سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

به پرسپولیس آرامش بدهید، برایش نسخه نپیچید

به پرسپولیس آرامش بدهید، برایش نسخه نپیچید

محمدقراگزلو/ نه آنقدر خوشبینم که تحت تأثیر نوشته معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس فرمول قهرمانی را مطابق با آنچه تیم طی این سه هفته به دست آورده تنظیم و تبیین کنم و بگویم تیم یحیی روی همین ریل قهرمان آسیا می‌شود و برای پنجمین بار لیگ داخلی را فتح می‌کند، نه مثل این همه هوادار جوان که چشم به پیج‌های اینستاگرامی بسته‌اند فریاد وااسفا سر می‌دهم و هر دقیقه می‌گویم و می‌نویسم این تیم به جایی نمی‌رسد و باید فلان تغییر را ایجاد کرد و بهمان روش را برای رسیدن به نتیجه برگزید.
 
باید با پرسپولیس، نتایج و مشکلاتش به شکل منصفانه برخورد کرد و نگاهی منطقی به روزها و ماه‌های پیش رو داشت. مساوی در مسجدسلیمان فاجعه نیست همانطور که شروع فصل بدون برد بعد از چهار فصل نمی‌توانست حکم عقبگرد داشته باشد. 5 امتیازی شدن بعد از 3 هفته هم نمی‌تواند فاجعه باشد و حکم به عقب ماندن از کورس قهرمانی بدهد اما چیزهایی هست که باید دید و روی آنها مانور کرد. مثلاً اینکه چرا پرسپولیس به اندازه کافی خوب بازی نمی‌کند و موقعیت نمی‌سازد و گل نمی‌زند؟
 
با در نظر گرفتن فاصله باقیمانده تا فینال آسیا پرسپولیس اکنون در یک موقعیت ویژه و تاریخی قرار دارد و بر اساس این مسأله نگران شدن و دلواپسی جایز و طبیعی است وگرنه همه می‌دانند در لیگ داخلی بعد از سه هفته نمی‌توان قضاوت روشنی درباره مشکلات فنی تیم داشت و در طول یک فصل 30 هفته‌ای این سیب هزار چرخ می‌خورد. کما اینکه پرسپولیس در چهار فصل گذشته که قهرمان شد در خط حمله  و گلزنی مشکل داشت و در برخی فصول با وجود قهرمانی مقتدرانه از حیث گل زده در این آیتم تیم چهارم یا پنجم جدول بود.
حالا باید نگران پرسپولیس و مشکلات فنی‌اش در فینال آسیا بود و با در نظر گرفتن شرایط تیم و کمبودهایش تیم را بر اساس فکت‌های فنی نقد و هوشیار کرد. البته ابراز نگرانی و دلواپسی یک چیز است و کنار آمدن با این مشکلات و مدیریت کردنش یک چیز دیگر که همه این کار بزرگ و جزئیاتش بر عهده کادر فنی است.
با این وجود از آنجایی که همه مردم ایران و بالطبع هواداران پرسپولیس برای خودشان کارشناسانی خبره به حساب می‌آیند همه دوست دارند برای این تیم نسخه بپیچند و برای یحیی و کادرش راه نشان دهند در حالی که وظیفه همه، از مدیران باشگاه تا هواداران ایجاد آرامش در تیم است و با ادامه غلتیدن در این جو ناامیدی حسرت فوتبال ایران برای قهرمانی در آسیا همچنان طولانی‌تر خواهد شد.

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.