سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲

انگلیس 6-1 ایران

شروع دور از انتظار یوزها در قطر

شروع دور از انتظار یوزها در قطر

دیدار ایران برابر انگلیس به بدترین شکل ممکن برای کی‌روش و شاگردانش پیش رفت.

تیم ملی کشورمان د راولین دیدار خود در جام جهاانی 2022 به مصاف انگلیسی رفت که در این مسابقات، به عنوان گران ترین تیم تورنمنت شناخته می شود. 

کی روش در این دیدار تیمش را با ترکیبی متفاوت و ناشناخته راهی میدان کرد. تیم ملی با سه دفاع مرکزی که هرگز با این ترکیب تمرین هم نکرده بود  سه هافبک دفاعی وارد میدان شد و جالب اینکه دو مدافع فیکس تیم ملی از ترکیب بیرون ماندند. اتفاقی که تا هفته گذشته به هیچ وجه قابل پیش بینی نبود. جالب اینکه از جمع بازیکنان حاضر در میدان، روزبه چشمی حتی در اردوی تیم ملی در اتریش نیز حضور نداشت.

در همان ابتدای بازی برخورد سخت مجید حسینی و علیرضا بیرانوند باعث شد سنگربان شماره یک تیم ملی از بازی خارج شود و سید حسین حسینی جانشین علی بیرو شد. اتفاقی که شوک بزرگی به بازیکنان تیم ملی و کارلوس کی روش وارد کرد. خود حسینی نیز از این اتفاق شوکه شد و این غافلگیری را می شد به راحتی در گل هایی که دریافت کرد، شاهد بود.

تیم ملی در نیمه اول این دیدار سه گل از بلینگام، ساکاو استرلینگ دریافت کرد تا با روحیه ای خراب تر از آن چه می شود تصورش را کردف به رختکن برود.

در نیمه دوم اما اوضاع بدتر هم شد و در دقیقه 62، ایران چهارمین گل را هم توسط ساکا درون دروازه خود دید.

مهدی طارمی اما 4 دقیقه بعد توانست گل اول تیم ملی کشورمان را با یک ضربه زیبا وارد دروازه سه شیرها کند.

6 دقیقه بعد انگلیس گل پنجم را توسط رشفورد وارد دروازه ایران کرد و 18 دقیقه بعد جک گریلیش در بهت ملی پوشان کشورمان گل ششم را برای سه شیرها به ثمر رساند تا ایران سخت ترین شکست تاریخش در جام های جهانی را تجربه کند.

مهدی طارمی در دقیقه 13+90 از روی نقطه پنالتی دومین گل خودش و تیم ملی را به ثبت رساند تا در نهایت این دیدار با نتیجه غیرقابل باور 6 بر 2 به سود یاران گرت ساوتگیت به پایان برسد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.