سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

هوادار 0-1 استقلال

استقلال جایگاهش را از تیم قلعه‌نویی پس گرفت

استقلال جایگاهش را از تیم قلعه‌نویی پس گرفت

تیم فوتبال استقلال توانست به لطف گل زودهنگام محمد محبی، از سد میزبان خود هوادار عبور کند و فاصله 2 امتیازی با پرسپولیس را حفظ کند.

استقلال توانست در دیداری سخت با یک گل از سد میزبان خود هوادار عبور کند. هر چقدر که آبی پوشان نیمه اول را با قدرت آغاز کردند و قدرت خود را بر حریف دیکته کردند، اما در نیمه دوم شاگردان الهامی، آبی پوشان را تحت فشار قرار دادند ولی در نهایت سه امتیاز به حساب استقلال واریز شد.

ابتدا یک اوت برای هوادار به دست آمد. پرتاب فرزاد جعفری به نیما انتظاری رسید و او توپ را به زمین استقلال فرستاد که عارف غلامی با ضربه سری بلند، مطهری را صاحب توپ کرد. مهاجم آبی ها چند متری را پیش روی کرد و توپ را به محبی فرستاد. این بازیکن نیز با وجود زاویه بسته و حضور در گوشه محوطه جریمه، با شوتی دقیق توپ را به گوشه دروازه هوادار چسباند و گل نخست بازی را به ثمر رساند.

آبی ها می توانستند به گل دوم نیز دست پیدا کنند. در دقیقه 20 با یک توپ گیری خود، مطهری را صاحب توپ کرد و روی یک ضد حمله سریع، او به قایدی پاس داد که این بازیکن نیز با فرار از سمت چپ، وارد محوطه جریمه شد و با اینکه محبی را روی دستش داشت، اما ضربه خود را روانه دروازه کرد که فراهانی به راحتی آن را مهار کرد.


در دقیقه 34 باز هم مطهری در متن حملات تیم حضور داشت. او با تیز هوشی بالا، توانست توپ را از سیدمحمد میری بگیرد و در موقعیت تک به تک با گلر هوادار قرار گرفت که شوت ارسلان را فراهانی با پا دفع کرد. در نهایت، بازی در نیمه اول با یک گل به سود استقلال به پایان رسید.

در نیمه دوم و با سه تعویض، هوادار توانست بازی بهتری را به نمایش بگذارد. در دقیقه 53 محمدجواد محمدی تازه وارد پس از ورود به درون محوطه جریمه، ضربه اش را به سمت دروازه فرستاد که حسینی با واکنشی به موقع، توپ را دفع کرد.

در دقایق 57 تا 59، سه اتفاق مهم به روی دروازه ها رخ داد. ابتدا قایدی پس از عبور از فراهانی گلر هوادار که از محوطه جریمه بیرون آمده بود، ضربه اش را روانه دروازه کرد که توپ به پایه تیرک دروازه برخورد کرد. سپس قایدی با یک ارسال محبی را صاحب موقعیت کرد که ضربه سر دیدنی او را فراهانی در آغوش گرفت. در نهایت شوت راه دور بابک مرادی به شکل خطرناکی از بالای دروازه استقلال به بیرون رفت.

در دقیقه 68 محمدجواد محمدی که جان تازه ای به خط حمله هوادار داده بود، با یک ضربه سر خطرناک دروازه استقلال را تهدید کرد ولی ضربه او را حسینی مهار کرد. در فاصله 10 دقیقه مانده به پایان بازی، کوین یامگا که با ورود حردانی یک خط جلوتر رفته بود، با نفوذ از راست، توپ را به روی دروازه فرستاد که فراهانی آن را دفع کرد و شوت میرزایی روی ریباند، به بیرون رفت.

یامگا در پست جدید خود باز هم خطرناک ظاهر شد. او پس از ورود به محوطه جریمه، ضربه اش با با نهایت قدرت روانه دروازه هوادار کرد که فراهانی آن را با واکنشی به موقع راهی کرنر کرد. در دقیقه 90 و پس از حرکت شهباززاده از چپ، پاس او در محوطه جریمه به یامگا رسید ولی ضربه بغل پای او کم جان بود.

