دوشنبه، ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

https://inn.ir


کلمات کلیدی

پولادگر: ترک مجمع انتخاباتی اسکواش اخلاقی نبود

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: طبق اساسنامه با یک تنفس ۱۵ روزه دوباره مجمع اسکواش را برگزار می‌کنیم.

محمد پولادگر، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان درباره اینکه قبل از برگزاری مجمع، فدراسیون اسکواش عزیزپور را به عنوان کاندیداهایی که تایید صلاحیت شده بود، معرفی کرده بودند، گفت: مسئولیت تایید صلاحیت‌ها با من نیست و من جوابگو نیستم،  بخشی از آن با ما است و تایید صلاحیت مدیریتی انجام شده است. احراز صلاحیت‌ها به عهده ما نیست و نهادها خودشان پاسخگو هستند و امروز هم آمدیم که انتخابات را برگزار کنیم ولی تعدادی از اعضای مجمع، مجمع را ترک کردند و مجمع از اکثریت افتاد و طبق اساسنامه ما با یک تنفس 15 روزه دوباره مجمع را برگزار می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که پیش از این سابقه چنین اتفاقاتی بوده، عنوان کرد: ما بیشتر در مجامع  فدراسیون خودمان حضور داشتیم، بله باید زودتر اعلام می‌کردند، لابد پاسخگو خواهند بود، شاید موردی پیش آمده که لحظه آخر چنین تصمیمی گرفتند، به من گفتند که پاسخ استعلام 2 نفر نیامده است و امیدواریم تا 15 روز دیگر این مشکل هم برطرف شود.

معاون وزیر ورزش در پاسخ به این سوال که نفراتی که مجمع را ترک کردند طبق قانون اجازه حضور مجدد خواهند داشت؟ تصریح کرد: من که قانونا نمی‌خواهم برخوردی کنم ولی اخلاقا درست نبود. وقتی به یک نفر به عنوان نماینده یک استان اجازه اعلام نظر و رای می‌دهند یعنی یک فرصت به او دادند و اینکه ترک می‌کند و هیچ اعلام نظری نمی‌کند درست نیست و دوستانی که مجمع را ترک کردند کار درستی نکردند. بهتر بود می‌نشستند و حداقل یک رای نمی‌دادند یا رای سفید می‌دادند.

پولادگر در خصوص اینکه جواب صلاحیت 2 نفر نیامده و این دو نفر کسانی نبودند که در لیست بودند، پیش از این هم در زمان انتخابات فدراسیون فوتبال هم گفتند که نامه عدم  صلاحیت تاج نیامده است که بگوییم رد شده است، شاید هم اینجا عدم وصول نامه بر مبنای این بوده که مشکلی وجود نداشته است، گفت:  مرکز حراست باید اجازه بدهد افرادی که تایید صلاحیت شدند در مجمع حضور پیدا کنند و به این 2 نفر اجازه نداده است.

وی در واکنش به این موضوع که اعلام عدم تایید صلاحیت در روز برگزاری مجمع خیلی منصفانه نبوده است، الان 12 فدراسیون داریم که تقریبا با سرپرست اداره می‌شوند و این موضوعات شاید تاثیرگذار باشد در آینده انتخابات، خاطرنشان کرد: اینکه بگویید تاثیرگذار است تعبیر شماست، قطعا اینطور نیست، بله باید زودتر تائید صلاحیت‌ها را اعلام می‌کردند ولی این موضوع را آن نهادی که باید اعلام کنند، باید پاسخ دهند. ممکن است یک نفر با همه شرایط و با رعایت همه ضوابط تایید شود و لحظه آخر اتفاقی بیفتد و مدرکی ارائه شود تا آن صلاحیت را تایید نکنند و آن نهاد باید پاسخگو باشد.  تایید صلاحیت‌ها دو مرحله است،  یک صلاحیت مدیریتی است و ما انجام داده بودیم و یکی هم تایید صلاحیت حراستی است.

پولادگر درباره سایر فدراسیون‌هایی که با سرپرست اداره می‌شوند از جمله دوچرخه‌سواری که بیش از یک سال است با سرپرست اداره می‌شود و همچنین بدمینتون گفت: در بدمینتون ان‌شاءالله وارد فرآیند برگزاری انتخابات می‌شویم. همچنین در دوچرخه‌سواری بحث تایید اساسنامه وجود داشت.

وی درباره بودجه فدراسیون‌ها گفت: تا الان اکثر فدراسیون بالای 65 درصد و بعضی‌ها تا 75 درصد به آنها پرداخت شده است و اینها کمک وزارت ورزش است. امیدوارم تا پایان سال هم بتوانیم دو مرحله پرداختی داشته باشیم.

پولادگر درباره اعتراض ورزشکاران و واکنش آنها به پاداش چند هزار دلاری ملی‌پوشان فوتبال در جام جهانی گفت: بحث فوتبال جداست و بخش عمده‌ای از آن را فیفا پرداخت می‌کند. فوتبال یک موضوع و یک رشته‌ای است که همه از آن به عنوان صنعت فوتبال یاد می‌کنند. حتی مبالغی که خودِ فیفا به فدراسیون‌ها برای حضور در جام جهانی اختصاص می‌دهد، مبالغی نجومی است که هیچ کدام از فدراسیون‌ها در آن قالب نیستند و قرارداد برخی فوتبالیست‌ها به اندازه کل بودجه ورزش یک کشور است. اینها قابل قیاس نیستند.

وی درخصوص اعتراض‌ها به پاداش‌ها تصریح کرد: این روالی است که همه کشورها برای فوتبال به دلیل ابعاد مختلفی که دارد، در نظر می‌گیرند. شما می‌دانید که اگر این صعود اتفاق می‌افتاد، برای همه ورزش خوب بود و حال کشور متفاوت می‌شد. این تاثیرات و ویژگی‌هایی است که فوتبال دارد و فقط ما اینگونه نیستیم. شما کشورهای دیگر را هم دیدید که با یک برد به ورزشکارانشان پاداش نجومی دادند. به هر حال هر چیزی در جایگاه خودش قابل احترام است؛ نظر ورزشکاران نیز برای ما قابل احترام است و به نظرم باید همه ورزشکاران واقع‌بین باشند و تاثیراتی که رشته‌های مختلف ورزشی دارند را در نظر بگیرند. ضمن اینکه فقط بحث پاداش نیست. برخی از باشگاه‌هایی که بخش خصوصی یا دولتی در فوتبال بر روی آن سرمایه‌گذاری می‌کند، آنها نیز قابل نقد است، ولی فوتبال این‌چنین ویژگی دارد و الان فوتبال برای گرفتن اسپانسر هیچ مشکلی ندارد، ولی تمام رشته‌های ورزشی این مشکل را دارند. همچنین فوتبال در گرفتن پخش مستقیم مشکلی ندارد و حتی مدعی حق پخش است و این فوتبال است که از صداوسیما طلب دارد. این ویژگی‌هایی است که فوتبال دارد و ورزشکاران باید این را در نظر بگیرند.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.