شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

کاخ آرزوهای هواداران پرسپولیس فرو ریخت

دیاباته نیامده رفت تا دو ماه بعد!

دیاباته نیامده رفت تا دو ماه بعد!

همین دیروز در برخی از صفحات پرسپولیسی فضای مجازی، هواداران پرسپولیس در ادامه رویاپردازی‌هایشان شماتیکی ترسیم کرده بودند که وحید امیری در دفاع چپ خط دفاعی حضور داشت و البته شیخ دیاباته کنار یورگن لوکادیا زوج مخوفی در خط حمله تشکیل داده بودند.

همین دیروز در برخی از صفحات پرسپولیسی فضای مجازی، هواداران پرسپولیس در ادامه رویاپردازی‌هایشان شماتیکی ترسیم کرده بودند که وحید امیری در دفاع چپ خط دفاعی حضور داشت و البته شیخ دیاباته کنار یورگن لوکادیا زوج مخوفی در خط حمله تشکیل داده بودند. هواداران پرسپولیس که دیگر این ترکیب را رؤیا نمی‌دانستند دلخوش بودند که بعد از خبرهای خوب درباره آماده شدن دیاباته و امیری بزودی این ترکیب را در واقعیت کنار هم خواهند دید اما به یکباره کاخ آرزوهایشان فرو ریخت تا چالش‌های خرید مهاجم خارجی و مواجهه با مصدومیت‌ها و ناآمادگی‌هایشان در پرسپولیس همچنان ادامه داشته باشد.

شوک بزرگ؛
مصدومیت شش هفته ای
عصر دیروز خبرگزاری مهر اول بار خبر مصدومیت این بازیکن را اعلام کرد. در خبر مربوطه آمده بود: «شیخ دیاباته مهاجم جدید پرسپولیس در جریان تمرین روز گذشته (یکشنبه) این تیم دچار مصدومیت چهار سر زانو شد تا کادر پزشکی برای تشخیص درمان او وارد عمل شود. نتیجه آزمایش‌های MRI دیاباته نشان می‌دهد این مهاجم اهل کشور مالی حداقل ۶ هفته از میادین دور خواهد بود و هنوز نیامده، باید زمان زیادی از جمع سرخپوشان دور باشد.»

هواداران باور نمی‌کردند!
بلافاصله بعد از انتشار و بازنشر این خبر در سایت‌ها و رسانه‌های دیگر، هواداران شروع به اظهار نظر در این خصوص کردند که برخی از آنها منفی بود و برخی دیگر باورشان نمی‌شد. برخی صفحات پرسپولیسی در اینستاگرام خبر خبرگزاری مهر را ادعای این خبرگزاری نامیدند چرا که نمی‌خواستند این خبر بد را باور کنند. برخی هواداران متعصب پرسپولیس هم در فضای اینستاگرام و در کامنت‌هایشان انتشار این خبر را حاشیه‌سازی برای پرسپولیس دانستند چرا که آنها هم دوست نداشتند این خبر واقعیت داشته باشد اما متأسفانه خبر درست بود.

پزشک پرسپولیس
هم تأیید کرد
حدود دو ساعت بعد از انتشار خبر اصلی، رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس توضیحات دکتر حقیقت پزشک پرسپولیس را هم در این خصوص منتشر کرد تا جای هیچ شک و شبهه‌ای باقی نماند که خرید تازه وارد پرسپولیس، نیامده از تیم دور شده است. حقیقت گفت: «متأسفانه شیخ دیاباته در تمرین روز یکشنبه از ناحیه چهارسر ران دچار آسیب‌دیدگی شد. از لحظه وقوع مصدومیت، اقدام‌های پزشکی لازم انجام شد و در نهایت بررسی‌های تکمیلی و پاراکلینیکی نیز صحت تشخیص را معلوم کرد. به این ترتیب، این بازیکن برای چند هفته جهت انجام تمرینات در اختیار نخواهد بود. با توجه به تأثیر متغیرهای مختلف در روند بهبودی، تلاش کادر پزشکی در جهت به حداقل رساندن دوران بهبودی است تا دیاباته در سریع‌ترین زمان ممکن در اختیار کادر فنی قرار بگیرد.»