در نهایت بازی با همان تک گل محبی به سود استقلال به پایان رسید تا شاگردان ساپینتو بدون توجه به دیدار سپاهان، به رتبه دوم صعود کنند.


گزارش لحظه‌به‌لحظه دیدار تیم‌های هوادار و استقلال را در همین صفحه از "ورزش سه" دنبال کنید:
بازی از هفته یازدهم بیست و دومین دوره رقابت‌های لیگ برتر
جمعه: 06/08/1401 ؛ ساعت: 16:00
ورزشگاه: پاس قوامین /  بدون تماشاگر
گروه داوری: حسن اکرمی / کمک ها: سعید قاسمی – یوسف مغروری ؛ داور چهارم: مهرداد خسروی / ناظر: اسماعیل صفیری

ترکیب هوادار:
میلاد فراهانی، امیرحسین پورمحمد (46- محسن سفید چقایی)، فریبرز گرامی (46- مهدی عبدی)، عزت‌الله پورقاز، صایب محبی، بابک مرادی (65- حسین صادقی)، داریوش شجاعیان (46- محمدجواد محمدی)، نیما انتظاری، سیدمحمد میری، فرزاد جعفری، محمد چهارمحالی
سرمربی: ساکت الهامی


ترکیب استقلال:
سید حسین حسینی، عارف غلامی، رافائل سیلوا، کوین یامگا، جعفر سلمانی، روزبه چشمی، آرش رضاوند (66- زبیر نیک نفس)، سعید مهری (66- مهدی مهدی پور)، مهدی قایدی، محمد محبی (83- صالح حردانی) و ارسلان مطهری (66- سجاد شهباززاده)
سرمربی: ریکاردو ساپینتو


 شرح گل:
هوادار صفر – استقلال یک (دقیقه 9: محمد محبی): روی ضربه سر عارف غلامی، ارسلان مطهری در زمین هوادار صاحب توپ شد و پس از چند متر پیش روی، توپ را در اختیار محمد محبی قرار داد. با وجود اینکه وینگر بوشهری در گوشه محوطه جریمه و در زاویه بسته قرار داشت، با شلیکی محکم و دیدنی، توپ را به گوشه دروازه فرستاد و گل نخست استقلال را به ثمر رساند.

 

  اخطار:
سعید مهری (64)

نیما انتظاری (79)

محمد محبی (90+4)

 لحظات حساس:
دقیقه 20: روی یک ضدحمله سریع، بازیکنان استقلال صاحب یک فرصت بسیار خوب شدند. مهدی قایدی با سرعت وارد محوطه جریمه شد و در شرایطی که محبی را روی دست خودش داشت، ترجیح داد ضربه اش را به سمت دروازه بزند که شوت نه چندان محکم او به مرکز دروازه را میلاد فراهانی به راحتی مهار کرد.
دقیقه 34: روی اشتباه مدافع هوادار، ارسلان مطهری در موقعیت تک به تک با فراهانی قرار گرفت اما ضربه بازیکن استقلال با برخورد به پای گلر هوادار دفع شد.

دقیقه 53: حرکت خوب بازیکنان هوادار از راست با شوت محکم محمدجواد محمدی همراه شد که سیدحسین حسینی با واکنشی دیدنی، توپ را دفع کرد.

دقیقه 55: استقلال صاحب یک ضربه کاشته شد که شوت سعید مهری با فاصله زیادی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 57: روی یک پاس در عمق، مهدی قایدی صاحب توپ شد و فراهانی که برای دفع توپ از دروازه خارج شده بود را جا گذاشت اما توپ به سمت پرچم کرنر رفت. فراهانی برای گرفتن توپ مجددا به سمت قایدی رفت که باز هم وینگر بوشهری او را جا گذاشت و از همانجا ضربه اش را به سمت دروازه زد که توپ به تیرک دروازه برخورد کرد.

