سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲

فنونی‌زاده: حسینی باید گلر اول تیم ملی باشد

قایدی برای جام جهانی آماده نبود

قایدی برای جام جهانی آماده نبود

هیچ کس موافق تعطیلات طولانی‌مدت لیگ نیست! تیم‌ها دوباره مجبور هستند بدنسازی کنند و بعد هم باید به‌دنبال حریف تدارکاتی باشند که معیارشان در این مقطع لیگ سنجیده شود، اما کی‌روش دوباره به فوتبال ملی ما بازگشته و به رسم عادت همیشگی تقویم فوتبال ایران در تصاحب سرمربی پرتغالی است.

به گزارش ایران ورزشی؛ هیچ کس موافق تعطیلات طولانی‌مدت لیگ نیست! تیم‌ها دوباره مجبور هستند بدنسازی کنند و بعد هم باید به‌دنبال حریف تدارکاتی باشند که معیارشان در این مقطع لیگ سنجیده شود، اما کی‌روش دوباره به فوتبال ملی ما بازگشته و به رسم عادت همیشگی تقویم فوتبال ایران در تصاحب سرمربی پرتغالی است. با تصمیم کی‌روش باید بازی‌ها تعطیل می‌شد تا تیم ملی در اتریش اردو بزند. روزشمار برای شروع جام جهانی روشن شده و تیم ملی مجبور است تا آبان ماه خودش را برای ماراتن بزرگ آماده کند، ماراتنی که پیش‌بینی نتایجش برای هر فوتبالدوستی تا حدود زیادی مشخص است. در خصوص بازی‌های تدارکاتی تیم ملی، خط خوردن چند بازیکن استقلالی تیم ملی و همچنین شرایط استقلال در شش بازی که گذشت با مهدی فنونی‌زاده پیشکسوت استقلال همکلام شدیم.
شش هفته از بازی‌های لیگ برتر گذشت، انتقادات زیادی از استقلال شد و اینکه ساپینتو هنوز شناختی از بازیکنان خودش در طول این مدت به دست نیاورده! نظر شما در خصوص عملکرد ساپینتو و استقلال در چند هفته گذشته چیست؟
به نظر من استقلال منهای دو مساوی که گرفت - البته مساوی که مقابل پیکان گرفت به‌دلیل این بود که تیم پیکان اتوبوسی دفاع کرد و اجازه نداد استقلال برنامه خود را در زمین مسابقه پیاده کند - در بازی‌های دیگر خصوصاً بازی با نساجی عملکرد بدی نداشت.
اما خیلی‌ها بر این باور هستند که ساپینتو هنوز به شناخت از بازیکنان خود نرسیده است و بزرگترین ایرادی که از او می‌گیرند به خاطر نحوه استفاده‌اش از یامگا است!
من هم اعتقاد دارم جای یامگا دفاع راست نیست. این بازیکن عملاً در زمین بیکار شده و خودش هم انگار میل و رغبتی برای بازی در این نقطه زمین ندارد. اگر حردانی مصدوم نبود، قطعاً ساپینتو از او در دفاع راست استفاده می‌کرد و در نهایت یامگا می‌توانست یک خط جلوتر بازی کند. امیدوارم اما در فرصتی که پیش آمده ساپینتو بتواند با شناخت از بازیکنان خود، هفته‌های بهتری را پیش رو داشته باشد.
بعد از تعطیلات دو بازی مهم و حساس(بازی با گل‌گهر و فولاد) پیش روی استقلال است، نظرتان در خصوص این دو بازی چیست؟
بازی‌های حساسی است و هر دو تیم مقابل استقلال قدرتمند هستند، اما استقلال نشان داده که مقابل تیم‌های قدرتمند بهتر بازی می‌کند خصوصاً مقابل تیم گل‌گهر سیرجان، چون تیم‌های امیر قلعه‌نویی فوتبال قشنگی را به معرض نمایش می‌گذارند و همین مسأله باعث می‌شود که تیم استقلال بازی خوبی انجام دهد و امیدوارم نتایج هم به نفع استقلال باشد.
کی‌روش به تیم ملی بازگشت، نظرتان در این خصوص چیست؟
با آمدن او دوباره تمام فوتبال دستش افتاد و برای همه چیز تصمیم می‌گیرد و مسئولان فدراسیون هم نشان دادند که به تمام دستورات او فقط می‌گویند: «چشم.» با نظر او هم دوباره لیگ تعطیل شد.
فکر می‌کنید با کی‌روش ما از گروهمان صعود می‌کنیم؟
اصلاً این‌طور نیست. فقط دفاع اتوبوسی می‌چیند تا شکست سنگین نخوریم.
چند بازیکن استقلال توسط او از لیست تیم ملی کنار گذاشته شدند. نظرتان درباره تصمیم او چیست؟
مهدی قایدی آماده نبود و می‌توان گفت که خط خوردن این بازیکن به حق بود. مهدی نباید به امارات می‌رفت چون در این کشور از فوتبال عقب افتاد و حالا نتیجه این رفتن هم در اردوی تیم ملی مشخص شد.
در مورد محبی چطور؟
نه، محبی باید در لیست تیم ملی می‌ماند و کنار گذاشتن او اشتباه بود. محبی یکی از بهترین بازیکنان ایران است.
حسینی به تیم ملی دعوت شده اما بعید است که درون دروازه قرار بگیرد.
اتفاقاً می‌خواستم در مورد سید حسین حرف بزنم. حسینی بهترین گلر ایران است و باید گلر اول تیم ملی باشد و در جام جهانی از او استفاده کنند. اما نمی‌دانم چرا از او استفاده نمی‌شود و به همین راحتی حق او را ضایع می‌کنند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.