پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹

شروع فصل جدید با تساوی

بی‌حال مثل رئال

بی‌حال مثل رئال
اوان مک‎تی‌یر

فصل 2021-2020 رئال مادرید شروع شد آن هم نه چندان خوب.مدافع عنوان قهرمانی لالیگا در زمین سوسیداد بدون گل متوقف شد. نتیجه ای که قابل درک است اما به هر حال نگرانی هایی ایجاد می‌کند. قصد داریم به دو سوال که قبل از مسابقه مطرح بوده، جواب دهیم و به سه سوال که بعد از بازی پیش آمده، بپردازیم.

جواب ها

1- ترکیب رئال مادرید چطور خواهد بود؟

خبر بزرگ برای این بازی حضور مارتین اودگارد در ترکیب اصلی تیم زین‌الدین زیدان و نبودن کاسمیرو بود. در پیش بازی رسمی لالیگا، ترکیب رئال را 2-4-4 چیده بودند به نحوی که رودریگو و وینیسیوس در نقش بال و اودگارد در خط حمله کنار کریم بنزما بازی کند. اما این کاملا درست نبود و در واقع رئال با سیستم 1-3-2-4 بازی کرد؛ اودگار بازیساز بود و دو سمتش تونی کروس و لوکا مودریچ بازی می کردند. این چینش شجاعانه و جدیدی از زیدان بود که اگر ادامه داشته باشد به آن عادت می‌کنیم.

2-سوسیداد بی حال تر از مادرید است؟

این اولین مسابقه رئال در این فصل بود و دومین بازی سوسیداد. فصل قبل رئال به دلیل حضور در لیگ قهرمانان تا مرداد کشیده شد و برای همین اجازه یافتند بازی اولشان را به تعویق بیندازند اما این لزوما امتیازی برای تیم استراحت کننده نیست. رئال مادرید در حالی به این مسابقه آمد که هنوز گرد و غبار و خستگی از پیش‌فصل را به تن دارد در حالی که رقیبش فصل جدید را شروع کرده. البته رئال بازی را خیلی بهتر شروع کرد اما در یک سوم دفاعی حریف چیزی کم داشت. آنها بی حال شدند و تصور نمی کنیم نتیجه دیگری رقم می خورد اگر هر کدام از دو تیم یک بازی رسمی قبل از این انجام داده بودند.

سوال ها

1- آیا بیرون ماندن کاسمیرو به یک رویه تبدیل می‌شود؟

واقعا باعث تعجب بود که کاسمیرو از ترکیب اصلی رئال مادرید بیرون باشد به خصوص با دانستن اینکه او در فصل گذشته بیش از هر بازیکن دیگر رئال مادرید برای این تیم بازی کرد و بالاتر اینکه تمام پیش‌فصل را در خدمت تیم بود بر خلاف برخی بازیکنان اروپایی که تیم‌های ملی شان را همراهی می کردند. اما احتمالا خیلی کاسمیرو را روی نیمکت نبینیم. بعد از مسابقه درباره این برزیلی از زیدان سوال شد و او گفت نبودن او یکی از اتفاقات نادر است.

2- اودگارد کی صددرصد می‌شود؟

اودگارد در این بازی 69 دقیقه حضور داشت و آماده رفتن بود وقتی شماره اش را روی تابلو دید. این بازیساز بعد از نیمه اول درخشانش، کمتر درگیر شد. مشخص است که بعد از مصدومیت زانویی که اواخر فصل قبل درگیرش کرد، هنوز به آمادگی کامل نرسیده. قبل از تعطیلی ناشی از شیوع ویروس کرونا، اودگارد در 81 درصد بازی‌های سوسیداد 90 دقیقه حضور داشت که این آمار در شروع مجدد مسابقات به 9 درصد رسید. به نظر می‌رسد اودگارد در حال حاضر در مرحله ای بین دو نسخه فصل قبل خودش است. زیدان در مصاحبه بعد از بازی گفت این جوان به جایگاهش می‌رسد اما کمی صبر لازم است تا ابتدا به آمادگی کامل بدن برسد.

3- دو امتیاز از دست رفته مزیتی برای بارسلونا و اتلتیکومادرید است؟

با توجه به اینکه رئال مادرید لیگ را یک هفته قبل از بارسلونا و اتلتیکو شروع کرده، شرایط جالبی پیش می آید. اگر رئال این بازی را می برد، یک ضربه روانی به رقبا وارد می شد چون در همین ابتدا کارشان را با عقب افتادن نسبت به رئال شروع می کردند هر چند با یک بازی کمتر. می گویند یک پرنده در دست، بهتر از دو پرنده رها در بوته زار است. اما رئال امتیاز از دست داده و این یعنی خیلی نمی تواند از رقبا فاصله بگیرد ضمن اینکه یک بازی بیشتر انجام داده. بررسی عنصر روانی تیم‌هایی که تعداد بازی‌هایشان متفاوت است، جذابیت خاصی دارد.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.