سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

بازگشت استیون، بعد از 11 ماه

چرا بیت‌آشور به تراکتور نیامد؟

چرا بیت‌آشور به تراکتور نیامد؟

استیون بیت‌آشور بر اساس شایعات در لیست خرید تراکتورسازی قرار داشت اما مشخص نشد چرا به ایران نیامد و کلرادو راپیدز را به عنوان مقصد آینده خود انتخاب کرد.

بیت‌آشور بعد از 11 ماه در کلرادو

امیر اسدی / استیون بیت‌آشور در تمام روزهای اخیر، حداقل در قالب شایعه و در رسانه‌ها مورد توجه باشگاه تراکتورسازی قرار داشت اما در نهایت تصمیم گرفت در ام‌ال‌اس بماند و این بار پیراهن کلرادو راپیدز را بپوشد.  بیت‌آشور با قراردادی یک ساله به طور رسمی به تیم فوتبال کلرادو راپیدز پیوست تا فوتبالش را همچنان در لیگ حرفه‌ای آمریکا  دنبال کند. این مدافع 33 ساله که سابقه بازی در تیم‌های سن‌خوزه ارث‌کوئیک، ونکوور وایتکپس و تورنتو اف‌سی را در کارنامه‌اش دارد، بین سال‌های 2018 تا 2019 عضو تیم لس‌آنجلس اف‌سی بود و با پایان قراردادش با این تیم به عنوان بازیکن آزاد راهی تیم کلرادو راپیدز شد. نکته جالب اینکه تاکنون 12 هفته از ام‌ال‌اس گذشته و همه تیم‌ها این تعداد بازی را انجام داده‌اند. اینکه چرا بیت‌آشور از ابتدای فصل پیراهن هیچ تیمی ر ا نپوشیده و حالا کلرادو راپیدز را انتخاب کرده، پرسشی است که فقط این بازیکن می‌تواند به آن پاسخ بدهد.

 

با توجه به درخشش بیت‌آشور در لس‌آنجلس اف‌سی پیش‌بینی می‌شد چند تیم مطرح امریکایی سراغ او بیایند و برای جذبش ابراز علاقه کنند اما در نهایت کلرادو راپیدز بود که توانست دفاع راست سابق تیم ملی ایران را جذب کند. دلیل انتقال بیت‌آشور به کلرادو، حضور روبین فراسر روی نیمکت این تیم بود. این مربی 53 ساله، زمانی که هدایت تورنتو را در دست داشت همکاری با بیت‌آشور را تجربه کرده و حالا هم می‌تواند از این مدافع راست در ترکیب تیمش استفاده کند.   بیت‌آشور بین سال‌های 2013 تا 2014 عضو تیم ملی ایران بود و شش بازی ملی هم در کارنامه حرفه‌ای‌اش به ثبت رسیده است. او سال 2018 هم یک بار دیگر توسط کارلوس کی‌وش به اردوی تیم ملی دعوت شد اما هرگز فرصت بازی به دست نیاورد. او که عضوی از تیم ملی در جام جهانی 2014 برزیل بود، در تمام سال‌های اخیر ابراز امیدواری کرده تا بتواند یک روز دوباره برای ایران بازی کند اما تاکنون چنین اتفاقی رخ نداده است. استیون بیت‌آشور آخرین بار 30 اکتبر 2019 در یک بازی رسمی و در ترکیب لس‌آنجلس مقابل سیاتل ساندرز به میدان رفته و از ان زمان به بعد- 11 ماه پیش – در هیچ دیداری حضور نداشته. او نیاز داشت یک مربی که از توانایی‌هایش باخبر بود سراغش بیاید و همین اتفاق توسط فراسر انجام شد و بیت‌آشور به عضویت کلرادو در آمد.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.