سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱


برد تیم ملی را مصادره نکنید!

برد تیم ملی را مصادره نکنید!
سید مهدی فاطمی
سید مهدی فاطمی روزنامه نگار

پیروزی ارزشمند تیم ملی فوتبال ایران مقابل ولز با واکنش های مختلفی مواجه شده است.

بخش عمده ای از مردم به استقبال این نتیجه رفته و ابراز شادمانی کرده اند و بخشی دیگر به بهانه های مختلف عکس العمل مثبتی نسبت به این موفقیت نشان نداده اند.
در این بین صدا و سیمای ج ا به سان همیشه که به دنبال مفت بری و مصادره به مطلوب جریانات فرهنگی، اجتماعی و ورزشی به نفع جناحی خاص و البته حاکمیت بوده و هست به شکلی وسیع به پوشش این امر پرداخته و با نمایش صحنه های شادی مردم نزدیک به حکومت سعی در جدا کردن و ایجاد شکاف بین طرفداران تیم ملی داشته است.در حالی که اکثر قریب به اتفاق مردم از این نتیجه شاد بودند اما تحت تاثیر تبلیغات منفی و تخریب شدید تیم ملی توسط برخی رسانه های مجازی و شبکه های ماهواره ای که عامدانه هواداران را از تیم ملی دور کردند تمایلی به ابراز احساسات واقعی شان نداشتند.
برد دیشب می توانست حلقه اتصال و اتحاد مردم را محکم تر کرده و جمعیتی عظیم را به خیابان ها بیاورد اما سناریوی از چشم مردم انداختن تیم ملی جواب داده و این فرصت بزرگ به سادگی از دست رفت تا گروهی اندک ودر اقلیت که بعضا کوچکترین آشنایی با فوتبال هم ندارند به عنوان حامی و طرفدار تیم ملی خود نمایی کنند.
جلیل اکبری صحت تهیه کننده سینما و یکی از فعالان نام آشنای رسانه ای با سالها فعالیت در‌خوزه فرهنگ و سینما تعبیر زیبایی از احساس خود نسبت به برد تیم ملی دارد.او می گوید «بر فرض من یکی از آنها بودم که گلوله قلبم را شکافته و از جهانی دیگر مسابقه تیم ایزان را تماشا می‌کردم،‌از آن دنیا هم برای سربلندی تیم کشورم دعا کرده و از این برد شاد می شدم»
وقتی پای تیم ملی وسط می آید همه نام ها کنار رفته و فقط یک اسم می ماند به بزرگی و اعتبار ایران. بازیکنان و کادر فنی و مسوولین فدراسیون و همه آنها که امروز دستی بر آتش فوتبال دارند مهمان تیم ملی هستند و دیر با زود کنار خواهند.رفت.آنکه ماندنی ست تیم ملی ست.تیمی که هزاران نفر در آن آمده و رفته اند تا به امروز رسیده است.بزرگانی که نسل پر ادعای امروز در مقابل شان قطره ای در برابر دریا هم نیستند.
بازی با آمریکا نه فقط برای فوتبال که برای جامعه در غم و ماتم فرو رفته و سر در گریبان ما حکم مرگ و زندگی را دارد.کسب نتیجه در مقابل این تیم ما را به مرحله بعد خواهد برد.اتفاقی که می‌تواند زمینه ساز یکی شدن دل ها و اتحاد دوباره مردم باشد.
دلخوری و توقعات به جا و بی جا از بازیکنان و کادر فنی تیم ملی را فراموش کرده و تا می توانید برای این تیم انرژی مثبت بفرستید.شاید فوتبال هموار کننده مسیر رو به روشنایی و درستی باشد که ملت ما در پیش گرفته است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.