دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲

بحث ما تقویت کادرفنی است

میراسماعیلی: عملکرد جودوکاران ایران و "حسین قمی" در تاجیکستان قابل قبول بود

میراسماعیلی: عملکرد جودوکاران ایران و "حسین قمی" در تاجیکستان قابل قبول بود

رئیس فدراسیون جودو گفت: عملکرد تیم سه نفره ایران و همچنین "حسین قمی" به‌عنوان مربی تیم کشورمان در مسابقات تاجیکستان قابل قبول بود.

به گزارش ایران ورزشی؛ آرش میراسماعیلی در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص حضور تیم سه نفره ایران در جام ریاست جمهوری تاجیکستان، اظهار داشت: این مسابقات هر سال در همین تاریخ برگزار می‌شود و به‌دلیل اینکه جوایز نقدی ۴، ۲ و هزار دلاری برای نفرات برتر دارد، مورد استقبال قرار می‌گیرد. البته امسال به دلیل نزدیکی زمان به پیکارهای جهانی، نفرات کمتری شرکت کرده‌ بودند. با این حال در هر وزن شاهد حضور ۲۵ الی ۳۰ جودوکار بودیم.

وی با اشاره به پیشرفت خوب جودوی تاجیکستان، عنوان کرد: این کشور در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری مناسبی در جودو داشته و حتی در رده سنی جوانان نیز تیم بسیار خوبی دارد که قطعا در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

میراسماعیلی بیان کرد: در مسابقات امسال، نفرات خوبی از تاجیکستان، ازبکستان، قزاقستان، روسیه، جمهوری آذربایجان و چند کشور دیگر حضور داشتند و مبارزات جالبی را در تاتامی به نمایش گذاشتند.

وی گفت: تیم سه نفره ایران نیز در این مسابقات به یک مدال نقره و یک برنز رسید.معتقدم تیم سه نفره ایران عملکرد خوبی داشت و حسین قمی نیز به‌عنوان مربی، عملکرد مناسبی از خود برجای گذاشت.

رئیس فدراسیون جودو افزود: بعد از بازی‌های کشورهای اسلامی، یک اردوی هفت روزه را برای سه نفر اعزامی به تاجیکستان داشتیم تا با شرایط آرمانی نسبی راهی این مسابقات شوند.

وی گفت: این مسابقات در پنج وزن مردان و ۲ وزن زنان برگزار شد. در سنگین وزن، ملک زاده را که بعد از مسابقات قونیه تحت جراحی رباط صلیبی قرار گرفت و همچنین در بانوان محدثه حسینی را که در کشورهای اسلامی دچار آسیب دیدگی شدید دست شد و جراحی کرد را نمی‌توانستیم اعزام کنیم.

وی در مورد امضای تفاهمنامه با فدراسیون جودوی تاجیکستان، عنوان کرد: فکر می‌کنم تنها فدراسیونی هستیم که در یکسال اخیر چهار تفاهمنامه با کشورهای همسایه امضا کردیم که باید بپذیریم شرایط جودوی برخی از آنها بهتر از ماست و قطعا این همکاری به سود جودوی ایران خواهد بود.

میراسماعیلی در خصوص مفاد تفاهمنامه امضا شده با تاجیکستان، توضیح داد: برگزاری کمپ‌های تمرینی مشترک، انجام مسابقات به صورت رفت و برگشت و حضور داوران دو کشور در مسابقات داخلی طرفین از مفاد این تفاهمنامه بود. بحث حضور داوران دو کشور، واقعا به سود طرفین است و باعث می‌شود عدالت بیشتری در مسابقات را شاهد باشیم.

وی در مورد شرایط جودوکاران ایران برای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک با توجه به شرایط تعلیق، گفت: بزودی در نشستی با حضور وزیر ورزش و همچنین رئیس کمیته ملی المپیک شرکت خواهم کرد تا تصمیم نهایی برای حضور جودوکاران ما در مسابقات کسب سهمیه و زیر پرچم IOC گرفته شود. همچنین مسابقات کشوری جوانان و بزرگسالان را برگزار می‌کنیم تا جودوکاران در شرایط تمرینی و مسابقه‌ای باشند.

رئیس فدراسیون جودو ادامه داد: مسابقات جام کاسپین در روسیه انجام خواهد شد که منتظر ارسال دعوتنامه از سوی میزبان هستیم. همچنین می‌خواهیم یک تورنمنت بین‌المللی چند جانبه را میزبانی کنیم.

میراسماعیلی در خصوص شرایط کادر فنی تیم ملی جودو گفت: بعد از بازی‌های کشورهای اسلامی، جلسه کمیته فنی برگزار شد که مربیان تیم ملی نیز گزارش خود را ارائه کردند. طی روزهای آتی جلسه بعدی کمیته فنی انجام خواهد شد تا راه‌کارهای لازم ارائه شود.

وی گفت: در ورزش مربیان همیشه و در پیروزی‌ها مربیان دیده نمی‌شوند اما در شکست‌ها، نشانه‌ها به سوی مربیان گرفته می‌شود. بحث ما تقویت کادر فنی است تا مربیان جوانی که در کادر فنی داریم به تجارب ارزشمندی برسند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.