دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

ویدیو شیرهای اطلس در فکر شکار ماتادورها

ویدیو شیرهای اطلس در فکر شکار ماتادورها
مجید سلطانی
مجید سلطانی روزنامه نگار

مراکش تنها تیم آفریقایی و عربی باقی مانده در رقابت های جام جهانی قطر است و برای این که این حضور را حفظ کند باید از سد اسپانیا بگذرد.

به گزارش ایران ورزشی،شیرهای اطلس برای دومین بار است که در جمع 16 تیم برتر جام جهانی حاضر می شوند، اما این بار آنها در گروهی صدرنشین شدند که تیم های دوم و سوم جام جهانی 2018 حضور داشتند و این نشان دهنده کیفیت بالای آنهاست. مراکشی ها در هشت بازی گذشته خود شکست نخورده اند و تنها دو بار توپ از خطر دروازه آنها عبور کرده است.

در سوی دیگر میدان، اسپانیایی قرار دارد که مسابقات را با زدن 7 گل به کاستاریکا شروع کرد، اما بعد از آن مقابل آلمان یک تساوی کسب کرد و برابر ژاپن هم تن به شکست داد تا به عنوان تیم دوم راهی مرحله حذفی شود. البته این دوم شدن، دست کم روی کاغذ موجب شد تا قرعه بهتری نصیب آنها شود و نه تنها از رویارویی با کرواسی بگریزند، بلکه برای رسیدن به فینال هم مسیر به نسبت ساده تری داشته باشند.

آخرین بازی مرحله یک هشتم نهایی را سوئیس و پرتغال برگزار خواهند کرد. هر دو تیم با دو برد و یک باخت مرحله گروهی را پشت سر گذاشتند، با این تفاوت که پرتغال به عنوان تیم نخست و سوئیس به عنوان تیم دوم از گروهشان صعود کردند. پرتغالی ها از سال 2006 به این سو نتوانسته اند که از مرحله یک هشتم نهایی عبور کنند. سوئیسی ها هم در هفت دوره آخری که در جام جهانی حضور داشته اند نتوانسته اند به یک چهارم نهایی برسند و هرگز سه بازی را در یک دوره پیروز از زمین خارج نشده اند. پرتغال و سوئیس در دو رویارویی اخیرشان در لیگ ملت های اروپا، میزبانان موفقی بودند. پرتغال در لیسبون با چهار گل پیروز شد و سوئیس در ژنو با یک گل. اکنون باید دید در زمین بی طرف کدام یک موفق خواهند بود.

ویدیو شیرهای اطلس در فکر شکار ماتادورها

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.