سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

کلوب بروژ 0-4 پورتو

پیروزی پرگل با درخشش شاهزاده ایرانی

پیروزی پرگل با درخشش شاهزاده ایرانی

تیم فوتبال پورتو با درخشش مهدی طارمی، کلوب بروژ را با چهار گل مجازات کرد و در آستانه صعود به دور بعد قرار گرفت.

در دور پنجم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، تیم فوتبال پورتو در استادیوم یان برایدل توانست به لطف درخشش فوق‌العاده مهدی طارمی، با چهار گل از سد بروژ بگذرد. مهاجم ایرانی در این بازی 2 گل زد و یک پاس گل داد و ستاره تیمش بود.

این بازی با حملات پورتو آغاز شد. در دقیقه 16 این دیدار و روی اشتباه مدافعین بروژ، مهدی طارمی در موقعیت کاملا تک به تک با سنگربان حریف قرار گرفت اما ضربه مهاجم ایرانی پورتو با فاصله زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت تا این فرصت فوق‌العاده به راحتی از دست برود.

در دقیقه 25 اگر گالنو دقت به خرج می داد، می توانست پاس خوب مهدی طارمی را به گل تبدیل کند. یک ارسال به درون محوطه جریمه به طارمی رسید و او با ضربه سر، توپ را برای گالنو کاشت ولی شوت از روی نقطه پنالتی و در شرایطی که کسی را مقابلش نمی دید، با برخورد به اوا نیلسون که نزدیک تیر دوم و در شرایط آفساید بود، برخورد کرد و به بیرون رفت.

طارمی توانست در دقیقه 33 به رکورد خیره‌کننده مینیوله و بروژ در ثبت چهار کلین شیت پیاپی و 393 دقیقه بسته نگه داشتن دروازه پایان دهد. روی پاس در عمق و دیدنی اوتاویو مونتیرو، مهاجم ایرانی پورتو با گلر میزبان تک به تک شد و با یک ضربه بغل پای حرفه‌ای و دیدنی، توپ را به تور دروازه مینیوله چسباند و پورتو را پیش انداخت تا آنها با برتری یک بر صفر به رختکن بروند.

در ابتدای نیمه دوم، بروژ به شکل عجیبی صاحب ضربه پنالتی شد. کرنر ارسالی بازیکن این تیم را مدافعین پورتو دفع کردند اما دیوید کارمو مدافع 23 ساله اژدها که روی زمین افتاده بود، با پا ضربه‌ای را به برندون میشل، مدافع جلو کشیده بروژ وارد کرد و مایکل اولیور، داور مسابقه پس از بازبینی صحنه با VAR، خطای ناشیانه مدافع پورتو را یک خطای پنالتی تشخیص داد.

ابتدا هانس واناکن، پشت این توپ ایستاد که دیوگو کاستا، گلر جوان پورتو توانست با واکنشی به موقع توپ را مهار کند. اما دیوید اولیور، دوباره به سراغ VAR رفت و به دلیل ورود زودهنگام بازیکنان پورتو، دستور به تکرار پنالتی داد. این بار نوا لونگ، پشت توپ ایستاد و باز هم کاستا با شیرجه‌ای فوق‌العاده پنالتی میزبان را مهار کرد تا حساب کار همچنان یک بر صفر بماند.

حرکت خوب گالنو از سمت چپ در دقیقه 57 و ارسال او به درون محوطه جریمه، با چند دفع ناقص مدافعین بروژ همراه شد و توپ در نهایت به اوا نیلسون رسید، این بازیکن ابتدا قصد داشت توپ را به طارمی بسپارد که ضربه او به مدافع حریف برخورد کرد و مقابل پایش قرار گرفت و این بازیکن با ضربه‌ای چکشی دروازه تیم بلژیکی را باز کرد.

حرکت دیدنی بازیکنان پورتو از سمت راست منجر به گل سوم آنها شد. گالنو در دقیقه 60 با عبور از مدافعین حریف، توپ را به طارمی سپرد و او روی قوس محوطه 6 قدم با یک پاس، اوستاکیو را در برابر دروازه‌بان بروژ قرار داد که شوت نخست او را مینیوله برگشت داد و خود اوستاکیو روی ریباند، گل سوم را وارد دروازه میزبان کرد.

مهدی طارمی در دقیقه 70 انتقام دیدار رفت را به صورت کامل از بروژ گرفت. پرتاب اوت بلند بازیکنان پورتو را مدافعین حریف به شکل ناقص دفع کردند. توپ سپس به گالنو رسید و با یک پاس خوب، اوتاویو مونتیرو را صاحب موقعیت کرد و او با پاس تک ضرب، توپ را به طارمی سپرد که مهاجم ایرانی نیز با شوتی بغل پا و ساده، دروازه میزبان را برای بار چهارم باز کرد.

طارمی حتی فرصت هت تریک هم داشت اما شوت او در دقیقه 76 از پشت محوطه جریمه را مینیوله به زحمت دفع کرد. در نهایت، این بازی با نتیجه چهار بر صفر به سود پورتو به پایان رسید تا سرجیو کونسیسائو به شکل جالب توجهی و با درخشش مهاجم ایرانی خود، انتقام بازی رفت را بگیرد. در صورت عدم پیروزی اتلتیکو برابر لورکوزن، امشب صعود پورتو به دور بعدی قطعی می شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.