شیخ رفت تا بعد از جام جهانی
مصدومیت دیاباته در شرایطی رخ داد که بعد از حدود سه هفته تمرین اختصاصی، تازه این بازیکن به تمرین گروهی رسیده بود و با آماده شدن بدنش قرار بود در لیست بازی با تراکتور قرار بگیرد اما هواداران پرسپولیس بعد از یک ماه انتظار، حالا باید بیشتر از سه ماه دیگر منتظر بمانند تا او را با پیراهن پرسپولیس تماشا کنند. با توجه به محل آسیب دیدگی و اینکه این بازیکن بین دو ماه تا شش هفته دور از میدان خواهد بود باید گفت او در شش بازی بعدی پرسپولیس غایب خواهد بود و بعد از جام جهانی اگر دوباره مصدوم نشود، می‌تواند پرسپولیس را همراهی کند. قرار است لیگ برتر تا هفته دوازدهم (یا یازدهم) ادامه پیدا کند و بعد به خاطر اردوی تیم ملی قبل از جام جهانی تعطیل شود. با این حساب دیاباته تا هفته دوازدهم دور از تمرینات پرسپولیس خواهد بود و باید آماده شود که از هفته سیزدهم بعد از مسابقات جام جهانی برای پرسپولیس به میدان برود.

یحیی درست می‌گفت
همان ابتدا که نام شیخ دیاباته برای حضور در پرسپولیس مطرح شد، یحیی گل‌محمدی گفت از این جهت که مهاجم بلند قامت مالیایی خیلی زیاد مصدوم می‌شود و مستعد آسیب دیدگی است او را نمی‌خواهد اما اصرار هواداران در فضای مجازی و پافشاری عجیب صفحات هواداری برای در اختیار گرفتن آقای گل سابق لیگ برتر در نهایت یحیی و باشگاه را مجبور کرد تا دنبال این بازیکن 34 ساله بروند و در نهایت بعد از کلی کش و قوس و بالا بردن مبلغ از سوی این بازیکن و دلالان، بالاخره پرسپولیس شیخ را جذب کرد. حالا و در شرایطی که دیاباته نیامده مصدوم شده و نمی‌تواند در نیم فصل نخست، دست یحیی را بگیرد مشخص شد گل‌محمدی درست می‌گفت و کاش پای حرفش می‌ایستاد و تحت تأثیر فشار افکار عمومی دنبال این بازیکن نمی‌رفت.

کامنت‌های مخالف شروع شد
با اعلام خبر مصدومیت دیاباته با اینکه برخی هواداران متعصب نمی‌خواستند مصدومیت ستاره تازه وارد تیم‌شان را باور کنند خیلی‌های دیگر هم شروع به انتشار کامنت‌های منفی کردند و گفتند از اول هم معلوم بود این بازیکن پا به سن گذاشته به درد پرسپولیس نمی‌خورد. هواداران می‌گفتند یحیی از ابتدا هم نباید دنبال این بازیکن می‌رفت و خرید اشتباهی بود در حالی که همین‌ها روی خرید او اصرار داشتند. در عین حال خبر مصدومیت و دوری شش هفته‌ای شیخ باعث شد هواداران استقلال که از حضور مهاجم سابق‌شان در لباس سرخ فوق‌العاده عصبانی شوند با دستمایه قرار دادن این خبر حسابی کیف کنند و خرید تازه سرخ‌ها و آرزوهای هواداران پرسپولیس در مورد خط حمله رؤیایی‌شان را مسخره کنند.

 

کپی
نظرات
نظرات | 1 نظر
کورش
1401/7/4 - 23:04
واسه ما لوکادیا بشه تا استقلال و حریفان دیگه رو به رعشه بندازیم ، ناشر این مطلب احتمالا استقلالی بوده که خوشحال شده شیخ دو ماه دیگه نیست
rateup 1
 ratedown 0

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.