سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲

استقلال 10 روز تمرین از پرسپولیس عقب افتاد!

زنگ خطر برای ساپینتو

زنگ خطر برای ساپینتو

ساپینتو دوست داشت این روزها درباره جذب بازیکن جدید با مدیران باشگاه استقلال نشست برگزار کند، اما او حالا باید منتظر باشد تا حقوق همین بازیکنان فعلی پرداخت شود!

حمیدرضا عرب
روزنامه نگار

به گزارش ایران ورزشی/ اگر مشکلات مالی بازیکنان استقلال برطرف نشود، بیش از همه ریکاردو ساپینتو، سرمربی پرتغالی استقلال لطمه خواهد خورد که روی تعطیلات پیش‌رو حساب کرده تا تیمش را با آمادگی مطلوب‌تر به لیگ برگرداند.
استقلال اکنون در جایگاه دوم جدول قرار دارد و برای رسیدن به صدر جدول نیاز به پیروزی در بازی رودررو مقابل رقیب سنتی خود دارد. پیروزی مقابل پرسپولیس هم برای بهبود وضعیت کنونی استقلال مؤثر است و این تیم را به صدر جدول می‌برد وهم اینکه منجر به برتری استقلال در بازی رودررو خواهد شد.
طبق قوانینی که برای تعیین جایگاه تیم‌ها در نظر گرفته شده، اگر هفته آخر امتیازها یکسان باشد، ابتدا بازی رو در روی دو تیم محاسبه می‌شود که به همین دلیل برتری در بازی با رقیب اصلی اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد.
کامیابی در بازی هفته دوازدهم مقابل رقیب سنتی می‌طلبد که بازیکنان با آمادگی کامل گام به میدان رقابت با پرسپولیس بگذارند و دوران آماده‌سازی مطلوبی را سپری کنند.
شنبه هفته پیش تمرینات پرسپولیس شروع شد و رقیب اصلی استقلال که صدرنشین لیگ هم هست، آماده‌سازی خود برای ورود دوباره به لیگ برتر را آغاز کرده است.
تمرینات استقلال اما هنوز شروع نشده است. بخشی از این تأخیر ناشی از زمان بازگشتی بود که برای ساپینتو در نظر گرفته شده و بخشی دیگر ناشی از اعتراض بازیکنان نسبت به پرداخت نشدن معوقات است.
اگر همه برنامه‌های استقلال روی روال عادی قرار داشت این تیم هم باید با چند روز تأخیر نسبت به رقیب خود، در روز چهارشنبه هفته‌ای که گذشت تمرین خود را استارت می‌زد اما ابتدا اعلام شد تمرینات با دو روز تأخیر و در روز جمعه برگزار می‌شود و ظهر جمعه نیز خبر لغو تمرین به دلیل امتناع بازیکنان از حضور در محل تمرین منتشر شد.
به این ترتیب اگر مدیران استقلال موفق شوند بودجه کافی را تأمین و تمرین را در روز یکشنبه یا دوشنبه آغاز کنند، استقلال بیش از یک هفته (نزدیک به 10 روز) تمرین نسبت به رقیب سنتی خود عقب خواهد بود.
سرخ‌ها شنبه هفته پیش کارخود را آغاز کردند که اگر خوشبینانه به بازگشت استقلالی‌ها به تمرین نگاه کنیم بیش از یک هفته عقب ماندگی در استقلال وجود دارد که این میزان عقب ماندگی بدون شک دشواری آماده‌سازی استقلال را برای ریکاردو ساپینتو دو چندان خواهد کرد؛ مردی که شاید در خیالات خود تصور کرده بود با بازگشت به ایران با صحنه‌های امیدوارکننده‌ای مواجه خواهد شد و علاوه بر شروع تمرینات در زمان اعلام شده، اردوی خارجی و بازی‌های تدارکاتی نیز به شکل مرتب در برنامه آماده‌سازی تیمش قرار خواهد داشت.
ساپینتو در واقع با یک آشفتگی درون تیمی دست و پنجه نرم خواهد کرد. از یک سو او زبانش مقابل بازیکنانی که در لیگ برایش با جان و دل کار کرده‌اند و قهرمان سوپرجام شده‌اند، کوتاه خواهد بود و نمی‌تواند خرده‌ای به اعتصاب آنها بگیرد و از سوی دیگر مدیرانی که نتوانستند تا امروز به وعده‌های خود عمل کنند و او را در یک بحران ذهنی فرو برده‌اند.
به اینها باید احتمال جدایی محمد محبی را هم افزود. بازیکنی که در ترکیب استقلال جا افتاده اما اکنون با یک وضعیت پیچده مواجه است و باشگاهش در پرتغال هنوز پرداختی‌ها از طرف باشگاه استقلال را تأیید نکرده و هر آن احتمال دارد از ترکیب استقلال جدا شود.
ساپینتو که دوست داشت این روزها درباره جذب بازیکن جدید با مدیران باشگاه استقلال نشست برگزار کند یا درباره برگزاری اردوی خارجی صحبت کند، حالا باید منتظر باشد تا حقوق همین بازیکنان فعلی پرداخت شود تا آنها راضی به بازگشت شوند و بیش از این تیمش نسبت به رقیب سنتی و دیگر تیم‌ها عقب نیفتد!
آیا او در چنین شرایطی می‌تواند با امیدواری به صدرنشینی بعد از دربی بیندشد؟

برگزیده و مهم؛
ساپینتو که دوست داشت این روزها درباره جذب بازیکن جدید با مدیران باشگاه استقلال نشست برگزار کند یا درباره برگزاری اردوی خارجی صحبت کند، حالا باید منتظر باشد تا حقوق همین بازیکنان فعلی پرداخت شود تا آنها راضی به بازگشت شوند و بیش از این تیمش نسبت به رقیب سنتی و دیگر تیم‌ها عقب نیفتد!

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.