سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲

پرورش‌خواه: یزدانی خودش باعث شد به تیم ملی دعوت نشود

ساپینتو بازیکنانش را نمی‌شناسد

ساپینتو بازیکنانش را نمی‌شناسد

اگر سایپنتو همچنان با همان دست فرمان قبلی لیگ را شروع کند قطعاً استقلال باید فکر قهرمانی مجدد را از سر دور کند. پیشکسوتان استقلال اعتقاد دارند که ساپینتو هنوز تیم خود را نشناخته و این بزرگترین مشکل استقلال است. بهروز پرورش‌خواه بازیکن سابق استقلال هم مهمترین ضعف این تیم را در عدم شناخت استقلال توسط ساپینتو می‌داند.

به گزارش ایران ورزشی؛ اگر سایپنتو همچنان با همان دست فرمان قبلی لیگ را شروع کند قطعاً استقلال باید فکر قهرمانی مجدد را از سر دور کند. پیشکسوتان استقلال اعتقاد دارند که ساپینتو هنوز تیم خود را نشناخته و این بزرگترین مشکل استقلال است. بهروز پرورش‌خواه بازیکن سابق استقلال هم مهمترین ضعف این تیم را در عدم شناخت استقلال توسط ساپینتو می‌داند.
شش هفته از لیگ گذشت و استقلال توانسته تاکنون سوم شود، نظرتان در خصوص این هفته‌هایی که گذشت چیست؟
طبیعی است که بعد از شش هفته سرمربی استقلال باید شناخت کامل از بازیکنانش پیدا کرده باشد و از تعطیلات لیگ استفاده و نقاط ضعف تیم را از بین ببرد چون بعد از تعطیلات دیگر فرصتی برای از دست دادن امتیاز وجود ندارد و هر امتیازی که از دست برود استقلال را از قهرمانی دور می‌کند.
اما خیلی‌ها معتقدند که ساپینتو به شناخت از بازیکنانش نرسیده است و بزرگترین ایرادی که به این مربی می‌گیرند، استفاده از یامگا در خط دفاعی است! نظر شما در این خصوص چیست؟
من هم اعتقاد دارم که ساپینتو با چنین انتخابی یامگا را محدود کرده است! این بازیکن نباید دفاع راست باشد و باید بتواند آزاد در زمین حرکت کرده و به خط حمله کمک کند و حتی خودش نیز گل بزند. یامگا بازیکن زحمتکشی است و فصل پیش هم چون آزاد بود توانست کمک زیادی به استقلال بکند. نمی‌دانم چرا ساپینتو هنوز بازیکنان خود را نشناخته است شاید هم نیاز است که شخصی به او در این زمینه کمک کند.
یکی از ایراداتی که طی چند وقت اخیر به استقلال گرفته می‌شود این است که هافبک طراح ندارد و همین نکته باعث شده تا مهاجمان استقلال نتوانند گل بزنند!
مگر هافبک طراحی وجود دارد که استقلال بتواند آن را خریداری کند؟! فصل پیش همین بازیکنان بازی کردند و تیم قهرمان شد. اگر از بازیکنان استقلال به درستی استفاده شود نیازی به هافبک طراح نیست. قایدی این پتانسیل را دارد که برای هم‌تیمی‌های خود موقعیت ایجاد کند.
خیلی‌ها اعتقاد دارند که رفتن قایدی به امارات به فوتبال او ضربه زد! نظر شما در این خصوص چیست؟
من هم معتقدم که برای او زود بود لژیونر شود. حتی اگر این بازیکن قرار بود لژیونر شود باید پخته‌تر می‌شد و بعد هم به لیگ‌های اروپایی می‌رفت نه آسیایی. مگر لیگ امارات و قطر چقدر از ما بالاتر است؟!
شاید همین نکته هم باعث شد تا این بازیکن از تیم ملی خط بخورد.
اینکه سلیقه مربی است. اما حرف من با بازیکنان استقلال که از لیست تیم ملی خط خوردند این است که نباید ناامید شوند و باید تلاش‌شان برای رسیدن به پیراهن تیم ملی بیشتر شود.
سیاوش یزدانی فصل پیش بهترین بازیکن استقلال بود اما ماجرای خدمت سربازی و دوری از استقلال هم این بازیکن را از پیراهن تیم ملی دور کرد!
به نظر من مقصر این دوری خود سیاوش است. به هر حال این بازیکن به همراه مرادمند سرباز شدند و باید در ملوان بازی می‌کردند، اینکه آنها تلاش نکردند که برای ملوان بازی کنند باعث شد تا از فوتبال کلاً عقب بیفتند، اما حالا هم دیر نشده و باید برای رسیدن به پیراهن تیم ملی تلاش کنند.
چه آینده‌ای را برای استقلال در فصل جاری متصور می‌شوید؟
من امیدوارم استقلال موفق شود. ساپینتو هم باید اخلاق و حتی طرز حرف زدنش را درست کند. اینکه قول چهار قهرمانی می‌دهد به شعور آدم برمی‌خورد ضمن اینکه پیشکسوتان هر حرفی می‌زنند فقط صلاح استقلال را می‌خواهند.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.