دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

مداح: سرمربیگری مهروز ساعی در تیم ملی صحت ندارد

تا من هستم حقی از کسی ضایع نمی‌شود

تا من هستم حقی از کسی ضایع نمی‌شود

سرمربی تیم ملی تکواندوی بانوان، با بیان اینکه متاسفانه همیشه خط خورده‌ها از تیم ملی خود را محق می‌دانند، گفت: اگر قرار بود حقی از کسی ضایع شود شک نکنید که من سرمربی تیم ملی نمی‌ماندم.

مینو مداح در گفتگو با خبرنگاران ورزشی، درباره آخرین وضعیت تیم ملی تکواندوی بانوان در آستانه اعزام به رقابت‌های قهرمانی جهان در مکزیک، اظهار کرد: سرانجام بعد از ۶ تا ۷ ماه اردوی متوالی، مسابقات متعدد و انتخابی‌های درون اردویی، بچه‌ها تا حد زیادی آنالیز شدند و چکیده تمامی نفرات همین ۶ نفر اعزامی ما به مسابقات جهانی نام گرفتند. ما پس از بررسی‌هایی که داشتیم و با تایید کمیته فنی، در اوزان ۵۷- و ۷۳- نماینده ای در این مسابقات نداریم و با ۶ نماینده عازم مسابقات جهانی خواهیم شد. تمامی کارهایی که برای کسب موفقیت لازم بوده انجام شده و امیدوارم با دست پر از مسابقات جهانی بازگردیم.

سرمربی تیم ملی تکواندوی بانوان، در پاسخ به این سوال که چه پیش‌بینی از کسب نتایج تیم ملی در این مسابقات دارد، گفت: من همیشه گفته‌ام که پیش‌بینی در تکواندو کار بسیار سختی است. همه حرفه‌ای شده‌اند و در صدم ثانیه نتایج تغییر می‌کند. در گرندپری فرانسه، خیلی از مدال‌داران المپیک و حتی طلایی المپیک از کرواسی که شاید روی کاغذ بخت‌های اصلی کسب مدال طلا بودند در همان مبارزه اول یا دوم حذف شدند. همه بازیکنان تلاش می‌کنند که برنده از مبارزه بیرون بیایند. امیدوارم روز مبارزه، روز بازیکنان ما باشد تا بچه‌ها با کسب نتایج خوب هم ما را روسفید کنند و هم مزد زحماتشان را بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه تمامی نفرات اعزامی به لحاظ فنی، روحی و بدنی در شرایط خوبی هستند و طی ماه‌های اخیر پیشرفت داشته‌اند، خاطرنشان کرد: ما به تک تک بچه‌ها برای کسب موفقیت امیدواریم اما واقعا نمی‌توانم پیش‌بینی خاصی داشته باشم. من به همه بچه ها امیدوارم اما کسب نتیجه به فاکتورهای مختلفی مثل جدول مسابقات و خیلی از موارد دیگر بستگی دارد. ما سعی کردیم بچه‌ها را از لحاظ روحی، فنی و بدنی به آمادگی بالا برسانیم و امیدوارم بچه‌ها مزد زحماتشان را بگیرند.

مداح در پاسخ به این سوال که چرا در ۲ وزن ۴ و ۷ نماینده‌ای به این مسابقات اعزام نمی‌شود، گفت: مسابقات جهانی جای کسب تجربه نیست. ما پس از انتخابی اولیه که برگزار کردیم، نام ۸ بازیکن را برای حضور در مسابقات جهانی ارائه کردیم اما در ادامه همه بررسی‌های لازم درباره پتانسیل خودمان و شرایط موجود را بررسی کردیم و در نهایت با تایید کمیته فنی، به این نتیجه رسیدیم که در ۲ وزن اعزام نداشته باشیم.

وی درباره گلایه‌های شیدایی‌ پس از عدم انتخاب در تیم اعزامی به مسابقات جهانی، گفت: تمام بازیکنان که در اردوهای تیم ملی هستند هر کدام یک پتانسیل ارزشمند برای تیم ملی تکواندو محسوب می‌شوند. اگر قرار بود حقی از کسی ضایع شود مطمئن باشید من در جایگاه سرمربیگری تیم ملی نمی ماندم. به همه بچه‌ها این موضوع ثابت شده که ما تا چه میزانی انتخابی گذاشتیم تا توانایی همه بچه‌ها سنجیده شود. خانم شیدایی هم به هر حال از دید خودش نظرش را اعلام کرده است. تمامی موارد برای انتخاب تیم ملی پس از تایید کادر فنی ۳ نفره تیم ملی، در نهایت به تایید کمیته فنی رسید و در آنجا تصمیم‌گیری نهایی انجام شد.

مداح افزود: متاسفانه هر بازیکنی که خط می‌خورد می‌گوید حق من بوده که انتخاب شوم و به مسابقات بروم اما داستان این است که آن‌ها مو را می‌بینند و ما پیچش مو. خانم شیدایی در همان انتخابی اولیه که اواخر فروردین برگزار شد، حذف شد. با این حال من او را با دید فنی به اردو دعوت کردم و او در انتخابی‌های بعدی هم عملکرد خوبی نداشت. با این حال من باز او را نگه داشتم. او در قهرمانی آسیا و تورنمنت لبنان نتیجه بدی هم نگرفت اما ما باید با ملاک قرار دادن فاکتورهای مختلف، در نهایت اقدام به انتخاب نفرات کنیم که این موضوع هم به تایید کمیته فنی رسید.

سرمربی تیم ملی تکواندوی بانوان، درباره برخی شایعات درباره اختلاف در کادر فنی و اینکه احتمال دارد مهروز ساعی خواهر رییس فدراسیون به عنوان سرمربی تیم ملی بانوان در مسابقات جهانی فعالیت کند، گفت: مهروز ساعی نیز مثل خیلی از بچه‌ها، در تیم‌های ملی بازیکن من بوده و زمانیکه او را به عنوان مربی تیم ملی انتخاب کردم مطمئن بودم او می‌تواند کمک خوبی برای من باشد که خوشبختانه در همین مدت نیز این موضوع را ثابت کرد و نشان داد انتخاب خوبی داشته‌ام. این اخبار صحت ندارد، سرمربی تیم ملی در مسابقات جهانی من هستم و دو مربی نیز در کنار بنده فعالیت می‌کنند. در اینباره خوشبختانه هیچ مشکلی وجود ندارد.

مداح در پایان، گفت: امیدوارم بچه‌ها نتایج خوبی را در مسابقات قهرمانی جهان رقم بزنند و بتوانند در این روزها، دل مردم عزیز ایران را اندکی شاد کنند.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.