سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲

امریکا را مثل کف دستم می‌‌شناسم

نمازی: نکونام شبیه کی‌روش است

نمازی: نکونام شبیه کی‌روش است

با امریکا که همگروه شدیم، امید نمازی با توجه به کار کردن با بازیکنان فعلی تیم امریکا در رده زیر 18 سال اعلام آمادگی کرد که اطلاعات لازم را از شرایط بازیکنان به ایران می‌دهد. حالا که کی‌روش سرمربی تیم ملی شده و با توجه به رابطه خوبی که با نمازی در گذشته داشته، احتمال کمک گرفتن از او بیشتر است. او به‌عنوان دستیار سابق کی‌روش البته توصیه‌هایی هم برای جواد نکونام دارد.

به گزارش ایران ورزشی؛ با امریکا که همگروه شدیم، امید نمازی با توجه به کار کردن با بازیکنان فعلی تیم امریکا در رده زیر 18 سال اعلام آمادگی کرد که اطلاعات لازم را از شرایط بازیکنان به ایران می‌دهد. حالا که کی‌روش سرمربی تیم ملی شده و با توجه به رابطه خوبی که با نمازی در گذشته داشته، احتمال کمک گرفتن از او بیشتر است. او به‌عنوان دستیار سابق کی‌روش البته توصیه‌هایی هم برای جواد نکونام دارد.

ماجرای پیوستن جواد نکونام به تیم ملی به‌عنوان دستیار کارلوس کی‌روش هنوز به توافق روشنی بین فدراسیون فوتبال، باشگاه فولاد و جواد نکونام ختم نشده است. کارلوس کی‌روش در نشست خبری‌اش اعلام کرد که فقط جواد نکونام را می‌خواهد، ولاغیر! گویا جواد نکونام تمایل دارد که همزمان و با حفظ سمت به‌عنوان سرمربی تیم فولاد، در جام جهانی کی‌روش را به‌عنوان دستیار همراهی کند و موضع فدراسیون فوتبال هم گویا نسبت به این خواسته مثبت است اما باشگاه فولاد این موضوع را نپذیرفته و حمیدرضا گرشاسبی به روشنی حضور همزمان نکونام در فولاد و تیم ملی را تکذیب کرده است.

بعد از این ماجراها اما دیدار کی‌روش و نکونام در هتل المپیک و جلسه دونفره آنها پیش از اردوی اتریش، می‌تواند سرنوشت این همکاری را روشن کند. هرچند هنوز هیچ خبری از نتیجه این جلسه دو نفره به طور رسمی اعلام نشده است.

امریکا را مثل کف دستم می‌شناسم
به همین بهانه اما گفت‌و‌گویی داشتیم با امید نمازی که از سال 1389 تا 1392 دستیار کارلوس کی‌روش در تیم ملی بود و بعد از آن از تیم ملی جدا شد. او در ژانویه ۲۰۱۶ (1394) به‌عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال زیر ۱۸ سال امریکا انتخاب شد، تجربه‌ای که باعث شده او امروز با بسیاری از بازیکنان تیم ملی فوتبال امریکا آشنا باشد و همچون گنجینه‌ای برای ما که قرعه‌مان در جام جهانی به امریکا خورده است. او همان‌طور که پیش از این هم گفته بود، بار دیگر به ایران ورزشی گفت: «من قبلاً هم گفته‌ام. باز هم می‌گویم که تیم ملی امریکا را مثل کف دستم می‌شناسم و آماده‌ام تا به کی‌روش اطلاعات لازم را پیش از بازی با این تیم بدهم.»

برای 3 ماه که نمی‌شود
تیمش را رها کند
نمازی در حال حاضر هم در امریکا مشغول مربیگری است. او اما به‌عنوان کسی که هم نکونام را می‌شناسد و هم دستیاری کی‌روش را تجربه کرده است، به نکونام حق می‌دهد که برای پیوستن به تیم ملی فوتبال ایران به‌دنبال تضمین‌های سفت و محکم‌تری باشد. امید نمازی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایران ورزشی می‌گوید: «من هم اگر به جای جواد نکونام بودم، به خاطر 3، 4 ماه حضور در تیم ملی، تیمم را رها نمی‌کردم که بعد از جام جهانی بخواهم به‌دنبال تیم بگردم. او چند فصل برای فولاد زحمت کشیده و این تیم را جمع کرده است، معلوم است که نمی‌تواند بدون فکر و منطق عمل کند.»

جواد باید تضمین‌ بگیرد
او البته تأکید می‌کند: «اگر برنامه این باشد که جواد نکونام با این تضمین به تیم ملی بیاید که بعد از جام جهانی و برای جام ملت‌های آسیا، نفر اول تیم ملی فوتبال ایران شود، پیشنهاد خوبی است. به خاطر همین او باید برای این موضوع تضمین‌های لازم را بگیرد. در عوض اما شاهد تناقض‌گویی است. تناقض‌هایی که همیشه در فدراسیون فوتبال بوده و خواهد بود. به طور کلی اما اضافه شدن جواد به کادرفنی تیم ملی، اتفاق خوبی است. او پیش از این هم تجربه این همکاری را به کی‌روش داشته و از جهات بسیاری شبیه به خود کی‌روش است.»

فقط اتحاد کافی نیست
نمازی با اینکه معتقد است فوتبال ایران به اسکوچیچ ظلم بزرگی کرد اما می‌گوید اگر قرار بر تغییر بود، کی‌روش بهترین انتخابی بود که می‌شد انجام شود. او اما کار تیم ملی را سخت می‌بیند و درباره آنچه کی‌روش پیش رو دارد، می‌گوید: «کی‌روش قابلیت این را دارد که در تیم ملی اتحاد ایجاد کند اما برای تیم ملی فقط اتحاد کافی نیست. این تیم باید از نظر تاکتیکی، روحی و فیزیکی آماده شود اما زمان کی‌روش برای آماده‌سازی کم است.»
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.