دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

گراهام آرنولد سرمربی تیم ملی استرالیا؛

توان حذف آرژانتین را داریم

توان حذف آرژانتین را داریم

گراهام آرنولد با خوشبینی بسیار زیادی از پیروزی استرالیا برابر آرژانتین و راهیابی به یک چهارم نهایی جام جهانی صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی، تیم ملی استرالیا در آخرین بازی مرحله گروهی خود توانست 1-0 سوئیس را شکست دهد و پس از فرانسه به عنوان تیم دوم راهی یک هشتم نهایی شود. در ابتدا کمتر کسی تصور می کرد استرالیا در گروهی که فرانسه، دانمارک و تونس بودند، شانس صعود داشته باشد ولی تیم تحت هدایت گراهام آرنولد، معادلات را به هم زد.

آرنولد نسبت به حذف آرژانتین و صعود به یک چهارم نهایی نیز خوشبین است و به خبرنگاران گفت:«البته که می توانیم برابر آرژانتین پیروز شویم. سال گذشته در المپیک توکیو 2-0 آرژانتین را شکست دادیم و بازی فردا هم بازی بین یک تیم زردپوش و یک تیم آبی و سفیدپوش است. یازده نفر برابر یازده نفر قرار خواهند گرفت و هرد اتفاقی ممکن است در بازی رخ بدهد.»

آرنولد ادامه داد:«از همان ابتدا گفته بودم که می خواهیم صعود کنیم و برابر بهترین ها بازی کنیم. ما یکی از 32 تیم جام بودیم و حالا در 16 تا هستیم. دوست دارم با برزیل روبرو شویم و فردا باید از سد آرژانتین که یکی از مدعیان بزرگ است، عبور کنیم. می خواهیم به دنیا ثابت کنیم که استرالیا چه کشوری است و چه فرهنگ ورزشی بزرگی دارد.»

فاصله اندک بین آخرین بازی گروهی و بازی یک هشتم نهایی:«فقط دو روز بین این دو بازی فاصله است و همه چیز به ذهنیت بازیکنان و شور و اشتیاق تیم بستگی دارد. چیزی که تا به اینجا نشان داده ایم، اتحاد تیمی است. ما یک گروه متعهد و مسئولیت پذیر هستیم و هر کسی نقش خودش را در تیم می داند.»

 

 

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.