پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲

نساجی 2-1 فولاد

اولین باخت فصل فولاد در قائمشهر

اولین باخت فصل فولاد در قائمشهر

شاگردان جواد نکونام پس از 9 هفته شکست ناپذیری در بازی های لیگ، سرانجام در ورزشگاه وطنی قائمشهر طعم باخت را چشیدند.

در یکی از دیدارهای مهم هفته دهم رقابت های لیگ برتر، نساجی در استادیوم شهید وطنی قائمشهر میزبان فولاد بود و توانست با نتیجه 2 بر یک از سد میزبان قدرتمند خود گذشته و نخستین شکست فصل را به این تیم تحمیل کند.

نساجی در همان ابتد، بازی را تهاجمی آغاز کرد. کریم اسلامی پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت شد که ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت. لحظاتی بعد، فولاد با طراحی یک موقعیت خوب، پاسخ میزبان را داد. ارسال زمینی قربانی به علیاری رسید که ضربه این بازیکن را حقیقی دفع کرد و روی ریباند نیز شوت دوم علیاری به بیرون رفت.

یک ارسال در دقیقه 16 با کنترل سینه کریم اسلامی همراه شد و او توپ را به زامهران سپرد. این بازیکن با یک استارت سریع، توپ را از شیری عبور داد و از زاویه بسته، ضربه اش را به سمت زاویه مخالف زد که شوت او به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت. در لحظه استارت زامهران، توپ به دست شیری نیز برخوردی داشت که داور اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.


در دقیقه 31، اسلامی می توانست دروازه حریف را باز کند اما تاثیرگذاری کولیبالی در آخرین لحظه، باعث تغییر زاویه و عبور توپ از کنار مهاجم نساجی شد. بالاخره در دقیقه 40 گل اول بازی به ثمر رسید. یک ارسال به درون محوطه جریمه با دفع توپ بد عارف آقاسی همراه شد و توپ به کریم اسلامی رسید. در شرایطی که آقاسی قصد داشت توپ را از جلوی پای بازیکن میزبان بزند، به روی او مرتکب خطا شد و داور نیز یک خطای پنالتی به سود نساجی اعلام کرد.

حامد شیری کاپیتان نساجی پشت این توپ ایستاد و آن را به گل تبدیل کرد. نکته جالب اینکه بعد از اعلام خطای پنالتی، بازی به دلیل مصدومیت اسلامی برای دقایقی متوقف شد و جواد نکونام در همان فاصله، عارف آقاسی را تعویض کرد و ایوب والی را به زمین فرستاد.

درست 2 دقیقه بعد، فولاد موفق شد به گل تساوی دست پیدا کند. ارسال احسان پهلوان از سمت چپ با ضربه سر علی قربانی به گل نخست میهمان تبدیل شد تا تیم نکونام خیلی زود گل خورده را جبران کند و بازی در نیمه اول با تساوی یک – یک به پایان رسید.

در نیمه دوم، بازی 2 تیم بیشتر درگیرانه دنبال شد و به‌جز 2 موقعیت مهم نساجی، فرصت های چندانی شکل نگرفت. در اولین شانس گلزنی، ضربه بازیکن نساجی به تیرک دروازه برخورد کرد و یک دقیقه بعد، ارسال علی شجاعی از سمت چپ با ضربه سر کریم اسلامی به گل دوم نساجی تبدیل شد تا میزبان، گلی دقیقا مشابه با گل فولاد را به ثمر برساند.

در نهایت نیز تغییری در نتیجه حاصل نشد تا نساجی بتواند با یک نتیجه بسیار خوب، تنها تیم بدون شکست لیگ را به زانو درآورد و اولین باخت فولاد را رقم بزند.

گزارش لحظه‌به‌لحظه دیدار تیم‌های نساجی و فولاد را در همین صفحه از "ورزش سه" دنبال کنید:
بازی از هفته دهم بیست و دومین دوره رقابت‌های لیگ برتر
پنج‌شنبه: 28/07/1401 ؛ ساعت: 15:00
ورزشگاه: شهید وطنی قائمشهر /  بدون تماشاگر
گروه داوری: کمیل غلامی / کمک ها: علی اکبر نوری – وحید سیفی ؛ داور چهارم: علی بای / ناظر: حسین خانبان

ترکیب نساجی:
علیرضا حقیقی، حامد شیری، سیدعلیرضا ابراهیمی، سعید بیگی، علی شجاعی، محمد شریفی (90- علی داوران)، مهرداد عبدی، صابر حردانی (84- محمد عباسی قادی)، حسین زامهران (75- امیرمهدی جانملکی)، رضا جعفری و کریم اسلامی (84- عرفان گل محمدی)
سرمربی: حمید مطهری

ترکیب فولاد:
کریستوفر کنت، مهدی شیری، موسی کولیبالی، مجید علیاری (68-وریا غفوری)، حمید بوحمدان، علی قربانی، آیاندا پاتوسی (77- ساسان انصاری)، محمد آبشک (77- اشکان دژاگه)، احسان پهلوان، عارف آقاسی (39- ایوب والی) و سعید آقایی(76- یونس دلفی)
سرمربی: جواد نکونام

 اخطار ها:
نساجی: صابر حردانی (19) مهرداد عبدی (46)
فولاد: مجید علیاری (35)

شرح گل ها:
نساجی یک – فولاد صفر (دقیقه 40: حامد شیری): یک ارسال به روی دروازه فولاد، با دفع ناقص عارف آقاسی همراه شد و در ادامه توپ مقابل کریم اسلامی افتاد. آقاسی که قصد داشت توپ را از جلوی پای بازیکن نساجی دور کند، باعث سرنگونی اسلامی شد و داور به نشانه خطای پنالتی در سوت خود دمید. پس از وقفه ای کوتاه به دلیل مصدومیت اسلامی، حامد شیری پشت این توپ ایستاد و در حالی‌که کریستوفر کنت مسیر آن را نیز درست تشخیص داده بود، این توپ وارد دروازه شد.


