سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

حیف است با رسیدن دیاباته یکی از مهاجمان بیرون بنشیند

یوسفی: لوکادیا مثل فرشاد است مادرزاد گـــــــلزن

یوسفی: لوکادیا مثل فرشاد است مادرزاد گـــــــلزن

رحیم یوسفی هافبک اسبق تیم پرسپولیس از ایرادات خط هافبک پرسپولیس در کم ساختن موقعیت صحبت می‌کند. او در ادامه به خصوصیات فنی لوکادیا اشاره می‌کند و به این نکته می‌پردازد که با حضور دیاباته و اضافه شدن او به خط حمله پرسپولیس سرخپوشان از هر زمان دیگری دست نیافتنی‌تر خواهند شد.

رحیم یوسفی هافبک اسبق تیم پرسپولیس از ایرادات خط هافبک پرسپولیس در کم ساختن موقعیت صحبت می‌کند. او در ادامه به خصوصیات فنی لوکادیا اشاره می‌کند و به این نکته می‌پردازد که با حضور دیاباته و اضافه شدن او به خط حمله پرسپولیس سرخپوشان از هر زمان دیگری دست نیافتنی‌تر خواهند شد.

در رابطه با سپری شدن شش هفته لیگ و بازی‌های پرسپولیس چه نقد فنی دارید؟
به هر حال طبیعی است که هر تیم در بازی‌های ابتدای فصل بالا و پایین و به قولی نوسان داشته باشد اما با وجود این پرسپولیس بعد از دو تساوی که داشت با چهار برد بسیار امیدوار کننده ظاهر شد و با نتایجی که گرفت خودش را به عنوان تیم اول ایران یک بار دیگر مطرح ساخت و به حریفان گوشزد کرد که همه حریفان خصوصاً بقیه مدعیان باید روی او حساب خاصی باز کنند. پرسپولیس تیم خوبی را در این فصل جمع و جور کرده و به قولی بهترین و کامل‌ترین تیم در بین تیم‌های لیگ برتری محسوب می‌شود که در هر پست دو بازیکن بسیار خوب و با فاصله فنی کم را در اختیار دارد.
به نظر یحیی امسال تیم خیلی خوبی را بسته و کمبودی در تیمش دیده نمی‌شود.
بله دقیقاً بر خلاف فصل قبل که تیم با مشکل فنی در بعضی از پست‌ها خصوصاً در پست مهاجم مواجه بود امسال شرایط تیم بسیار خوب است و با جذب دو مهاجم بسیار خوب در کنار هافبک‌ها و مدافعان و دروازه‌بان بسیار خوب تیم، پرسپولیس از هر نظر تیم خیلی خوبی است و بزرگترین مشکل خودش را که نبود مهاجمان گلزن بود را برطرف کرده است.
در این بین عملکرد لوکادیا را چگونه ارزیابی کرده‌اید؟
لوکادیا شاید تکنیک خیلی خوبی نداشته باشد و با مشکل اضافه وزن هم مواجه باشد اما در کار تاکتیکی به نحو احسن خودش را جا انداخته است و اگر دقت کنید هر جا که حضور مهاجم در آن ضروری است حضور دارد. جابه‌جایی‌های لوکادیا واقعاً منحصر به فرد است و همه می‌بینند که او از کمترین موقعیت برای خودش یک فرصت گل می‌سازد.
شما می‌توانید او را با فرشاد پیوس بهترین مهاجم زمان بازیگری خودتان قیاس کنید؟
دقیقاً یادم هست که علی آقا در مورد فرشاد می‌گفت او اگر نود دقیقه در زمین راه هم برود باز هم اطمینان دارم که به وظیفه اصلی خودش یعنی گلزنی عمل می‌کند و گل خودش را می‌زند، به خاطر همین هم بود که خیال‌مان در هر بازی راحت بود که در زمینه گلزنی فرشاد را داریم که کار را به قولی در امر گلزنی برای ما در می‌آورد. لوکادیا هم خیلی خوب، خودش را در موقعیت گلزنی قرار می‌دهد اما به دلیل اضافه وزن یا هر دلیل دیگری که هست تکنیک خیلی بالایی ندارد. این در حالی بود که فرشاد خیلی خوب دریبل می‌زد و از تکنیک خوبی برخوردار بود.
عملکرد لوکادیا را در بازی مقابل مسجد سلیمان چگونه ارزیابی کردید؟
لوکادیا مقابل مسجد سلیمان عالی کار کرد و در روزی که پرسپولیس بازی خیلی خوبی را انجام نداد به قولی کار را برای تیمش در آورد و یک تنه در داخل محوطه هجده قدم عالی کار کرد و روی یک کرنر و یک کار انفرادی کار را برای پرسپولیس در آورد.
با حضور دیاباته معتقدید که پرسپولیس باید با دو مهاجم در کنار هم بازی کند؟
حتماً پرسپولیس باید با دو مهاجم بازی کند چون به هر حال از گذشته تا به حال پرسپولیس هجومی‌ترین تیم ایران بوده و هست، از همین رو از نظر من با داشتن مهاجمانی مانند دیاباته و لوکادیا حیف است که یکی از آنها روی نیمکت بنشیند و به هر حال در این صورت می‌توان به یکی از آنها وظایفی متفاوت داد. به طور مثال در کنار کارهای تهاجمی بهتر است به یکی از مهاجمان وظایف دوندگی بیشتر و کمک به پرسینگ تیمی و وظایف دیگر، جدا از کار هجومی داد.
در رابطه با قهرمانی پرسپولیس بعد از کسب صدرنشینی‌اش چه صحبتی دارید؟
به نظرم هنوز نمی‌توان به شکل صد درصد حرف از قهرمانی یک تیم زد چون هنوز 24 هفته دیگر باقی مانده است اما پرسپولیس شخصیت بردن و پیروزی تحت هر شرایطی را به خوبی به دست آورده است مثلاً در مقابل مسجد سلیمان دیدیم که پرسپولیس خیلی خوب بازی نکرد اما خیلی مهم بود در روزی که سرخپوشان خیلی خوب نبودند برنده شدند و با سه امتیاز از زمین بیرون آمدند. این یعنی روحیه قهرمانی. کاری که ما هم زمان خودمان در پرسپولیس انجام می‌دادیم و علی آقا تحت هر شرایطی روحیه برد و برنده خواهی را در وجود ما قرار داد که حتی اگر در طول فصل یکی دو بازی را هم خوب انجام نمی‌دادیم برنده می‌شدیم و قهرمانی را کسب می‌کردیم. روحیه‌ای که در پرسپولیس این فصل وجود داد و ادامه حفظ این روحیه می‌تواند پرسپولیس را به قهرمانی برساند.
بازی پرسپولیس مقابل تراکتور را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
شنیدم به خاطر اتفاقات فصل قبل قرار است بازی بدون تماشاگر برگزار شود که این امر ظلمی بزرگ در حق پرسپولیس است و نباید با هر بهانه کوچکی پرسپولیس را از داشتن بزرگترین سرمایه‌اش یعنی تماشاگر محروم سازند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.