دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

اسماعیل شریفات وینگر باتجربه اراکی‌ها؛

در اراک از فوتبال خداحافظی می‌کنم

در اراک از فوتبال خداحافظی می‌کنم

شریفات: من حس می‌کنم این فصل یک تیم شهرستانی قهرمان می‌شود.

سمیرا شیرمردی
روزنامه‌نگار

به گزارش ایران ورزشی، آلومینیوم اراک بعد از 6 هفته سخت که پشت سر گذاشت، بالاخره توانست به پیروزی برسد تا آرامش به تیم برگردد. اسماعیل شریفات وینگر باتجربه اراکی‌ها در مورد شرایط تیم، برد مقابل ملوان و ... صحبت‌های جالبی دارد.

بازی با ملوان بالاخره آن‌طور که می‌خواستید پیش رفت و توانستید ببرید...
بازی خیلی خوبی بود. مخصوصاً در نیمه اول که همه کار کردیم. شوت زدیم، تک به تک شدیم و موقعیت‌های زیادی داشتیم که در نهایت یک گل زدیم. در نیمه دوم چون یک بر صفر جلو بودیم طبیعی بود ملوان بهتر بازی کند و موقعیت‌هایی بهتر از ما داشته باشد. البته این موقعیت‌ها روی اشتباهات فردی ما بود که توپ را لو دادیم اما در کل 2 نیمه متفاوت داشتیم که در نیمه اول همه چیز دست ما بود و در نیمه دوم ملوان بهتر از ما.
در این بازی هم شما به‌عنوان بازیکن ثابت به میدان رفتی.
بله، من در 4 بازی نیمه دوم آمدم اما خیلی زحمت کشیدم که به ترکیب اصلی برگشتم. شاید باور نکنید من از روز اول بدنسازی جزو بازیکنانی بودم که حتی یک جلسه غیبت هم نداشتم و دوست داشتم فصل خوبی را سپری کنم. بازی اول فیکس بودم اما بعدش در نیمه دوم به میدان رفتم. در بازی با تراکتور و سپاهان خیلی خوب کار کردم تا به ترکیب اصلی برسم چون می‌خواهم بیشتر کمک کنم. اینجا را تیم خودم می‌دانم چون از زمانی که به لیگ برتر آمد در کنار آنها بودم. البته زمانی که لیگ یک هم بود و خطیبی سرمربی تیم شد، من با باشگاه جلسه داشتم و حتی می‌خواستم بیایم اما قسمت نشد و سال بعد آمدم. در هر صورت از زمانی که تیم به لیگ برتر آمد در آلومینیوم حضور دارم و روزهای خوب فوتبالی‌ام را اینجا می‌گذرانم. 2، 3 سال است که کنار تیم هستم و می‌خواهم این روند خوب را ادامه دهم.
الان هم مدافع هستی؟
نه، الان وینگر راست بازی می‌کنم و بعضی وقت‌ها هم چپ می‌روم. میلاد فخرالدینی پشت من بازی می‌کند و با هم زوج خوبی را تشکیل دادیم که کارهای ترکیبی خوبی هم انجام می‌دهیم. هم میلاد و هم من، هم وینگر بازی کردیم و هم دفاع و با هم راحت بازی می‌کنیم. زمانی که فولاد بودم هم با مهرداد جماعتی زوج خوبی تشکیل دادیم و کارهای ترکیبی خوبی داشتیم که الان هم همین روند با میلاد است.
از مهرداد جماعتی خبری نیست!
مهرداد دیگر بازی نمی‌کند اما همیشه با گل قهرمانی که برای فولاد زد در ذهن هواداران خوزستانی می‌ماند.
در تعطیلات لیگ، بحث تغییر کادرفنی خیلی به گوش می‌رسید اما در نهایت مهدی رحمتی سرمربی آلومینیوم ماند...
من فکر می‌کنم این بحث‌ها بیشتر حاشیه بود و در فضای مجازی جریان داشت وگرنه باشگاه حمایت کرد. آقای رحمتی قرارداد 2 ساله با تیم دارد و می‌تواند موفق باشد چون تفکرات خاصی دارد که اگر پیاده شود می‌تواند نتیجه بگیرد. در کل درست است که خوب نتیجه نگرفتیم. هر چند که واقعاً بدشانس بودیم و فقط نتیجه نگرفتیم اما باشگاه حمایت کرد. مثلاً در بازی با تراکتور که 2 بر صفر شد باید نتیجه 5 بر 2 می‌شد اما توپ‌هایمان گل نشد. در بازی با ملوان هم 14، 15 شوت زدیم که فقط یک گل در بر داشت. ما بازی خوبی انجام دادیم اما روی بدشانسی، نه بی‌دقتی نتوانستیم گل‌های بیشتری بزنیم که امیدوارم در بازی‌های بعدی بهتر شود.
