چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

حیدر بهاروند: ملاک برگزاری انتخابات، اساسنامه فدراسیون خواهد بود

حیدر بهاروند: ملاک برگزاری انتخابات، اساسنامه فدراسیون خواهد بود

حیدر بهاروند سرپرست فدراسیون فوتبال در سخنان آغازین مجمع عمومی فدراسیون به نکاتی اشاره کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، حیدر بهاروند در ابتدا گفت:
اصلاح اساسنامه کار سختی بود و با درایت وزارت ورزش و کمک‌ هایی که صورت گرفت، اساسنامه به تایید رسید و ما در همه فدراسیون‌ ها شاهد بودیم که وزیر ورزش عضو مجمع است، اما وزیر محترم ورزش برای حل مشکل اساسنامه شخصاً کمک کردند و پس از خروج وزیر از مجمع، این مشکل با فیفا حل شد. جای تشکر از سلطانی فر و وزارت ورزش است.
بهاروند افزود:
از طرفی برخی سعی داشتند کارشکنی کنند تا اساسنامه به تایید نرسد که با وجود این کارشکنی ‌ها اساسنامه به تایید فیفا رسید. پیش از مجمع نیز آماری از اعضای مجمع در خصوص تایید اساسنامه گرفتیم که نظرها مثبت است و آمار بی نظیری در این خصوص کسب کردیم. با تایید اساسنامه یک اتفاق ماندگار در فوتبال کشور رقم خواهد خورد.
سرپرست فدراسیون افزود:
از همکاران مان در فیفا و AFC هم باید تشکر کنیم. ان شاالله با تصویب اساسنامه، انتخابات فدراسیون را برگزار کنیم. ارزیابی بسیار مثبت و حمایت قاطع از اساسنامه را داشتیم که بی نظیر بود. در سال 1390 هم ندیدیم اساسنامه‌ ای تصویب شود. آمار ارزیابی فعلی ما بیش از 95 یا 96 درصد است که اساسنامه را تایید کرده ‌اند. این نشان می ‌دهد اساسنامه‌ ای خوب و مثبت و ماندنی خواهد بود. ان شاءالله تمام بندهای اساسنامه را اجرا کنیم.
بهاروند تصریح کرد:
در سال 98/99 فوتبال اکثر کشورها تعطیل بود ولی ما از معدود کشورهایی بودیم که همه مسابقات را برگزار کردیم که در منطقه منحصر به فرد بود. فوتبال یک الگو برای تمام ورزش‌ ها مشخص شد. سال گذشته هیچ فدراسیونی مسابقه برگزار نکرد ولی امسال همه فدراسیون ‌ها در حال برگزاری مسابقات هستند. خوشبختانه تا الان اتفاقی رخ نداده است. جای تشکر از هیات ‌ها و باشگاه ‌ها وجود دارد که برای برگزاری مسابقات کمک کردند.
بهاروند با اشاره به برگزاری اردوهای ملی تاکید کرد:
تا به حال پیگیری ‌های فدراسیون و به خصوص مهدی تاج به عنوان نایب رئیس AFC برای وصول مطالبات از فیفا و کنفدراسیون آسیا نتیجه نداشت. فدراسیون‌ ها و فوتبال مستقل هستند و فیفا نباید تحت تاثیر یک کشور برای تحریم باشد.
حیدر بهاروند با تاکید بر اینکه ملاک برگزاری انتخابات فقط اساسنامه جدید است، گفت:
چون اساسنامه تایید نشده بود اجازه برگزاری انتخابات فدراسیون نبود. بعد از این مجمع، تاریخ و زمان برگزاری انتخابات مشخص می‌ شود. ملاک ما برای برگزاری انتخابات فقط همین اساسنامه خواهد بود و موظف هستیم بر اساس آن انتخابات را پیش ببریم. ملاک فقط اساسنامه است.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.