم. عباس زاده کم کم به فرم بدنی می رسد و همینطور حمزاوی. امروز برای اولین بار از امین اسدی تست گرفتیم چون در تمرین فوق‌العاده بود و می توانست شوکی هم برای حمزاوی باشد که بداند رقیب دارد. ولی می توانیم رفته رفته از زوج حمزاوی-عباس زاده استفاده کنیم. به شرط آنکه عباس زاده هفته آینده سرحال شود که قطعا اینطور می شود. می توانیم زوج خیلی خوب و طلایی درست کنیم اما بازهم نمی توانیم بگوییم حتما باید مهاجم ما گل بزند.

وی افزود:

فوتبال امروز دنیا شناور است. هافبک ها بیشترین آمار گلزنی را دارند چون مهاجمان بیشترین زحمت را برای مصرف توپ می کشند. در تمام کردن دچار مشکل هستیم و منکر این نیستم. در اکثر تیم هایی که بودم یک ضرب-دوضرب بازی می کردیم. به فوتبال مالکانه بسیار علاقه دارم.

سرمربی تراکتور تصریح کرد:

هفتمین سال است که لیگ را شروع می کنیم و متاسفانه هفتمین سال است که در سه چهار هفته اول دچار مشکل می شویم؛ چه با استقلال، چه با نفت سال اول، چه نفت سال دوم، چه با استقلال سال دوم و چه با ذوب آهن که اوایل تا به فرم تاکتیکی مدنظر من برسد، زمان از دست رفت و موقعیت سوزی شد. دیشب به تمام این سال ها که نگاه می کردم، ناگهان پشت سر هم به برد می رسیم و دوباره شکل اوج گرفتن پیدا می کنیم.

وی ادامه داد:

قبل از اینکه سرمربی ذوب آهن شوم، این تیم در این ورزشگاه 4 گل از تراکتور خورد. در نیمه اول هم یک بر صفر جلو بود. فقط فشار جمعیت باعث شکست ذوب آهن شد یعنی این جمعیت در نیمه دوم ننشست تا بازی 4 بریک تمام شود. ما آن فشار را نداریم. از خدا می خواهم هرچه سریعتر واکسن کرونا به کشور ما برسد تا دوباره هوادارانمان را روی سکوها ببینیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.