سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

لیورپول 2-0 ناپولی

اولین شکست ناپلی‌ها در خانه شاگردان کلوپ

اولین شکست ناپلی‌ها در خانه شاگردان کلوپ

لیورپول در دیداری دشوار و با دو گل دقایق پایانی برابر ناپولی 0-2 پیروز شد.

لیورپول در شبی که برای صدرنشینی به برتری با اختلاف حداقل سه گل نیاز داشت، در خانه برابر این تیم با دو گل محمد صلاح و داروین نونیز به پیروزی رسید و در نهایت در همان رده دوم گروه خود قرار گرفت.

لیورپول بازی را بهتر آغاز کرد و خیلی زود و روی پاس محمد صلاح و حرکت کورتیس جونز در گوشه محوطه جریمه فرصت داشت به گل اول دست یابد، اما زاویه این بازیکن بعد از جا گذاشتن دروازه بان تنگ شد و ضربه جونز به بیرون رفت.


در دقیقه 15 و روی ناهماهنگی مدافعان ناپولی بود که بابی فیرمینو در تیر دوم می توانست دروازه این تیم را باز کند، اما غفلت ستاره برزیلی منجر به از دست رفتن موقعیت شد.


در اواسط نیمه اول و با حرکت فابینیو و اثرگذاری بابی فیرمینو باز هم این لیورپول بود که می توانست به گل اول برسد، اما ضربه سر کورتیس جونز از مقابل دروازه دقیق نبود و از بالای دروازه ناپولی به بیرون رفت.

در دقیقه 42 محمد صلاح از سمت راست حرکت کرده و با زدن به داخل می توانست دروازه ناپولی را باز کند، اما ضربه او را مرت به زیبایی مهار کرد و نیمه نخست علیرغم برتری نسبی لیورپول با تساوی بدون گل به اتمام رسید.

ناپولی نیمه دوم را بهتر آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی و روی ارسال دی لورنزو می توانست توسط کواراتسخلیا به گل اول برسد، اما ابراهیما کوناته با حضوری به موقع دروازه لیورپول را نجات داد.


در ادامه و در دقیقه 57 این اوستیگارد بود که در مرکز محوطه جریمه لیورپول و با ضربه سر توانست آلیسون بکر را مغلوب کند، اما داور بعد از بازبینی آفساید اعلام کرده و این گل را مردود اعلام کرد.

دقایقی بعد این بار دی لورنزو با ارسال از سمت راست فرصت خوبی برای گلزنی ناپولی ایجاد کرد، اما ضربه کواراتسخلیا دقیق نبود و آلیسون بکر با عکس العملی خوب این توپ را دفع کرد.

اما در دقیقه 85 لیورپول بالاخره به گل اول دست یافت. ضربه سر داروین نونیز توسط مرت برگردانده شد و در ادامه محمد صلاح در مقابل دروازه حضور یافته و در ریباند موفق شد دروازه ناپولی را باز کند. اما در دقیقه 98 بود که این بار  روی ریباند ضربه ویرژیل فن دایک، داروین نونیز توانست گلزنی کند و در نهایت این دیدار با برتری 0-2 لیورپول به اتمام رسید.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.