پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲

اسم رمز تمرینات تیم ملی با حضور کارلوس

کی‌روش: Ready؟ - بازیکنان: آماده‌ایم!

کی‌روش: Ready؟ - بازیکنان: آماده‌ایم!

تیم کی‌روش با لژیونرها در اتریش مشغول تمرین است و ملی‌پوشان روزهایی کاملاً متفاوت از روزهایی که در فیفادی قبلی در قطر پشت سر گذاشتند را تجربه می‌کنند. اردویی که اتحاد را به تیم بازگردانده و حواشی را جمع کرده است.

تمریناتی که از جدیت، چیزی کم از مسابقات رسمی تیم ملی ندارد و خبری از شوخی و بازی و رفاقت در تمرینات نیست. اسم رمز تیم هم مشخص است و ثابت، همه بازیکنان وقتی در آغاز تمرین حلقه اتحاد تشکیل می‌دهند در پاسخ به کی‌روش که می‌گوید: «ready؟ (آماده؟)»، یکصدا می‌گویند: «آماده‌ایم!» تا اتحاد خود را فریاد بزنند.

بازیکنانی که تمرینات خود را در زمین چمن زیر نظر کارلوس کی‌روش برگزار کرده بودند، بعد از تمرین در سالن بدنسازی به سایر بازیکنان می‌پیوندند و در نهایت همه به استخر می‌روند و اقدامات معمول بعد از تمرین را انجام می‌دهند.
هر چقدر کی‌روش در طول تمرینات جدی است، خارج از فضای تمرین با بازیکنان خوش و بش می‌کند و با روی گشاده با همه بازیکنان برخورد دارد. از لژیونرها استقبال و با آنها گفت‌و‌گو می‌کند و به نوعی تعادل بین فضای صمیمانه‌ اردو و جدیت آن برقرار است.
نیازی به گفتن نیست، آنها که صفحات بازیکنان تیم ملی در فضای مجازی را دنبال می‌کنند، به خوبی متوجه تغییری شده‌اند که اردوی اتریش تیم ملی با اردوی قبلی در قطر تفاوت داشته است. در اردوی قطر از همان روزهای اول، صفحات اینستاگرام بازیکنان تیم ملی پر بود از ویدیوهایی که از کل‌کل و کری‌خوانی بازیکنان در هنگام پنالتی زدن به علیرضا بیرانوند بر فضای تیم ملی حاکم بود. یا شوخی‌هایی که در فضای مجازی با یکدیگر داشتند. گویی هیچ یک از بازیکنان جز تعدادی از تازه‌واردها همراه تیم تمرین نمی‌کردند. با شروع اردوی اتریش اما خبری از ویدیوهای اینچنینی نیست. اینستاگرام و گوشی‌بازی بازیکنان تعطیل است و همه باید روی تمرین و اردو تمرکز کنند.
همین یک تفاوت که میان اردوی اتریش با کی‌روش و اردوی قطر با اسکوچیچ دیده شده، کافی است تا به تسلطی که کی‌روش نیامده روی بازیکنان و تیم پیدا کرده، پی ببریم. نکته قابل توجه اما این است که همه اینها به معنی شاد نبودن فضای اردو نیست که شاید حتی بتوانیم بگوییم که نظم حاکم بر اردو، چند دستگی‌هایی که در قطر بین بازیکنان دیده می‌شد را هم از بین برده و می‌توان به بازگشت اتحاد به این تیم امیدوار بود.
این اتحاد نه تنها بین بازیکنان که بین بازیکنان و کی‌روش هم به وضوح دیده می‌شود تا جایی که حتی بازیکنانی مثل شجاع خلیل‌زاده که همه او را در لیست سیاه کی‌روش می‌دیدند، حالا در تصاویر رسیده از اتریش با کی‌روش در یک قاب و در حال فوتبال بازی کردن و لایی‌زدن دیده می‌شود و عزم جزم بازیکنان برای حضور در تمرین را می‌شود در چهره تک تک بازیکنان دید.
کی‌روش خواسته‌هایش را از بازیکنان به طور روشن بیان کرده و همان‌طور که در مصاحبه منتشر شده از او دیده‌ایم به جز خط حمله، در سایر خطوط تیم ملی نگرانی‌هایی حس می‌کند. او در مصاحبه‌اش گفت که تیم ملی فوتبال ایران برای انتقال توپ‌ها به خط حمله دچار مشکل است و به نظر می‌رسد که یکی از اصلی‌ترین پلن‌ها و برنامه‌ریزی‌های او در اردوی اتریش و فیفادی بعدی، تمرکز بر تقویت خط میانی و دفاع مرکزی باشد. پست‌هایی که به نظر می‌رسد به طور خاص عملکرد شجاع خلیل‌زاده، محمدحسین کنعانی‌زادگان، مجید حسینی، مرتضی پورعلی‌گنجی، سامان قدوس و سعید عزت‌اللهی را نشانه می‌رود. صحبت‌های کی‌روش به وضوح نشان داد که کی‌روش برای این بازیکنان و پست‌های میانی و دفاع مرکزی برنامه‌های ویژه‌ای دارد.
او البته در پایان اردوی اتریش به مراتب بهتر می‌تواند درباره کیفیت پست‌های مختلف تیمش، نقاط قوت و ضعف تیم تصمیم بگیرد. بخصوص که آنها در روزهای پیش رو دو بازی مهم مقابل اروگوئه و سنگال را تجربه خواهند کرد.

نیازی به گفتن نیست، آنها که صفحات بازیکنان تیم ملی در فضای مجازی را دنبال می‌کنند، به خوبی متوجه تغییری شده‌اند که اردوی اتریش تیم ملی با اردوی قبلی در قطر داشته است. در اردوی قطر از همان روزهای اول، صفحات اینستاگرام بازیکنان تیم ملی پر بود از ویدیوهایی که از کل‌کل و کری‌خوانی بازیکنان در هنگام پنالتی زدن به علیرضا بیرانوند بر فضای تیم ملی حاکم بود. یا شوخی‌هایی که در فضای مجازی با یکدیگر داشتند. گویی هیچ یک از بازیکنان جز تعدادی از تازه‌واردها همراه تیم تمرین نمی‌کردند. با شروع اردوی اتریش اما خبری از ویدیوهای اینچنینی نیست. اینستاگرام و گوشی‌بازی بازیکنان تعطیل است و همه باید روی تمرین و اردو تمرکز کنند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.