سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

با فوتبال دوباره خندیدیم

با فوتبال دوباره خندیدیم
مجید سلطانی
مجید سلطانی روزنامه نگار

پیروزی مقابل ولز تنها یک برد ورزشی نبود زمانی که تمام ایران همدل شوند تا تیم منتخب کشور نتیجه بگیرد برد واقعی این چنین است.

پیروزی مقابل ولز تنها یک برد ورزشی نبود زمانی که تمام ایران همدل شوند تا تیم منتخب کشور نتیجه بگیرد برد واقعی این چنین است.

ورزش و رویدادهای ورزشی مانند جام جهانی می توانند همیشه  آب روی آتش اتفاقات و نارامی ها باشد در طول تاریخ هم مثال های متعددی در این خصوص وجود دارد. به خصوص برای کشورهای خاورمیانه که همیشه مستعد دخالت خارجی ها و فتنه گری های متعدد بوده اند.

در بازی مقابل ولز تیمی متفاوت دیدیدم چه از لحاظ ساختار بازی و چه از نظر روحیه این تیم.اینکه چه معجزه ای باعث این چنین تغییر در تیم شده بود خودش جای بررسی و جای تشکر دارد. روزهای اخیر که تلخی را برکام جامعه نشاند و جامعه را غمگین کرده بود  تنها با معجزه فوتبال توانست کمرنگ شود و دوباره مردم را با روحیه و شاد به جامعه نگاه کنند. مردمی که وطن خود را دوست داشتند و دارند با هر برد و باخت آن اشک می ریزند. مردمی که با همه جهان مهربان هستند و برای همه انسان ها بهترین ها را می خواهند علیرغم بی مهری هایی که قدرت های کور دنیا بر آنها روانه می کنند.امروز مردم ما شاد هستند به لطف فوتبال و تیم ملی که نشان داد برای مردم تا پای جان می جنگد.

بازی امریکا فاقد از هر نتیجه ای که رقم بخورد نمی تواند خللی به انسجام ملی و اتحاد همیشگی ایرانی ها وارد کند مهم بازگشت روحیه به سطح جامعه بود که این امر محقق شد.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.