دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲

اگر مصدومیت دلیل حذف بازیکن استقلال است

چرا امیری هست، محبی نیست؟

چرا امیری هست، محبی نیست؟

آخرین لیست دعوت شدگان تیم ملی برای اردوی اتریش اعلام شد و محمد محبی یکی از خط خوردگان لیست نهایی بود. به نظر می رسد جوان بوشهری باید فعلاً بی‌خیال رویای رسیدن به جام جهانی شود. روزهای گذشته شایعاتی مبنی بر مصدومیت جزئی محبی در رسانه‌ها منتشر شد و دلیل خط خوردن او را از تیم ملی همین موضوع اعلام کردند.

به گزارش ایران ورزشی؛ آخرین لیست دعوت شدگان تیم ملی برای اردوی اتریش اعلام شد و محمد محبی یکی از خط خوردگان لیست نهایی بود. به نظر می رسد جوان بوشهری باید فعلاً بی‌خیال رویای رسیدن به جام جهانی شود. روزهای گذشته شایعاتی مبنی بر مصدومیت جزئی محبی در رسانه‌ها منتشر شد و دلیل خط خوردن او را از تیم ملی همین موضوع اعلام کردند. شایعه‌ای که اگر صحت داشت به نظر نمی‌رسید کی‌روش به خاطر مصدومیت جزئی کلاً بی‌خیال این بازیکن شود و او را در لیست اتریش نگذارد. دقیقاً اتفاقی که برای وحید امیری افتاد، امیری با وجود اینکه این فصل را با مصدومیت شروع کرد و تا اینجای فصل در هیچ رقابتی حضور نداشت در لیست نهایی اردوی اتریش حضور داشت.
هیچ کس منکر کیفیت فنی و توانایی‌های امیری 34 ساله در دوران قبل از مصدومیتش نمی‌شود اما شاید جا داشت که این بار کی‌روش جوان 23 ساله بوشهری را در این اردو محک جدی‌تر می‌زد و بعد بر سر بردن یا نبردنش به جام جهانی تصمیم می‌گرفت.
آمار فصل قبل:
با نگاهی به آمار فصل متوجه می‌شویم که محبی با توجه به اینکه حدود یک چهارم وحید امیری بازی کرده اما عملکرد بسیار خوبی را از خود به جای گذاشته است و کیفیت فنی این بازیکن قطعاً دلیل خط خوردن او نمی‌تواند باشد. محمد محبی در 18 بازی (547 دقیقه) که فصل قبل برای سانتاکلارای پرتغال به میدان رفت آمار 3 گل زده را به‌نام خودش ثبت کرد و هیچ پاس گلی نداد. از سوی دیگر وحید امیری در 26 بازی(2248 دقیقه) که برای پرسپولیس به میدان رفت 2 گل زد و 4 پاس گل به‌نام خودش ثبت کرده است.
آمار این فصل:
فوتبال ایران تا اینجای لیگ بیست و دوم 6 هفته را پشت سر گذاشته است. وحید امیری به خاطر مصدومیت از ناحیه کمر و عمل جراحی تا کنون موفق به بازی در لیگ ایران نشده است.
از طرفی محمد محبی که این روزها بخوبی جایش را در ترکیب تیم ساپینتو پیدا کرده در 5 بازی(380 دقیقه) که برای آبی پوشان به میدان رفته یک گل به ثمر رسانده است. همه چیز
نشان دهنده این است که تجربه بازیکن برای کارلوس کی‌روش اولویت بیشتری نسبت به استعداد بازیکنان جوان
دارد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.