جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰

فکری به حسینی و مظاهری:

بجنگید و شما ره یک را از من بگیرید

بجنگید و شما ره یک را از من بگیرید
حمیدرضا عرب
حمیدرضا عرب

پس از اینکه رشید مظاهری در بازی با ماشین سازی درون دروازه قرار گرفت،حرف و حدیث هایی پیش آمد که محمود فکری این موضوع را به خوبی کنترل کرد.

ایران ورزشی-ساعاتی قبل از آنکه تصویر حسینی و مظاهری از سوی رسانه باشگاه استقلال به عنوان سندی بر آشتی این دو منتشر شود، نشستی میان دو دروازه‌بان و سرمربی تیم برگزار شد.در این نشست دروازه‌بان‌های استقلال صحبت‌ها و دلخوری‌های خود را در مقابل دیدگاه سرمربی‌شان مطرح کردند و محمود فکری هم با سعه‌صدر به تمام صحبت‌هایی که این دو دروازه‌بان به زبان آوردند، گوش کرد.ظاهراً حسینی به دلیل آنکه انتظاراتی از مظاهری داشته تا کسوت و سابقه او را در استقلال مورد توجه قرار دهد از این دروازه‌بان گله کرده است. مظاهری هم صحبت‌هایی را در این جلسه مطرح کرده اما آنچه در نهایت از زبان محمود فکری بیرون آمده جملاتی در حمایت از هر دو دروازه‌بان بوده. 
فکری به حسینی و مظاهری گفته: من می‌دانم که هر دوی شما دوست دارید نفر اول شوید اما برای من ملاک آمادگی است و هر دروازه‌بانی که شرایط بهتری داشته باشد در دروازه قرار می‌گیرد. از شما می‌خواهم تلاش کنید و در محیطی کاملاً دوستانه با هم بجنگید و پیراهن شماره یک را از من بگیرید. من قطعاً تلاش هر دوی شما را می‌بینم. فکری در عین حال از دو دروازه‌بان تیمش خواسته به دلیل حساسیت جایگاهی که در استقلال دارند، اجازه ندهند حواشی به تیم رسوخ کند. 
فکری به حسینی و مظاهری این جملات را هم گفته: از هر دوی شما می‌خواهم طوری رفتار نکنید که بهانه دست دیگران بدهید تا مطالب حاشیه‌ای علیه شما منتشر کنند. از شما می‌خواهم حواس‌تان به همه جا باشد و مانند دو رفیق در تمرینات حاضر شوید. من قطعاً نیاز به یک دروازه‌بان ندارم. بازی‌های بسیاری در ادامه باقی مانده و نیاز دارم هر دوی شما در بالاترین سطح آمادگی قرار داشته باشید تا ما در لیگ و بازی‌های سخت آتی احساس کمبود نکنیم.
اعتقاد راسخ فکری به دو دروازه‌بان
محمود فکری عمیقاً اعتقاد دارد که تیمش باید دو دروازه‌بان آماده داشته باشد.  فکری حضور دو دروازه‌بان مدعی را هم به نفع مدعیان قرار گرفتن در ترکیب اصلی تیمش می‌داند و هم بر این باور است که در نهایت استقلال از این رقابت سود خواهد جست.  
حتی حواشی حاصل از حضور دو دروازه‌بان مدعی نیز سبب نشده تا سرمربی استقلال اقدام به قرار دادن نام یکی از این دو دروازه‌بان در لیست خروج تیمش کند. فکری اعتقاد دارد که با این شرایط استقلال قطعاً در کوران رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا با مشکل مواجه نخواهد شد.  از طرفی نگرانی‌های حاصل از مصدومیت‌های یکی از این دو دروازه‌بان کاهش خواهد یافت. 
ظاهراً سرمربی استقلال از فصولی که این تیم فقط با یک دروازه‌بان وارد لیگ شده به عنوان نکته‌ای منفی یاد کرده است و حالا که خود سکان هدایت این تیم را در دست گرفته، قصد دارد رویه‌ای را دنبال کند که با ریسک کمتری همراه است.  در واقع برخلاف تصور کارشناسان، محمود فکری حضور دو دروازه‌بان هم‌سطح را عمیقاً در تیمش ریسک نمی‌داند و نداشتن دروازه‌بان‌های آماده را بلایی بزرگ می‌داند که می‌تواند مشکلات بزرگی را برای تیمش ایجاد کند.
رشید بازی بعد هم فیکس است
با توجه به خبرهایی که از داخل باشگاه استقلال بیرون می‌آید، بازی کردن مظاهری در دیدار با ماشین‌سازی اساساً موضوعی نبوده که موجب ناراحتی حسینی شود و این دروازه‌بان هم در نشستی که با سرمربی استقلال داشته، به این نکته تأکید کرده تا سرمربی استقلال بداند دلیل ناراحتی حسینی چیز دیگری بوده است.   
با این حال اما رشید مظاهری در بازی با پیکان نیز دروازه‌بان استقلال خواهد بود و حسینی همچنان روی نیمکت خواهد نشست. مسأله‌ای که از همین حالا اما ذهن مربیان استقلال را به خود مشغول کرده این است که در دربی از چه دروازه‌بانی استفاده کنند؟ 
رشید مظاهری تا کنون حتی یک بار هم فضای بازی در چنین رقابتی را تجربه نکرده و از این حیث فرسنگ‌ها دور‌تر از حسینی قرار دارد، بخصوص اینکه سیدحسین در بازی اخیر با پرسپولیس به نوعی ستاره تیمش بود و با مهار پنالتی‌ها موجب صعود استقلال به فینال جام حذفی شد.  هیچ بعید نیست که رشید تا دربی سنگربان اصلی استقلال باشد و به ناگهان در این بازی روی نیمکت بنشیند. 
البته مربیان استقلال هنوز پیرامون این ماجرا اظهارنظر قطعی نکرده و تصمیم‌گیری در این خصوص را به آینده موکول کرده‌اند اما باید دریافت که انتخاب شماره یک استقلال در بازی هفته دهم مهم‌ترین تصمیمی است که شاید سرمربی استقلال در نیم فصل اول لیگ بیستم خواهد گرفت.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.