دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

من‌سیتی 6 - من‌یونایتد 3؛

تحقیر شیاطین سرخ در خانه سیتیزن‌ها

تحقیر شیاطین سرخ در خانه سیتیزن‌ها

منچسترسیتی توانست در یک بازی تماشایی و در خانه، با نتیجه 6 بر 3 منچستریونایتد را مغلوب کرد.

به نقل از ورزش سه، گرچه شاید هواداران منچستریونایتد در انتظار دربی متفاوتی بودند، اما شاگردان پپ گواردیولا در تمام طول 90 دقیقه بر جریان بازی تسلط داشته و با نتیجه تاریخی 3-6 در دربی به برتری دست یافتند.

سیتی بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه سوم فاصله ای تا زدن گل اول نداشت، اما ضربات متوالی ارلینگ هالند و کوین دی بروین در مقابل دروازه را داوید دخیا دفع کرد و در نهایت ضربه برناردو سیلوا نیز به اسکات مک‌تامینای برخورد کرد.

در دقیقه هشت سیتی به گل اول دست یافت. برناردو سیلوا در سمت چپ صاحب توپ شده و توپ را به صورت زمینی ارسال کرد تا فیل فودن با ضربه ای فنی و دقیق به طاق دروازه یونایتد، گل اول را به ثمر برساند.

10 دقیقه بعد تیم پپ گواردیولا در موقعیتی مناسب صاحب یک ضربه ایستگاهی شد. ایلکای گوندوگان پشت توپ قرار گرفت و ضربه فنی این ستاره آلمانی به دیرک دروازه داوید دخیا برخورد کرد.

در دقیقه 21 باز هم برناردو سیلوا از سمت چپ حرکت کرده و توپ را روی دروازه ارسال کرد، اما ضربه محکم فیل فودن از بالای دروازه یونایتد با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقایقی بعد این بار جک گریلیش از سمت چپ محوطه موقعیت داشت و ضربه او در راه دروازه به لیساندرو مارتینز برخورد کرد. در ریباند نیز دی بروین می توانست دروازه را باز کند، اما داوید دخیا به زیبایی ضربه تماشایی او را دفع کرد.

اما حملات سیتی ادامه یافت و این تیم به گل دوم رسید. ارسال کرنر از سوی دی بروین با ضربه سر محکم هالند همراه شد و اگرچه مالاسیا توپ را بیرون کشید، اما توپ از خط رد شده بود و برتری سیتی دو برابر شد.

در دقیقه 37 سیتی به گل سوم دست یافت. ارسال فنی و تماشایی دی بروین از سمت راست را ارلینگ هالند به شکل فوق العاده ای در جناح مقابل قطع کرده و موفق شد گل سوم را وارد دروازه یونایتد کند.

توفان سیتی تمامی نداشت و در دقیقه 44، این بار ارسال تماشایی و زمینی هالند در سمت راست به فیل فودن رسید و او با ضربه ای دقیق کار را تمام کرد. در نهایت سیتی با ارائه این نمایش فوق العاده، با برتری 0-4 راهی رختکن شد.

سیتی در نیمه دوم نیز هجومی ظاهر شد و در همان دقایق ابتدایی و روی اشتباه لوک شاو می توانست به گل برسد، اما ضربه فیل فودن در زاویه ای دشوار را داوید دخیا با عکس العملی خوب دور کرد.

اما در دقیقه 56 بالاخره منچستریونایتد به گل اول دست یافت. آنتونی در پشت محوطه صاحب توپ شده و با حرکتی تکنیکی و ضربه ای فوق العاده از راه دور، موفق شد یکی از گل های خورده یونایتد را جبران کند.

سیتی دوباره کنترل بازی را در دست گرفته و دقایقی بعد به گل پنجم نیز رسید. پاس زمینی سرخیو گومز از سمت چپ با ضربه دقیق و تمام کننده ارلینگ هالند همراه شد و ستاره نروژی موفق به ثبت هت تریک برابر یونایتد شد.

این پایان کار نبود و در دقیقه 74 سیتی به گل ششم نیز دست یافت. پاس زمینی و کوتاه هالند در سمت چپ به فیل فودن رسید و این ستاره جوان نیز در موقعیتی تک به تک و با ضربه محکم و دقیق به گوشه دروازه، موفق به ثبت هت تریک شد.

دقایقی بعد یونایتد به گل دوم دست یافت. ضربه فرد از سمت چپ توسط ادرسون دفع شد و در ریباند آنتونی مارسیال با ضربه سر موفق به زدن گل دوم تیمش شد.

در دقیقه 90 و با خطای ژوآئو کانسلو روی مارسیال، یونایتد صاحب یک ضربه پنالتی شد. خود این ستاره فرانسوی پشت توپ قرار گرفت و با ضربه ای دقیق به گوشه دروازه موفق به زدن گل سوم شد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.