دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

نمی‌خواهند موفقیت‌های ژیمناستیک ادامه‌دار باشد

نمی‌خواهند موفقیت‌های ژیمناستیک ادامه‌دار باشد

در میان شانتاژ رسانه‌ای که علیه اینچه درگاهی شکل گرفته هم در نوع خود عجیب است. این شانتاژ که مسبب آن مخالفان اینچه درگاهی و همه آنهایی که با حضور وی در فدراسیون ژیمناستیک منافع‌شان به خطر افتاد شکل گرفت.

به گزارش ایران ورزشی، ژیمناستیک ایران روزهای نامشخصی دارد. پس از اینکه دوره 4 ساله ریاست زهرا اینچه درگاهی در فدراسیون ژیمناستیک به پایان رسید وزارت ورزش تلاش کرد تا یکی از مدیران خود را به عنوان سرپرست این فدراسیون منصوب کند؛ اما اساسنامه فدراسیون ژیمناستیک چنین اجازه‌ای را به وزارت ورزش نمی‌داد. به همین خاطر قرار بر این شد که مجمع فدراسیون تشکیل و سرپرست فدراسیون ژیمناستیک با نظر اعضای مجمع انتخاب شود.

در آن زمان وزارت ورزش اجازه برگزاری مجمع را نداد. در نهایت اعضای مجمع به صورت کتبی موفقت خود را با سرپرستی اینچه درگاهی در فدراسیون ژیمناستیک اعلام کردند. هر چند این موضوع به مذاق وزارت ورزش خوش نیامد و این وزارتخانه همه تلاش خود را برای حذف اینچه درگاهی انجام داد.

در نهایت محمد پولادگر که جانشین مهدی علی‌نژاد در معاونت ورزش قهرمانی شده بود به اینچه درگاهی قول داد که در صورت استعفای وی، زمینه را برای برگزاری هر چه زودتر انتخابات فدراسوین ژیمناستیک فراهم کند. قرار بر این شد که ثبت‌نام از کاندیداهای این فدراسیون نهایتا تا دو هفته پس از استعفای اینچه درگاهی انجام شود. از آن زمان حدود 10 ماه گذشته است و هنوز خبری از ثبت‌نام از کاندیداهای فدراسیون ژیمناستیک نیست.

علیرغم اینکه همان زمان، اعضا مجمع مخالفت خود را با استعفای درگاهی نموده بودند، اما در این مدت 4 نفر عهده‌دار سرپرستی فدراسیون ژیمناستیک بودند و آخرین نفر هم مقداد حقدادی است. مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی که تمایل زیادی به ریاست این فدراسیون دارد این روزها بیشتر از اینکه به دنبال برگزاری انتخابات فدراسیون ژیمناستیک باشد تلاش می‌کند زمینه را برای انتخاب خودش در این انتخابات مهیا کند. از طرفی فدراسیون جهانی ژیمناستیک هیچ کدام از سرپرستان پیشین و فعلی فدراسیون ژیمناستیک را به رسمیت نمی‌شناسد.

همین موضوع باعث شد فدراسیون جهانی از اینچه درگاهی دعوت کند به عنوان رئیس فدراسیون ژیمناستیک ایران در کنگره سالانه فدراسیون جهانی ژیمناستیک شرکت کند و همه هزینه‌های این حضور هم توسط فدراسیون جهانی پرداخت شد. اینچه درگاهی که عضو کمیسیون برابری جنسیتی فدراسیون جهانی است می‌توانست با همین عنوان در کنگره جهانی شرکت کند؛ اما برای حفظ حقوق ژیمناستیک ایران و با توجه به اینکه همچنان رئیس قانونی فدراسیون ژیمناستیک است در این کنگره شرکت کرد.

فدراسیون جهانی ژیمناستیک، زهرا اینچه درگاهی که آخرین فرد منتخب مجمع فدراسیون ژیمناستیک است را همچنان تا برگزاری انتخاباتی مطابق اساسنامه ، رئیس این فدراسیون می‌داند. از طرفی لزوم حضور اینچه درگاهی بعنوان رییس مجمع فدراسیون وزارت ورزش را به برگزاری انتخابات این فدراسیون بی میل نموده است. چرا که طبق اساسنامه آخرین رییس منتخب و قانونی فدراسیون باید متولی برگزاری انتخابات باشد. شاید این موضوع اصلی ترین دلیل مقاومت وزارت برای ممانعت از برگزاری انتخابات این فدراسیون تاکنون بوده است.
وزارت ورزش که به خاطر برخی افراد تلاش می‌کند حضور اینچه درگاهی در ژیمناستیک ادامه پیدا نکند از اینچه درگاهی خواسته است ایمیل رسمی‌ که در فدراسیون جهانی ژیمناستیک به نام وی ثبت شده را در اختیار داشته باشد تا به جای اینچه درگاهی با فدراسیون جهانی مکاتبه کند. مسئله‌ای که با مخالفت اینچه درگاهی روبرو شد.

در این میان شانتاژ رسانه‌ای که علیه اینچه درگاهی شکل گرفته هم در نوع خود عجیب است. این شانتاژ که مسبب آن مخالفان اینچه درگاهی و همه آنهایی که با حضور وی در فدراسیون ژیمناستیک منافع‌شان به خطر افتاد شکل گرفت؛ اما واقعیت این است که تلاش برای حذف اینچه درگاهی نمونه‌ای دیگر برای حذف مدیران موفقی است که برای ورزش کشور نعمت محسوب می‌شدند؛ نتایج درخشان و تاریخی کسب شده در دوران ریاست اینچه درگاهی و ارتقا ایران به یکی از ۲۴کشور اول جهان ،بهترین گواه موفقیت وی محسوب میشوند. اما متاسفانه بنظر میرسد در حال حاضر کوته‌بینی مدیران ورزش کشور  درجهت حذف چنین مدیرانی پیش میرود.

کپی
نظرات
نظرات | 0 نظر

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.