دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

فرشید طالبی: کی‌روش به مردم ما بدهکار است

امیدوارم آه اسکوچیچ ما را نگیرد

امیدوارم آه اسکوچیچ ما را نگیرد

فرشید طالبی بازیکن محجوب سال‌های نه چندان دور فوتبال ما که افتخارات بسیاری را هم در دوران بازیگری‌اش کسب کرده حالا تمام تجربیاتش را در اختیار نسل جوان‌تر از خودش می‌گذارد.

به گزارش ایران ورزشی؛ فرشید طالبی بازیکن محجوب سال‌های نه چندان دور فوتبال ما که افتخارات بسیاری را هم در دوران بازیگری‌اش کسب کرده حالا تمام تجربیاتش را در اختیار نسل جوان‌تر از خودش می‌گذارد. او مربیگری را از فجر آغاز کرده، تیمی که از همان جا به فوتبال ما معرفی شد. طالبی اما در مورد تیم ملی و اتفاقات پیرامونش خیلی واضح نظراتش را بیان می‌کند. او انتظار دارد که تیم ملی با کی‌روش برای اولین بار از گروهش در جام جهانی صعود کند، اگرچه شکل برخورد با اسکوچیچ را نمی‌پسندد.

جعفر برزگر
روزنامه‌نگار

مربیگری با دنیای بازیگری چقدر فرق دارد؟
خیلی زیاد و اصلاً قابل مقایسه نیست. کار مربیگری بسیار وحشتناک است. دنیایی پر از استرس که البته به همان اندازه شیرینی پیروزی‌هایش بسیار زیاد است. شاید باور نکنید، در همین بازی با چادرملو و بعد از گل دوم چنان فریادی زدم که وقتی در لیگ برتر قهرمان می‌شدیم اینطور فریاد نکشیده بودم.
شیرینی‌اش چطور است؟
وقتی در طول هفته به بازیکن‌تان می‌گویید که اگر در این شعاع حرکت کند حتماً گل می‌زند و این اتفاق می‌افتد انگار برادر خودم گل زده و شادی‌اش وصف‌ناپذیر است.
از شرایط تیم راضی هستید؟
خدا را شکر بچه‌های تیم آنقدر درک و فهم بالایی دارند که بعضی وقت‌ها من از آنها یاد می‌گیرم. من بعد از 18 سال به فجر برگشتم و خوشحالم که مدیریت باشگاه نگاه حرفه‌ای دارد. ما 17-16 تغییر داشتیم و باید کم‌کم خودمان را بالا می‌کشیدیم که خوشبختانه در این مسیر قرار گرفتیم.
بعد از 18 سال برگشتی اما زمین همان زمین است؟
انصافاً باید بگویم که آقای حسینی و همکارانش با تلاش شبانه‌روزی و دلسوزانه کیفیت زمین را ارتقا داده‌اند و باید بگویم نسبت به فصل قبل فوق‌العاده بهتر شده است.
آقای پیروانی هم که در بازی قبلی به رختکن تیم‌تان آمد.
بله، ما بعد از بازی ایشان را دیدیم و واقعاً بر سر ما منت گذاشتند. وجود این عزیزان غنیمت بزرگی به حساب می‌آید و باید همچون گذشته از تجربیات‌شان استفاده کنیم.
کیفیت بازی‌ها چطور است؟
طبیعتاً با لیگ برتر خیلی فرق دارد و شاید همین تفاوتش به نوعی سختی‌هایش را هم بیشتر کند. البته که چند تیم با سرمایه‌گذاری خوب وارد بازی‌ها شده‌اند.
فجر به لیگ برتر برمی‌گردد؟
ببینید فوتبال معجزه نیست. متأسفانه در تمام سال‌های گذشته آجر آجر از این تیم کم شده و شاید فقط یک کانکس اضافه کرده باشند. اما الان با نگاه حرفه‌ای مدیریت خیلی امیدواریم. البته شرط ما هم همین بود چون آبروی‌مان را گذاشتیم و شک نکنید از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم. من یک موضوعی را هم اشاره کنم.
بفرمایید.
بعد از پیروزی در بازی قبلی زمانی که به سمت تماشاگران رفتم دیدم تعدادی از آنها گریه می‌کنند، وقتی علتش را پرسیدم گفتند که از آخرین پیروزی فجر 301 روز می‌گذرد. واقعاً این حق مردم خوب شیراز نیست که سهمیه‌ای در لیگ برتر نداشته باشند. امیدوارم مسئولان استانی هم حمایت کنند.
اما تیم ملی و بازگشت کی‌روش.
در ابتدا درباره آقای اسکوچیچ باید بگویم که خیلی خوش استقبال و
بد بدرقه هستیم. کار ما در قبال او زشت بود. ما با ایشان در 18 بازی صاحب 15 پیروزی شده بودیم. شک ندارم از سه ماه قبل با آقای اسکوچیچ صحبت کرده بودند. امیدوارم که آه اسکوچیچ ما را نگیرد.
و آقای کی‌روش.
من به ایشان خوشامد می‌گویم. هشت سال تیم ملی در اختیارش بود و حالا دوباره بازگشتند و می‌خواهم به ایشان بگویم که شما به مردم شریف ایران دو بدهی دارید. اول صعود از مرحله گروهی جام جهانی و بعد از آن قهرمانی جام ملت‌های آسیا. شما دور دنیا را زدید و خیلی خوب به این نتیجه رسیدید که نجیب‌تر از مردم ما پیدا نمی‌کنید. الان هم خواهشم این است حالا که تیم بدون حاشیه را تحویل گرفتید بدون حاشیه هم تحویل دهید. ما شما را آورده‌ایم که شیرینی صعود از گروه‌مان در جام جهانی را بچشیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.