دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

دبیر سازمان لیگ فدراسیون بسکتبال؛

شایعات درباره لیگ برتر بسکتبال صحیح نیست

شایعات درباره لیگ برتر بسکتبال صحیح نیست

دبیر سازمان لیگ فدراسیون بسکتبال با تاکید بر برگزاری رقابت‌های لیگ برتر، گفت: طبق برنامه از پیش تعیین شده مسابقات را آغاز خواهیم کرد. تمامی باشگاه‌ها هم مکلف شدند بدهی‌های خود را تسویه کرده تا مشکلی برای حضور در رقابت‌ها نداشته باشند.

به گزارش ایران ورزشی، نصرت‌الله جعفریان در گفت‌وگو با خبرنگاران ایران در مورد شایعات مطرح شده در مورد لیگ برتر بسکتبال، تصریح کرد: متاسفانه شایعاتی مطرح شده که روح ما هم از آن خبر ندارد، به عنوان مثال امروز مطالبی شنیده می شود که قرار است لیگ با تاخیر برگزار شود اما این مطلب صحت ندارد و همه تمهیدات لازم برای برگزاری لیگ برتر بسکتبال فراهم شده و بر اساس تقویم اعلام شده مسابقات را آغاز خواهیم کرد.

وی ادامه داد: به باشگاه‌ها هم اعلام کرده بودیم که باید بدهی‌های خود را برای حضور در لیگ برتر تسویه کنند که بیشتر تیم‌ها این امر را جدی گرفته و مشکلی برای حضور در لیگ ندارند، چند تیم هم مانده که در حال انجام مراحل تسویه با طلبکاران خود هستند که در روزهای آینده این مساله هم انجام خواهد شد. 

دبیر سازمان لیگ فدراسیون بسکتبال یادآور شد: رقابت‌های لیگ برتر با حضور ۱۲ تیم از هفتم مهرماه آغاز خواهد شد و امیدواریم با تلاش‌ها و حمایت‌هایی که می‌شود، شاهد لیگی پویا باشیم.

او در پاسخ به این سئوال که اگر تیمی بدهی‌های خود را تا شروع لیگ تسویه نکند،‌ چه پیامدهایی به همراه خواهد داشت گفت: با توجه به روندی که تیم‌ها در پیش گرفته‌اند به نظر می‌رسد تا شروع لیگ همه بدهی‌ها تسویه شود. اگر تیمی هم در این مساله دچار مشکل شود در آن خصوص تصمیم‌گیری خواهد شد و این احتمال وجود دارد یک فرصت کوتاه برای حل این مساله داده شود تا روند کار و شروع لیگ دچار اختلال نشود. 

جعفریان در واکنش به اینکه چه تعداد بازیکنان خارجی در لیگ برتر بسکتبال حضور خواهند داشت، افزود: هر تیم می‌تواند از دو بازیکن بهره ببرد. تا این لحظه آماری از حضور بازیکنان خارجی نداریم چرا که تیم‌ها فرصت دارند در یک برهه زمانی از حضور آنها استفاده کنند.  

گفتنی است در روزهای گذشته جلسات متعددی برای برپایی منظم لیگ برتر بسکتبال در دستور کار مسئولان فدراسیون قرار گرفته و رئیس این فدراسیون بر برپایی لیگی پویا و منظم تاکید دارد، باید دید آیا نقطه نظرات جواد داوری در فصل جاری لیگ برتر بسکتبال قابلیت اجرایی دارد یا خیر؟

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.