نساجی یک – فولاد یک (دقیقه 42: علی قربانی): حرکت خوب احسان پهلوان از سمت چپ و ارسال دقیق او به روی دروازه، با ضربه سر علی قربانی همراه شد و توپ پس از برخورد به علیرضا حقیقی، وارد دروازه شد تا فولاد خیلی زود به گل تساوی دست پیدا کند.
نساجی 2 – فولاد یک (دقیقه 71: کریم اسلامی): نساجی توانست گلی کاملا مشابه با گل فولاد را به ثمر برساند. ارسال دقیق علی شجاعی از سمت چپ به روی دروازه، با ضربه سر کریم اسلامی همراه شد و توپ به تور دروازه فولاد چسبید تا میزبان گل دوم را نیز وارد دروازه تیم نکونام کند.


لحظات حساس:
دقیقه 3: روی یک پاس عمقی، کریم اسلامی صاحب موقعیت شد که شوت این بازیکن با فاصله از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 6: حرکت خوب علی قربانی از سمت چپ و ارسال او در دهانه دروازه به مجید علیاری رسید. ضربه اول او را علیرضا حقیقی به خوبی دفع کرد و در برگشت، ضربه مجدد علیاری کم دقت بود و به بیرون رفت.
دقیقه 8: مجید علیاری در پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد که ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 12: ضربه آیاندا پاتوسی از پشت محوطه جریمه با فاصله زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 16: یک ارسال به درون محوطه جریمه فولاد، با کنترل سینه کریم اسلامی همراه شد و او توپ را به زامهران سپرد. این بازیکن با عبور از مهدی شیری، ضربه اش را به سمت دروازه زد که توپ به شکل فوق العاده خطرناکی از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 20: یک ارسال به روی دروازه نساجی، با ضربه سر بازیکنان فولاد از سمت مقابل به بیرون رفت.
دقیقه 31: ارسال تند و تیز حردانی به روی دروازه، در موقعیت فوق العاده مناسبی در حال رسیدن به کریم اسلامی بود که تاثیرگذاری کولیبالی باعث تغییر مسیر توپ شد و مدافع اهل مالی مانع از باز شدن احتمالی دروازه تیمش شد.
دقیقه 44: ضربه راه دور و محکم حامد شیری پس از برخورد به یکی از بازیکنان فولاد، به شکل خطرناکی راهی کرنر شد.


دقیقه 58: نساجی از سمت چپ، صاحب یک موقعیت خطرناک شد که ارسال مسعود شجاعی به روی دروازه، با کمترین فاصله ممکن از کریم اسلامی که برای زدن ضربه سر با هوا برخاسته بود، رد شد.
دقیقه 70: یک ارسال بلند به روی دروازه با ضربه سر اسلامی همراه شد و در مقابل دروازه، توپ به بازیکنان نساجی رسید که ضربه بازیکن این تیم به تیرک دروازه برخورد کرد و از مقابل دروازه فولاد دور شد.

*حواشی:
* فولادی ها در این دیدار با لباس دوم خود به میدان رفتند.
* در ابتدای بازی، حمید مطهری و جواد نکونام سرمربیان 2 تیم برخورد گرمی با هم داشتند.
* در دقیقه 26، علیرضا حقیقی به دلیل برخورد با علی قربانی مصدوم شد و به همین دلیل بازی برای دقایقی متوقف گردید.
* هواداران نساجی از طریق پشت بام های مجاور استادیوم شهید وطنی، نظاره گر دیدار تیم محبوبشان هستند.


* در دقیقه 48 مسابقه و پس از برخورد میان مجید علیاری و بازیکن حریف، بازیکنان و نیمکت نشینان نساجی به شدت نسبت به این صحنه معترض بوده و اعتقاد داشتند داور باید کارت زرد دوم را به علیاری نشان می داد.

بهترین بازیکن زمین:
کریم اسلامی یک تنه نسخه فولاد را پیچید. او در همان ابتدای بازی و در دقیقه سوم نشان داد که برای گلزنی تمام تلاشش را خواهد کرد. او در دقایق پایانی نیمه نخست برای تیمش پنالتی گرفت و نیمه دوم نیز گل برتری را وارد دروازه فولاد کرد. اسلامی همچنین در نیمه اول یک پاس فوق العاده را برای زامهران ساخته و پرداخته کرد که شوت او با اختلاف بسیار کمی به بیرون رفت. اسلامی در این بازی خط دفاعی فولاد را بارها آزار داد و عملکرد فوق العاده ای داشت.


اتفاق ویژه:
تا پیش از آغاز دیدارهای این هفته، فولاد تنها تیم بدون باخت لیگ بود. تنها خط تیره باقی‌مانده در جدول رده بندی، در قائمشهر پاک شد تا هیچ تیم بدون شکستی در لیگ وجود نداشته باشد. علاوه بر این، فولاد در پنجمین بازی متوالی نتوانست برنده از زمین خارج شود تا تیم پرمهره نکونام، روزهای خوبی را سپری نکند.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.