دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

شوک جذاب بعد از برد بزرگ استقلال

قایدی به جای حردانی در تیم ملی

قایدی به جای حردانی در تیم ملی

در حدود 40 روز تا شروع جام جهانی کارلوس کی‌روش برنامه اختصاصی برای بازیکنان تیم ملی در روزهایی که بازی‌های لیگ برگزار می‌شود تدارک دیده است.

ایمان گودرزی
خبرنگار

به گزارش ایران ورزشی، مرینات تیم ملی زیر نظر کادر تیم در پک برگزار می‌شود و بازیکنان در روزهایی که در اردوی تیم‌های باشگاهی خود حضور ندارند برای تمرین به پک می‌روند. استقلال در اردوی اتریش سه بازیکن ملی‌پوش داشت. سیدحسین حسینی، ابوالفضل جلالی و صالح حردانی سه بازیکن آبی‌ها بودند که با نظر کی‌روش در این اردو حضور پیدا کردند و حسینی و جلالی دقایقی نیز مقابل رقبای تدارکاتی فرصت حضور در زمین را پیدا کردند. کارلوس کی‌روش از عملکرد حسینی و ابوالفضل جلالی راضی بود و هر دو بازیکن نشان دادند که مرد پرتغالی می‌تواند روی آنها برای بازی‌های حساس جام جهانی حساب باز کند. تنها بازیکنی که فرصت بازی به او نرسید صالح حردانی بود که البته حضور بازیکنانی مانند صادق محرمی و رامین رضاییان کار را برای دفاع راست جوان استقلالی‌ها برای پیدا کردن جایگاهش دشوار کرده است. کارلوس کی‌روش پس از پایان اردوی اتریش در مصاحبه‌ای اعلام کرد که حضور در اردوی اتریش به معنای قطعی بودن حضور در لیست جام جهانی نیست و لیست نهایی قطعاً می‌تواند با تغییراتی همراه باشد. از این‌رو بازیکنان باشگاه‌ها نباید روحیه خود را از دست بدهند و باید تا روز اعلام لیست نهایی تیم ملی برای رسیدن به رویای جام جهانی تلاش کنند.
 
آغاز کار کی‌روش در روزهای لیگ
با شروع بازی‌های لیگ کارلوس کی‌روش نیز کار آماده‌سازی بازیکنان ملی پوش را از روز گذشته آغاز کرده است و با صلاحدید او بازیکنانی که به اردو دعوت می‌شوند زیر نظر کادر فنی به تمرینات می‌پردازند. سرمربیان می‌دانند که آماده بودن بازیکنان ملی‌پوش به تیم آنها نیز کمک بسیاری در مسیر لیگ خواهد کرد و به همین علت همه باشگاه‌ها اعلام آمادگی کردند که از همکاری و کمک به تیم ملی دریغ نخواهند کرد.
 
تغییر بزرگ در بین ملی‌پوشان آبی‌ها
مهدی مهدی‌پور، محمد محبی و مهدی قایدی جزو بازیکنان لیست اولیه کارلوس کی‌روش پیش از سفر به اتریش بودند اما هر سه بازیکن در لیست نهایی جایی نداشتند و برای این اردو خط خوردند. حال با شروع تمرینات آماده‌سازی تیم ملی در ایران یک تغییر بزرگ در بین ملی‌پوشان آبی‌ها صورت گرفته است. روز بعد از بازی استقلال با گل‌گهر، کارلوس کی‌روش سه بازیکن از استقلال به اردو فرا خواند که با یک تغییر همراه بود. در بین بازیکنان دعوت شده نام صالح حردانی به چشم نیامد و مهدی قایدی جایگزین او شد. به این ترتیب سیدحسین حسینی، ابوالفضل جلالی و مهدی قایدی سه ملی‌پوش آبی‌ها برای تمرینات آماده‌سازی تیم ملی هستند. حردانی این روزها جایگاهش را در تیم استقلال نیز از دست داده است و کوین یامگا به دفاع راست فیکس ساپینتو تبدیل شده است. شاید عملکرد صالح در اردوی اتریش باب میل سرمربی پرتغالی تیم ملی نبوده و به همین دلیل به ساپینتو نیز به خاطر نیمکت‌نشین کردن این بازیکن نباید خرده گرفت.
 
پرونده استقلال با سه ملی‌پوش بسته می‌شود؟
با توجه به تفکرات کارلوس کی‌روش در خط میانی شاید نباید انتظار دعوت شدن بازیکنی مثل مهدی مهدی‌پور را داشت اما شاید هنوز کورسوی امیدی برای محمد محبی که این روزها برای استقلالی‌ها بازی‌های درخشانی از خود به نمایش می‌گذارد وجود داشته باشد. حال باید دید تا 24 آبان که روز آخر ارسال لیست نهایی بازیکنان تیم‌های ملی به فیفا برای حضور در جام جهانی است چه تغییر و تحولاتی در تیم ملی ایران صورت خواهد گرفت.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.