دقیقه 58: مهدی قایدی با یک ارسال دیدنی، محبی را صاحب توپ کرد که ضربه سر او را میلاد فراهانی به خوبی مهار کرد.

دقیقه 59: بابک مرادی با شوتی از راه دور شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد که ضربه او با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 68: یک ارسال از سمت راست به روی دروازه استقلال؛ با ضربه سر محمدجواد محمدی همراه شد که حسینی توپ را به راحتی مهار کرد.

دقیقه 80: ارسال یامگا از راست را فراهانی دور کرد و توپ روی خط محوطه جریمه به میرزایی رسید و ضربه این بازیکن در حالت نامتعادل، از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 87: کوین یامگا که پس از ورود صالح حردانی یک خط جلوتر رفته بود، درون محوطخ جریمه با شوتی محکم دروازه هوادار را تهدید کرد که فراهانی با واکنشی به موقع توپ را راهی کرنر کرد.

دقیقه 90: حرکت خوب شهباززاده و پاس زمینی او در محوطه جریمه هوادار، به یامگا رسید ولی ضربه بغل پای او بد زده شد و فراهانی آن را پیش از خروج از زمین در اختیار گرفت.

 *حواشی:
* بابک مرادی و داریوش شجاعیان بازیکنان اسبق استقلال با حضور در جمع نیمکت نشینان ضمن دیدار با آبی‌ها از آنها برای حضور در ترکیب رخصت گرفتند.


* ساپینتو با پایان دوران محرومیت خود در این بازی از روی نیمکت کار را دنبال خواهد کرد. او از خبرنگاران درخواست کرد در زمان گرم کردن بازیکنان از آنها فاصله بگیرند.


* یکی از عکاسان پیش از شروع بازی از سرمربی پرتغالی استقلال تقاضای عکس یادگاری کرد که با استقبال وی و‌ روی خوش ساپینتو همراه شد.
* علی شیخ الاسلامی مربی تیم استقلال که سابقه همکاری با ساکت الهامی در نساجی را دارد، پیش از بازی به سمت سرمربی تیم هوادار رفت و با وی خوش و بش داشت.
* بازی امروز از سوی صدا و سیما با کیفیت فول اچ دی برگزاری می‌شود.
* در نیمه اول دیدار دو تیم تجمع بیشتر عکاسان به سمت دروازه تیم هوادار و جایی که استقلال حملات خود را ترتیب می‌دادند بود و دو عکاس سمت دروازه استقلال حضور داشتند.
* آرمان رمضانی مهاجم مصدوم استقلال از روی سکو بازی را به تماشا نشسته است. او پیش از بازی و زمان ورود به استادیوم با درخواست هواداران پشت در مواجه شد و دقایق زیادی را به گرفتن عکس یادگاری با آنها پرداخت.
* پیمان بابایی به دلیل مصدومیت در لیست امروز استقلال حضور ندارد. این بازیکن نیز با لباس شخصی در ورزشگاه دستگردی حاضر شد و پیش از شروع بازی برای دقایقی روی نیمکت استقلال در‌کنار هم تیمی‌هایش حضور یافت.
* ساکت الهامی سرمربی تیم هوادار پیش از شروع بازی برای دقایقی با محمدحسین مرادمند به گفت‌وگو پرداخت.
* برخلاف شایعات مطرح شده در فضای مجازی، ابوالفضل جلالی مشکلی برای همراهی استقلال ندارد. پیش از این از قول یکی از اعضای کادرپزشکی استقلال عنوان شده بود که بازیکن ملی پوش استقلال به دلیل مصدومیت جام جهانی را از دست داده اما چنین چیزی صحت ندارد.
* علی امیری با حضور در جایگاه ویژه تماشاگر این دیدار شد.
* ساکت الهامی و ساپینتو پیش از آغاز مسابقه برخورد گرمی با هم داشتند و خوش‌وبش کردند.
* بازیکنان دو تیم پیش از شروع بازی به احترام شهدای حرم شاهچراغ یک دقیقه سکوت کردند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.