چه هدفی برای این فصل دارید؟
ما می‌خواهیم حداقل رتبه پارسال را داشته باشیم چون 5، 6 هفته را از دست دادیم اما رتبه تک رقمی را حفظ می‌کنیم. با این پتانسیل و بودجه‌ای که داریم رتبه تک رقمی هم خوب است.
بودجه باشگاه‌تان این فصل خوب بود!
خوب بود اما من خودم از قرارداد مالی‌ام راضی نبودم. دلایلی هم دارد که نمی‌خواهم در مورد آن صحبت کنم اما حق من را ندادند. به هر حال اینجا را قلباً دوست دارم و ماندنم به خاطر پول نبود. من پیشنهاد مالی بهتری داشتم که حتی یک میلیارد هم بیشتر بود اما نمی‌خواستم تیم عوض کنم. اینجا را دوست دارم و به خاطر فوتبالم اینجا ماندم.
واقعاً به خاطر علاقه به آلومینیوم، قید یک میلیارد بیشتر را زدید؟!
ببینید زمانی که فولاد بودم من بعد از 7 سال، رفتم به ذوب‌آهن. آنجا شرایط برایم خوب پیش نرفت. بعد از آن تغییرات زیادی داشتم و بعد از 3 فصل که باشگاه‌های زیادی عوض کردم، به آلومینیوم آمدم و برای یک تیم 3 فصل بازی کردم. حالا نمی‌خواهم آن ریسک قبلی را انجام دهم و می‌خواهم در اینجا بمانم تا فوتبالم خوب تمام شود. الان خودم را جزو شهروندان اراکی هم می‌دانم.
یعنی ممکن است در آلومینیوم از فوتبال خداحافظی کنی؟
بله، ممکن است اینجا خداحافظی کنم. موقعی که کسی دستم را نگرفت، اراک دستم را گرفت و خودم را مدیون اینجا می‌دانم و این شهر را دوست دارم.
چه زمانی ممکن است خداحافظی کنی؟
الان 36 ساله هستم و به خداحافظی فکر نمی‌کنم. من در 2 فصل اخیر 50 بازی انجام دادم. پارسال همه بازی‌ها بودم. از 30 بازی لیگ برتر 28 بازی فیکس بودم و 2 بازی دقیقه 60 به زمین رفتم. در 5 بازی جام حذفی تا فینال هم حضور داشتم که این یک رکورد برایم است. در کل زندگی‌ام حرفه‌ای‌تر از قبل شده و می‌خواهم همچنان بازی کنم. به خاطر همین هم در اراک ماندم.
پس نمی‌خواستی ریسک کنی؟
سخت بود تغییر دهم. اگر به آن زمان برگردم ذوب را انتخاب نمی‌کردم و در هر شرایطی در فولاد می‌ماندم. الان هم اراک دومین شهری است که می‌خواهم در آنجا بمانم.
هفته بعد با پیکان بازی دارید. پیکان شرایط سختی دارد که این مسأله شاید کار را برایتان سخت کند.
پیکان تیم جوان و دونده‌ای است که خوب پرس می‌کند. بدون شک این بازی یکی از سخت‌ترین بازی‌های ما خواهد بود. شرایط جوری است که این بازی برایمان حکم فینال دارد. پیکان قدرتمند است و کادرفنی خیلی خوبی دارد و فنی کار می‌کند. ما برای 3 امتیاز می‌رویم چون بازی خاصی است که باید در 3، 4 بازی آینده هم امتیاز جمع کنیم. پیکان و مس کرمان هم رقبای مستقیم ما هستند که بازی‌هایشان 6 امتیازی است.
فکر می‌کنی این فصل چه تیمی قهرمان شود؟
من حس می‌کنم این فصل یک تیم شهرستانی قهرمان می‌شود. یا فولاد یا مس رفسنجان.
اما مس رفسنجان در 6 بازی ابتدای فصل خوب نتیجه نگرفت.
درست است اما بدشانس بودند. مثلاً در بازی با ما حق‌شان برد بود اما مثل بازی ما با تراکتور، بدشانس بودند. آنها موقعیت‌های خوبی داشتند که خدا را شکر گل نشد اما تیم یکدستی دارند و شکل بازی‌شان خیلی خوب است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.